Námluvy se zločinem

Námluvy se zločinem https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344274/bmid_namluvy-se-zlocinem-x4y-344274.jpg 4 9 5

Mach a Studnička série

O tom, že každé námluvy nemusí skončit dobře, a námluvy se zločinem už vůbec ne, vypráví nový soubor krimi povídek emeritního komisaře kriminální služby Ladislava Berana. Už názvy povídek – Ďábelský plán, Parťák, který nedržel slovo, Zaplacené alibi, Sbohem svobodo, Druhá identita, Zloděj, který neměl talent, ale i ty s poetickým názvem, jako Půlnoční blues pro starou dámu, V manželské posteli se nefauluje, Námluvy se zločinem nebo Oči, které lhaly – slibují potřebné napětí, humor i člověčinu, které jsou pro tohoto autora typické.... celý text

Merlinit
Merlinit
28.11.2019 2 z 5

Páně Beranův strejcovsky žoviální styl mne nějak ne a ne nadchnout.

čef
čef
19.05.2019 5 z 5

Zasvěcené povídky z běžného života policie v okresním městě zejména jeho oddílu na odhalování majetkových trestných činů. O vraždy tedy většinou ani nejde i když se zde taky nějaká najde. Vtipné vyprávění s břitkým použitím profesního žargonu v žádném případě neunavuje. Možná trochu v závěru monotónní, ale takový je život, pořád stejní blbci používají stejně blbé triky. Sem tam se objeví jiskřička inovace nebo případ dopadne trochu jinak než se počátku zdálo, ale tak to ovšem většinou chodí. Rozhodně lepší než bůhvíjaké fabulace.

medvedice3
medvedice3
30.04.2018 5 z 5

Povídky vycházející z autorovy praxe se mi dobře čtou.

ivoiro
ivoiro
21.03.2018 5 z 5

Zase se jedná o příjemné a oddechové čtení.

Blaufik
Blaufik
08.11.2017 3 z 5

Pokud máte rádi detektivní povídky z per českých autorů, tak vás kniha rozhodně nezklame. Jedná se o oddechové čtení, které postrádá litry krve a tak je vhodná i pro starší čtenáře, kteří si tuto edici oblíbili. Pokud jste také nadšeným čtenářem "zelených" detektivek, tak se po knize rozhodně poohlédněte.