Námluvy s kocourem

Námluvy s kocourem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401350/bmid_namluvy-s-kocourem-CYo-401350.jpg 4 167 54

Jamie Snyderová má čtyřiatřicet a je single, ale rozhodně není připravena se znovu vázat. Po strašlivém Roce-Sebestředného-chlapa a Roce-Nějakjsemzapomnělžejsemženat se není co divit, že Jamie hodlá slavit svůj rok – a MacGyverův! MacGyver je roztomilé mourovaté kotě, co rádo krade sousedům věci a má jasný názor na to, jak by měla jeho panička žít. MacGyver cítí Jamienu osamělost. A také cítí, že je zaujatá jejich sousedem Davidem, mladým pohledným pekařem, který už má dost svých přátel a jejich „dobrých“ rad. A tak bere MacGyver věci do svých tlapek…... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Talk to the Paw , 2018

Lada800
08.04.2024 5 z 5

Já naprosto miluji kočky, vlastním jich pět - tři kocourky a dvě kočičky. Mac mi velmi připomínal jednoho z těch mých - stejně praštěný a chytrý. Tato kniha byla naprosto nádherná, vtipná - a já ji s oblibou čtu znovu a znovu :)

Renike
18.02.2024 5 z 5

Super počteníčko :) Bavil mě humor autorky a Mac byl k sežrání. David i Jamie byli sympatické postavy. Vyprávění z pohledu Jamie, Davida i kocourka se mi libílo. Zasmála jsem se hodněkrát i nahlas :) Rozhodně 5*

_wejunkaa_
13.02.2024 5 z 5

Když se mi dostala takhle kniha do rukou, vůbec jsem nevěděla co od ní očekávat. Ke knize jsem se dostala přes svojí kamarádku a tak jsem si řekla, že by nebyl úplně špatný nápad přečíst si zase něco, po čem jsem dlouho nesáhla.
Děj knihy se mi velmi líbil už jenom nápadem, samozřejmě nikdo nechceme spoilery a tak více neprozradím. Nejvíce se mi na knize líbilo asi to, že i když je vyprávěná ze dvou pohledů, tak se mi nestalo, že bych se v dějové linii ztratila. Rozhodně knihu doporučuji lidem, kteří hledají lehké a zároveň velmi humorné čtení. Kniha si zaslouží plný počet bodů.

lejera
03.02.2024 4 z 5

Kniha byla osvěžující, oddychová, četla se velmi dobře. Musím uznat, že mi příběh přišel celkem vtipný, neotřelý. Jen jsem pejskařka, takže u scén mezi Macem a Diogeem jsem docela trpěla :-D za mě super nápad, i když od začátku bylo jasné, kdo s kým skončí, ale ta cesta k tomu happy endu stála za to.

lusitta05
21.01.2024 3 z 5

Také príjemné čítanie,na pohodové večery.

Marla
07.03.2023 3 z 5

Taková rozkošně líbezná blbinka. Mňau.

Alena_S
16.01.2023 5 z 5

Tohle bylo něco tak rozkošného :3
Berte to jako kompliment i varování. Je to pohádka. Přečtěte ji teprve, až budete mít chuť na něco sladkého. Tak jsem to udělala já a jsem moc spokojená, přečetla bych klidně někdy zas a přidávám se k přání, aby u nás vyšlo pokračování.

O čem to je:
On se trápí. Ona se hledá. V pohádkovém (vážně) sousedství, kde na sebe lidi jen čučí z okna, dokud nepřijde Mac. Kocour intrikán bere věci (přeneseně i doslova) do svých pacek a jde zjednat pořádek a pošoupnout lidi správným směrem. (A vždy o krok před "detektivem", což je teda jen smutně zábavný herec, i po letech neschopný vystoupit z role).

brunettlibrary
04.09.2022 1 z 5

Kniha mě nebavila, měla v sobě víc dějových linek, ale ty spolu úplně neladily. Myslím si, že kniha plně nevyužila svůj potenciál. Hvězda dolů šla i za opravdu jednoduchý styl psaní. Hlavní postavy byly nezajímavé a nijak mě neoslovily. Kočka tu byla brána jako další “lidská” postava, což mě docela překvapilo. Ovšem na druhou stranu musím uznat, že jsem se nad pár myšlenkami pousmála. Knihu jsem v konečném důsledku s úlevou odložila.

bafuskyBaf
29.06.2022 3 z 5

Mám z té knihy trošku rozporuplné myšlenky. Ze začátku mě to bavilo, ale pak se to nějak zadrhlo a nutila jsem se to dočíst.
Kocour byl dobrej..:D zvlášť jak přinesl suspenzor..:D

Merlinit
29.04.2022 3 z 5

"Kočičí" literatura, to je povinnost.

ThrillerLove
16.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Koupila jsem knihu kvůli obálce ,ale zaujala mě i anotace. Moc romány sice nečtu, jenže tohle bylo super. Dokonce i smích byl. Je hrozně hezký jak je spojil všechny dohromady. To "kradení" bylo super ️️. Zajímalo by mě, zda autorka vycházela z vlastní zkušenosti .

S kočkami je prostě sranda pořád.

A co ostatní díly z této série ??? Budou i u nás?

BabaJaga11
16.09.2021 3 z 5

Tohle mě trochu zklamalo. Možná proto, že jsem knížku četla po dvou románech, které mi připadaly úžasné a byly plné tíhy života, jíž se nakonec nikdo z nás nevyhne – a pokud náhodou ano, zůstane náš život nekonečně prázdný...

A to je přesně ono – Námluvy s kocourem jsou knížka nekomplikovaná, na mě příliš "přeslazená" a "moc americká". Jsem kočkomilka a obálka mě ke knize okamžitě přitáhla, víckrát ji ale číst nebudu a pošlu ji dál. To nekonečné pitvání vztahů, přemýšlení nad nesmrtelností brouka, hledání problémů tam, kde nejsou, a následná neschopnost poprat se se skutečnými problémy... asi tomu v naší západní civilizaci podléháme čím dál víc a nebudu tvrdit, že se mě to také, aspoň občas, netýká. Ale štve mě to – v životě i v této knize (a samozřejmě nejen v ní).

Vlastně ani nemůžu říct, že by mi (s výjimkou kocoura) byl někdo nějak zvlášť sympatický. Ty postavy byly na můj vkus neslané nemastné a nevadilo mi se s nimi rozloučit.

Jarka_rybář
08.09.2021 4 z 5

Vtipná, příjemná oddechovka.

ziriant
12.08.2021 3 z 5

Příjemná oddechovka. Místy děj tažený trochu na sílu do velmi nepravděpodobných zvratů, ale při(po) vypnutí části mozku ideální čtení. Navíc s kočičím tématem, pro něž mám slabost.

Mindy
30.06.2021 3 z 5

Nenáročná, předvídatelná romantika, jako čtení k vodě ideální.

KTera
12.06.2021 5 z 5

Krásný, vtipný příběh s kocourem dohazovačem. Opravdu jsem se nasmála.

Jara.v
11.06.2021 5 z 5

Oddychovka s humorem. Jako milovnice koček jsem si MacGyvera a jeho lumpárny užívala. Celkově milý příběh na letní čtení nebo na zimní víkend.

Janík511
14.01.2021 4 z 5

Vtipný, romantický příběh. Eskapády kocoura mě opravdu bavily.

SBH
19.12.2020 3 z 5

Dospěla jsem do kritického stadia, kdy nejsem schopna číst nic jiného než slaboduché romantiky. Aby věc nebyla jednoduchá, nesmí to být moc slaboduché příběhy. Jen tak akorát. Předvídatelné, zábavné, vtipné, bez logických nesrovnalostí a extrémně tupých a naivních hrdinů.
"Námluvy" splnily všechny požadavky. Bonus navíc byl skvělý popis kočičího chování, znalci ocení. Taky jsem dostala kapku své oblíbené fantasy v představě kočky jako dohazovače. Zábavné, nereálné, nevadí.
Proč tedy kniha nedostala pět hvězd? Jedna šla dolů za spousty do očí bijících korektorských úletů. Kluk od kočky není kocour, nýbrž koček (fakt, hned na přebalu). Shoda podmětu s přísudkem, skloňování zájmena "já", no, občas člověk nevěřil vlastním očím.
Ta druhá za konec. Nepravděpodobný, skoro nesmyslný. A to jsem skousla kočičí téměř šachové strategie. Takže spoiler: Davidovy panické záchvaty mi připadaly úplně mimo a v tom kontextu nebylo uzavření příběhu logické. Navíc vzhledem k této komplikaci bych ocenila širší rozvedení závěrečné kličky. Čímž šla většina dobrého dojmu do kopru.
Navíc mi kniha nepřišla moc čtivá, ale to může být ryze můj problém. Takže celkově dobré, akorát v závěru rána na solar, a to se neodpouští.

petulkapeta
08.12.2020 4 z 5

Pěkný,vtipny,odpocinkovy příběh o kocourovi,ktery chtěl aby jeho panička nebyla osamělá, ale to co pro to dělal bylo k smíchu