H.M.S. Surprise: loď Jeho Veličenstva

Tentokrát má kapitán Aubrey za úkol dopravit britského velvyslance do Východní Indie po tom, co se nedohodl s představiteli britského válečného námořnictva o podíl na kořisti, již získal v předchozím díle v boji se španělskou flotilou, vezoucí zlato z Jižní Ameriky. Dobrodružná plavba kolem Afriky a mezi ostrovy indického subkontinentu je plná nových zážitků a vůní, překvapivých zvratů, napínavých námořních šarvátek a milostných trápení. Doktor Maturin je kapitánovi opět po boku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76894/h-m-s-surprise-lod-jeho-velicenstva-OCo-76894.png 4.737

Námořní dobrodružství Aubreye a Maturina 3.

Literatura světová, Dobrodružné, Historie
Vydáno, Talpress

H.M.S. Surprise, 1973

Kniha H.M.S. Surprise: loď Jeho Veličenstva

kyssling
03.12.2017

Knihu trochu sráží příliš mnoho dlouhých popisů přírody, balastu. Prostřední pasáž je slabá. Ale celkově pěkný dobrodružný román.

IYv
25.08.2016

já si tyhle dva chlapíky užívám vždycky a vůbec mi nevadí, že nejsem cílová skupina. A navíc je k tomu přidaná hodnota, že bitvy jsou dle skutečnosti a je v tom velký kus historie.

cori
13.03.2016

V tomto díle to nejvíc odnese Stephen nejen fyzicky (mučení, zranění), ale i psychicky (zrada). Nechybí ani námořní bitvy, nepřízeň počasí a muži přes palubu, lenochod a želva.

jakub87
03.04.2013

Tak a dal

elcapitano
11.03.2012

Opět bravudní, chytlavé, zábavné, poučné. Navíc mne baví námořní historie, takže kniha přesně podle mého gusta. Myslím, že i kdybych nebyl zrovna nadšenec do lodí, tak bych to přečetl s velkou chutí.

Britské královské námořnictvo Napoleonské války plachetnice humor dobová medicína válečná strategie

Patrick O'Brian
britská, 1914 - 2000