Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3058 714

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Lalina3
07.07.2023 5 z 5

Silná kniha. Díky za ni.

Martiiiik
29.06.2023 5 z 5

Zde už nemá moc smysl psát dlouhý koment, protože už to vystihlo mnoho lidí přede mnou :-) Kniha je velmi čtivá, takové lehčí čtení o velké lásce, a přece s velkou hloubkou (domácí násilí).. Postavy jsou skvěle napsané, s většinou z nich to prožíváte celým srdcem.. a u těch zbývajících si přejete, aby to bylo jinak :-) Hned se vrhám na další díl, protože prostě musím vědět, jak to celé dopadne :-D A také bych knihu doporučila číst v originále, kdo potřebuje trochu oprášit angličtinu jako já, je to krásný způsob :-)

Ophelie
22.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Krásná kniha plná citů, lásky, přátelství, zamilovanosti, ale i bolesti, zoufalství, ponížení, zrady Četla se opravdu lehce, stránky mi mizely pod rukou, až jsem měla dočteno. Na závěr nechyběla ani nějaká ta slzička. Příběh Lily, Rylea a Atlase mě vzal za srdce. Autorka se zde dotýká nelehkého, ač bohužel stále velmi aktuálního tématu domácího násilí. Mnohdy mi bylo z určitých popisovaných scén až fyzicky nevolno (tak moc jsem se do toho vžila). Opravdu povedené dílo, které vás polapí a nepustí. Doporučuji.

Vaiolet
22.06.2023 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky velkému hypu, který se momentálně točí kolem autorčiny nové knížky, ale k té jsem se zatím neodhodlala. Čím víc chvály na novou knížku vždycky slyším, tím méně se mi do ní chce pouštět no :D.
Námi to končí se dobře četlo. Děj sice hodně okrajově naráží na poměrně težké téma domácího násilí, ale i tak je to dle mého názoru lehčí čtení. Určitě neurazí a mnohé i nadchne. Mě teda určitě a už mám rozečtenou další autorčinu knížku.

Máca216
20.06.2023 5 z 5

Moc dobré čtení, první a určitě ne poslední kniha od spisovatelky, kterou jsem četla.

johi_murasova
18.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha je opravdu nádherná a ten hype co se kolem ní točí je myslím si že oprávněný. Okamžitě mě vtáhla do děje, příběh byl nádherný, silný, plno vážných témat, romantiky,.. no prostě po dlouhé době kniha, která mě opravdu bavila a kdybych měla tu možnost a čas, přečtu ji na jeden zátah. Postavy byly krásně napsané, Lili a Atlas byli spolu prostě dokonalí a skončilo to tak jak mělo. Colleen je opravdu skvělá spisovatelka a moc se těším na další její díla.

kslunicko
18.06.2023

(SPOILER) Příběh se mi líbil. Všechny postavy mi přišly dobře vylíčené a charakterizované. Čtení na pár dní.
Nelíbilo se mi jediné, že násilný muž byl vlastně ve finále vylíčen tak, že jste s ním měli slitování. Ale po přečtení epilogu to přesně tak mělo být a pochopila jsem, proč byl tak vylíčen.

Daenerys27
16.06.2023 5 z 5

Tak přesně tohle je ta knížka, okolo které je ten "hype" oprávněný. Postavy jsou úžasné, příběh neočekávaný a pokud se dostanete k vysvětlení názvu knihy uvede vás to v úžas. Děj měl spád a líbilo se mi zpracování vážného tématu.

attila1
14.06.2023 5 z 5

Tato knížka se po přečtení zařadila do mým srdcových záležitostí. Vážné téma a úžasný příběh

mar.jir
14.06.2023 4 z 5

Vůbec jsem nevěděla, co mám čekat. Od Colleen Hoover jsem předtím četla jen Pravda, nebo lež. Tahle kniha na mě vyskakovala doslova kdekoliv a myslela jsem si, že se jedná o lehké romantické čtení pro dospívající. Ale opak je pravdou, ačkoliv romantická dějová linka je podstatná, skrývá se zde mnohem více. Problematika, na kterou autorka poukazuje je velmi vážná a líbí se mi jakým stylem je popsala, jak málo stačí a jak je lehké nechat se přesvědčit, že o nic nejde. Výborně vykreslený syndrom vařené žáby. Líbí se mi jaký konec Colleen napsala a těším se na druhý díl.

mončičák42
01.06.2023 4 z 5

Knížka se silným tématem, u které jsem až do samého konce netušila, jak vlastně skončí. Podle mého scénáře to sice nedopadlo, ale závěr byl realističtější (než můj pohádkový) a jsem za něj vlastně ráda. Kniha ukazuje, že svět není černobílý, že lidé nejsou jen dobří a špatní. Všechny hlavní hrdiny jsem si oblíbila a přála jim to nejlepší. Život není peříčko.

novina
25.05.2023 5 z 5

Příběh o odvaze, statečnosti, bolesti a odpuštění. Druhým i sama sobě.

JaAnička
24.05.2023 5 z 5

Tady nemám co vytknout. Je to upřímná zpověď zraněné, přesto bojující, milující a nadějeplné ženy, která se potýká s něčím, co by nikdo - a to opakuji - nikdo nikdy neměl zažít (ale stejně se to děje častěji, než by bylo zdrávo).
Jak je u Colleen zvykem, kniha je plná bolesti, strachu, časově neomezené lásky, bohatství, ale i chudoby, naděje, rozpadajících se rodinných vztahů, nefungujícího státního systému a citové horské dráhy, která vás donutí pobrečet si, smát se, melancholicky bloumat nad svým - zdánlivě dokonalým - životem, nebo naopak přemýšlet nad chybami a radovat se z maličkostí.
Když jsem tu knihu poprvé vzala do rukou, bála jsem se, že to bude jenom hloupý milostný trojúhelník mezi první láskou - rozpolcenou dívkou - a současnou láskou a naštěstí...nemohla jsem se více mýlit.
Kniha je nádherná, velmi oceňuji retrospektivní dopisy adresované Ellen, které tam nejsou jenom, aby nám objasnily minulost, ale mají své opodstatnění i do budoucnosti, stejně jako další věci, které nedělají svět plochým. Zkrátka...kniha končí v bodě, kdy chcete číst dál, a proto je moc dobře, že se Colleen i po tolika letech rozhodla pokračovat a nadělit čtenářům to, co chtějí a potřebují slyšet.

Majulle
23.05.2023 5 z 5

Jsem totálně rozložená a nadšená z této knihy. Tolik emocí, štěstí a smutku v jednom! Jestli Vás některá kniha dokáže totálně rozložit k slzám a následně přivést ke smíchu a tohle pořád dokola, tak si určitě přečtěte tuto. Protože Colleen je opravdu bohyně. Nechápu co dokážou její slova udělat čtenářem, a podotýkám že tohle se mi u knih téměř nikdy nestává Je to jedna z nejlepších knih co jsem četla

Bětuu
21.05.2023 4 z 5

Chtěla jsem víc Atlase. Mnohem víc. Takže se těším na druhý díl. Knihu jsem přečetla za den a to se mi snad stalo jen jednou, jak se rychle četla. Kniha se mi líbila. Nebylo to nic velkolepého, ačkoliv je v knize silné téma. Celý děj byl hrozně rychlý.

Ešína
14.05.2023 5 z 5

Patnáct vteřin. Tolik stačí, aby se vztah k jednomu člověku úplně změnil. Patnáct vteřin, které už nemůžeme vzít zpátky...
Tenhle příběh byl pro mě opravdu silný. Chvílemi jsem si říkala, proč se Lily rozhoduje tak, jak se rozhoduje a vzápětí jsem pro ni měla trochu pochopení. Děj byl až do konce nepředvídatelný a hodně se mi líbila linka s Atlasem. Moc se těším až se pustím do Námi to začíná.

betička
09.05.2023 4 z 5

Ke knížce jsem přistupovala s lehkým despektem a očekávala spíše romantické čtení pro puberťáky ... ale byla jsem příjemně překvapena.
Ano, můžeme rozporovat, že náhody ve stylu super bohatá kamarádka, na kterou je spolehnutí a vše dělá z čistoty srdce, úspěšný neurochirurg, skvělý šéfkuchař, majitelka prosperujícího květinářství ... ale možná toto vše mělo poukázat na to, že není všechno zlato co se třpytí ... a ukázat, že rodinné násilí může mít více podob, ale vždy zanechá jizvu a ovlivní více lidí než jen oběť.

VéjaTarabová
07.05.2023 4 z 5

Tato kniha měla jednu chvíli neskutečný bum, proto jsem se jí dlouho obávala. Nechala jsem tedy to nadšení ostatních odeznít a přečetla si ji až teď. Ačkoli jsem vůbec nevěděla, co se v knize odehrává, nějaká očekávání z mé strany byla. A musím říci, že mě nic nezklamalo. Naopak příběh byl pro mě většinou nepředvídatelný. Přála jsem si, aby to skončilo dle mých představ, ovšem do posledního okamžiku nic nebylo jisté. Romantická linka se mi líbila, neměla takový ten levný podtón, každopádně i přes to byla poněkud odpočinková. Problematika, na kterou autorka poukazuje, je velmi závažná a mělo by se o tom více hovořit. Věřím totiž, že mnoho právě čtenářů se s tímto setkalo buď u rodičů nebo u partnera a do teď si nemuseli uvědomovat, co všechno patří do formy domácího násilí. Zatím se mi od Colleen líbilo nejvíce právě toto dílo.

But then this morning I had to tell him goodbye. And he held me and kissed me so much, I thought I might die if he let go. But I didnt die. Because he let go and here I am. Still living. Still breathing. Just barely. -Lily

mstychov
27.04.2023 5 z 5

Knížka s krásnou obálkou předávající velice závažné téma, kterým je domácí násilí.

Hlavní hrdinka Lily neměla jednoduché dětství. Její otec byl násilník, který si vztek vybíjel na své ženě. Malá Lily s tím musela žít úplně sama až do chvíle, než si našla kamaráda Atlase - bezdomovce. Tím vzniklo pevné přátelství i první láska.

Postavy jsem si od první chvíle zamilovala. Lily byla srdečná, upřímná, statečná. Atlas byl člověkem s velkým srdcem, který se objevil ve správnou chvílí na správném místě.

V příběhu se střídají deníkové zápisky z dětství spolu se současným životem. Lily se k nim ráda vrací. Má své sny, vize a cíle, za kterými si jde. Její vztah s matkou je zvláštní, jelikož prošel nejednou zatěžkávací zkouškou právě díky násilnickému otci.

Lily se v dospělosti setkává úplnou náhodou s Rylem. Sexy chirurg jí okamžitě učaruje.

Jak to celé dopadne? Dokáže se Lily vymanit z vlivu minulosti? Najde hledané štěstí? Zvítězí láska, přátelství, či chtíč?

Promyšlený příběh od Colleen mě doslova pohltil. V životě jsem audioknihu neposlechla tak rychle. Lily, Ryley i Atlas zůstanou v mém srdci ještě dlouho. Doslov autorky byl boží třešínkou na konci knihy. :)

Oblíbené věty:
Prostě lidi, co někdy dělají špatné věci.
Tohle je Lily, moje bezbožná děvka.

alishek
23.04.2023 3 z 5

Knížku jsem si přečetla na základě zjištění, že bude zfilmovana. Bohužel mne příběh nějak nevtahl a hlavní hrdinka moc neoslovila, tak uvidíme, co udělají s filmem.