Námořník na koni

Námořník na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46398/bmid_namornik-na-koni-46398.jpg 4 118 31

Co může vzniknout, jestliže se známý a zkušený spisovatel biografií, jakým bezesporu Stone je, rozhodne popsat život jiného spisovatele, bouřliváka a dobrodruha Jacka Londona? Výsledkem takového spojení – talentovaného spisovatele a úžasného vzrušujícího života jiného neméně talentovaného a známého spisovatele jako námětu – snad ani nic jiného jako poutavá kniha nemůže být. Autor s literární bezprostředností zaznamenává klíčové okamžiky Londonova života a i když řadu detailů a úhlů pohledu do knihy nezahrnul, zůstává výtečným průvodcem na cestě k pochopení Londonova díla a jeho komplikované a složité osobnosti.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Sailor On Horseback: The Biography of Jack London , 1938

MayB2
18.08.2016 4 z 5

Napsáno a přeloženo maličko archaickým jazykem a stylem, na který se chvíli zvyká, ale celkově jsem spokojená, co jsem se všechno o Londonovi dozvěděla. Od nuzného dětství, divokého mládí, přes snahu stát se spisovatelem, literární úspěchy, až po smutný konec.

MC87
10.01.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že London promítal často svůj život na své hrdiny, tak tento precizně napsaný životopis znamená průnik s jednotlivými romány a zároveň ještě doplňuje to, co London nenapsal do "Démona alkoholu".

pif69
24.02.2015 5 z 5

Zapomeňte na nudný životopis , zapomeňte na nudný život - je tu Stone a jeho Námořník na koni London .

LPG
03.02.2015 4 z 5

Jdu si přečíst volání divočiny a tesáka.

Pawlisman
05.09.2014 5 z 5

Pro mě nejlepší biografií, v podání největšího specialisty v oboru. Miluji Londonovi knihy a podobně miluji i jeho CV a tuto knihu. Myslím, že nejpovedenější Irvingova kniha, zde skutečně bylo o čem psát.

Jonny
06.10.2013 5 z 5

Čekal jsem že to bude něco jako "Démon alkohol" akorát z jiného pohledu. Tahle predikce vyšla u 10 procent knížky. U těch 90% jsem se nestačil divit. Dlouho mi přišlo že toho mám s Jackem Londonem dost společného, díky Námořníkovi na koni jsem našel dost a dost odlišností a jsem za to rád.
Na to, že jde o "nudný životopis" se to čte jedním dechem, ale je pravda že Jack svým aktivním až šileným životem Irvingovi dost nahrál.

olinka30
03.06.2013 5 z 5

Vždy jsem ráda četla všechno od Jacka Londona. Jeho život byl pestrý, i když krátký

delif
21.02.2013 4 z 5

Místy až přestřeleně vyzdvihuje schopnosti a charakter Jacka. Až jako kult osobnosti. Stone však vychází především z Londonovi autobiografie a je jasné že o sobě nebude psát v čem je špatný. Škoda taky, že není více zmínka co předcházelo sebevraždě. Londonův život byl velmi zajímavý, dobrodružný a tato kniha to jen velmi čtivým způsobem dokazuje.

orson
12.01.2013 5 z 5

O téhle knize jsem se dozvěděl náhodou doma u rodičů a protože je London můj oblíbenec, tak jsem ji rovnou zabavil na čtení a stálo to za to. Irving Stone dovedl jeho životopis popsat opravdu čtivě. I když tu práci měl hodně ulehčenou, neboť London o sobě psal hned v několika knihách. Ale i tak bylo hodně napínavé (a místy až děsivé) číst, v jakých podmínkách vyrůstal a žil, jaké měl problémy s financováním svých plánů, jak ho spousta přátel zneužívala a jak i přesto dovedl odpouštět.

bosorka
13.01.2012 4 z 5

Hodně čtivě napsáno. Jak ráda čtu knížky Jacka Londona, tak mě i bavilo číst si o něm.

nightlybird
30.11.-0001

Na knize se mi líbí, že Stone na rozdíl od dříve u nás vydaných Londonových biografii příliš nevyzdvihuje jeho - v jistém životním období - socialistickou orientaci a zaujala mne i pasáž mezi stranami 90 - 100, popisující jeho odhodlání stát se spisovatelem a proto doslova hltajícího knihy z ekonomiky, filozofie, přírodních věd a vstřebávajícího jako houba myšlenky velikánů své doby ve snaze doplnit si své nedostatečné vzdělání. Kéž by tak činili i jiní adepti spisovatelského řemesla.

8.4.2014 - našel jsem starý výpisek z Námořníka ... :
"Pití odstranilo jeho únavu a nervové napětí, uvolnilo jeho jazyk, naolejovalo jeho mozek; poskytlo mu osvěžení, změnu a odpočinek."
To je opravdu zajímavé - ani sebemenší zmínka o kocovině.

životopisné, biografické romány spisovatelé

Irving Stone (p)
americká, 1903 - 1989
2009  94%Žízeň po životě
1987  87%Řecký poklad
1963  86%Námořník na koni
2010  87%Vášně mysli – román o životě Sigmunda Freuda
2012  82%Původ

Kniha Námořník na koni je v