Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3055 714

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

klara.franta
26.11.2023 5 z 5

Kniha začíná jako romantika, chvilkami až připomínající knihu Pekárna v Brooklynu od Julie Caplin (kterou jsem četla nedávno). Krasavec preferuje one night stands, nechce žádný vážný vztah a najednou zkrat - zamilovanost, romantika jako blázen, ale pozor! Během chvilky se vše zvrtne a vše je jinak než se zdá. Kniha má pořád děj a chtěla jsem číst jen dál a dál a vědět, jak to celé dopadne. Během čtení jsem jen doufala, ať se hlavní hrdinka Lily rozhodně správně, fandila jsem jí v jejich nelehkých rozhodnutích. Tuhle knížku jsem opravdu prožila. V závěru knihy jsem byla až šokovaná, jak je pro mě zkušenost autorky osobní a velmi obdobná mým dávným zážitkům - možná právě proto, byla pro mě tato kniha velmi prožitá.

Mathiola8
25.11.2023 5 z 5

Četla se velmi dobře i přes nelehké téma. Určitě si od autorky přečtu další.

Lvíček835
23.11.2023 5 z 5

Tak tohle jsem vážně nečekala čekala jsem nějakou slaďárnu ale to co se vtý knize všechno dělo tak to bylo fakt na psychiku už jsem četla drsnější knihy ale tohle fakt bylo trochu moc, čekáte nějakou slaďárnu a pak přijde tohle tak to bylo fakt něco,ale to si musíte přečíst sami

KajinaH722
10.11.2023 4 z 5

Tento příběh mě dostal, určitě nic podobného jsem nečetla a jsem z toho rozpoložená. Je to moje první knížka od autorky a musím říct, že kniha je velmi čtivá. Jen jsem netušila,že je v ní i tolik negativních chvíli, ale to tak u domácího násilí bývá. Ráda si presctu i druhý díl, ale budu potřebovat se rozptýlit jinou knihou, kde bude víc pozitiva.

jana4084
06.11.2023 5 z 5

Já to miluji! Dechberoucí příběh, jak jinak. Po,, Bez Naděje" moje druhá nejoblíbenější. Silná tématika, zabývající se násilím, ale zároveň ohromnou láskou, sílou a splněnými sny. Kdo miluje knihy od Hoover, tuhle si zamiluje taktéž!

123.Iveetka
01.11.2023 3 z 5

Uf, tak tohle rozhodně nebylo oddechové čtení. Musím přiznat, že mě to moc neoslovilo, asi se nedokážu vžít do role oběti domácího násilí. Některé situace s Rylem by pro mě byly red flag už na začátku vztahu. Linka s Atlasem pro mě zas byla trochu fantasy, hlavně ten uspěchaný pohádkový konec. Budu si muset dát pauzu, než se vrhnu na další díl.

E.T.007
30.10.2023 4 z 5

Kniha sa napriek ťaživej téme, ktorú autorka do príbehu zakomponovala, čítala veľmi dobre. Lilina minulosť, ktorú zachytávali jej denníky, ma bavila o čosi viac než súčasnosť – aspoň, kým sa na scéne nezjavil Atlas. Rylovi som akosi nedokázala prísť na chuť – nebol mi ktovieako sympatický už od ich prvého stretnutia na streche, a keď Lily povedal svoju holú pravdu: „Chcem ťa pretiahnuť.“, ešte viac v mojich očiach klesol. A chcela by som navyše vidieť takého špičkového doktora, ako žobre o sex. Cha-cha.

A práve za Ryla strhávam jednu hviezdu.
Lebo nielenže mi nebol sympatický, ale vôbec nič som jeho postave neverila. Muž, ktorý preferuje jednorazovky, nechce vzťah, nikdy sa nechce oženiť a nikdy nechce mať deti, sa zrazu zmení o stoosemdesiat stupňoch a nielenže chce vzťah, ale onedlho vhupne do manželstva a je celý hotový z dieťaťa? Tomu skrátka neverím.

Samozrejme, to je už chyba na strane autorky – mohla Ryla vykresliť ako normálneho chlapa, ktorý v sebe nosí temnotu. Príbeh by nestratil na svojej hodnote len preto, lebo by to, ako strašne sa do Lily akože zamiloval, nebolo až také presladené. Podľa mňa by mu to skôr na hodnote pridalo.

nela3812
23.10.2023 5 z 5

Velmi dobré zpracování tématu násilí, kdy se to vymyká zažitým stereotypům, ale přesto z příběhu cítíte veškeré emoce a tíhu celé situace. Násilí nemá jasně daný vzorec, jasně dané hranice nebo rozměr - přesně to je vidět v příběhu, který autorka napsala. Pokud je v příběhu násilí, často dosahuje až extrémních rozměrů, jakoby tomu snad nemohlo být jinak, jakoby snad podněty byli stejné. V tomto příběhu ale autorka poodhalila další stranu, která možná mnoho čtenářů překvapí. - doporučuji přečíst autorčin doslov a pochopíte...

V příběhu sice naleznete mnoho romantickým okamžiků, ale stále se budete točit kolem jednoho konkrétního tématu. Rozhodně to není oddechové čtení nebo slaďárna. Čtivost neubírá tématu na jeho složitosti, hloubce a náročnosti.

Příběh má mnoho různých zákoutí, která vám však nechci příliš vyzradit, ať vás nepřipravím o zážitek z knihy. Zamilovala jsem si Atlase, Lily i její přátele. Dokonce i Boston, který tam zdánlivě hraje malou roličku. Bavili mě deníkové pohledy do minulosti. Mohla bych takto pokračovat dál a dál... Ale budu dnes opravdu stručná: Knihu opravdu vřele doporučuji.

Hodnocení: 5/5

princesse
23.10.2023 5 z 5

Než se pustím do Námi to začíná, tak jsem si hodila opáčko a po letech jsem si přečetla opět tento díl a nelituji. Super počtení, oddechovka, která se čte sama. Jako vždy od Colleen téma ne zrovna zábavné, ale napsáno tak čtivě, že hltáte a hltáte stránku za stránkou. Časem si hodím opáčko i u ostatních jejích knih. Opět rozhodně doporučuji.

michaelaaa5
14.10.2023 5 z 5

Ze začátku mi děj knihy nepřišel ničím zajímavý, klasický romantický příběh. Ovšem pak se příběh odvíjel směrem domácího násilí a protože je kniha velmi čtivá, napnutě jsem čekala jak příběh dopadne, "protože nic takovýho jako špatní lidi neexistuje. Všichni jsme prostě lidi, co někdy dělají špatný věci."
Těším se na pokračování Námi to začíná.

Susan94
07.10.2023 4 z 5

Nejdříve mi děj přišel celkem nezajímavý. Nečekala jsem, co se z něj vyklube. Nakonec to bylo skvělé čtení, ze kterého dost mrazí. Především přečtení autorky doslovu...

Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Ani mě neminul fenomén jménem Námi to končí. Všichni a všude o tom mluvili, básnili, jak je to nejlepší knížka vůbec. Říkala jsem si, že musím sakra zjistit, co na tom všichni mají.
Když se do knihkupectví kniha konečně dostala, ihned jsem si ji pořídila a začala číst. A musím říct, že byla vážně úžasná.
Kniha není jen o lásce, ale hlavně o bolesti, domácím násilí, ztracené lásce z dětství a celkově o významu důvěry ve vztahu.
Lily byla neskutečně silná - otevřít si vlastní květinářství je risk sám o sobě, kor když neměla žádné rezervy ani konkrétní plán. Poznala díky tomu Alyssu, kterou jsem si díky její upřímnosti a praštěnosti ihned zamilovala.
Stejně tak i Ryla, ze začátku. Pak už tolik ne. No a Atlas? To je muž snů naprosto každé romantičky.
Pokud milujete romantiku i s trochou přidané hodnoty, tohle je přesně knížka pro Vás.

zimka.r
01.10.2023 4 z 5

1. 9. listopad 2. Odvrácená tvář lásky 3. Pravda, nebo lež 4. Námi to končí....opět zajímavý příběh. Téma trošku silnější, ale četlo se samo jako vždy. Už teď se těším jak v knihovně vyhledám další titul této autorky.

janca.hl
30.09.2023 5 z 5

Jestli bych zápletku měla popsat dvěma slovy bylo by to: "no, tyv**e", protože to jinak ani nejde. Já recenze píšu bez spoileru, protože recenze s ním nemají žádnou hodnotu pro lidi, kteří hledají recenzi k přečtení. Tato kniha prostě nejde popsat bez spoilerů . Je to ta nejlepší a zároveň nejhorší knížka (na city), kterou jsem kdy četla, protože jestli se Colleen v nějaké knize nejvíce zaměřila na vaše city, byla by to právě tato. Na každém rohu na vás čekala nějaká nová informace a vše postupně začalo zapadat jako puzzle a autorka vám odhalovala nové informace. Přečetla jsem jí za jeden jediný den, jak moc mě pohltila.

Knihu určitě minimálně 15 let, jinak na ní nejste dostatečně psychicky zralí, samozřejmě je to na vás.

Začátek působí velice romanticky, hezky, a v tom přijde zvrat, se kterým si sednete na zadek, a doufáte, že se nebude opakovat. Na konci máte nepopsatelný pocit (se šťastným koncem?). Popsala bych to jednoduše, z motýlků v břiše se dostaví nervozita a bolest, jak se vcítíte do role.

Knihu si musíte nutně přečíst! A to díky hlavní myšlence, kterou můžete zachránit nejen sebe, ale i někoho blízkého.

Takto, doporučila bych vám tuto knihu? 1) určitě jako osvětu ano. 2) pokud hledáte opravdu nějakou oddychovou slaďárnu, tak tady ji nehledejte, já je miluju, tady mi nevadila její nepřítomnost, ale nebylo mi z ní moc dobře.

Půjde tato knížka na seznam co bych doporučila? Upřímně - ne :-|. Kniha u mě nezanechala happy end, ten, který bych si přála a proto kniha super, poznamená vás, na mém hodnocení se nic nezmění, ale znovu bych si ji asi nepřečetla.

Jediné mínus vidím v té obálce, protože obálky Colleen mají většinou hlubší význam. Tady to jsou lilie, podle jména hlavní hrdinky Lilly, kteréž se logicky dozvídáme hned na začátku a nemá hlubší kontext. Našly by se daleko lepší věci na obálku s hlubším významem.

emilieselden
30.09.2023 3 z 5

Kniha se zaobírá velmi těžkým ale důležitým tématem. A přesně tak na mě kniha působila - těžce, vážně. Hlavně ze začátku taky trochu nerealisticky. 3,5*

veriszv
18.09.2023 5 z 5

Rozjezd tak sladkej, až vás z toho budou bolet zuby. Musím říct, že jsem se u té první části trochu nudila. Jenže druhá půlka bolí, a to hodně, takže ještě rádi vzpomínáte na tu sladkou chuť.
Příběh o tom jaký to je, když ti co milujeme nejvíc, dokáží nejvíc ublížit.
Těžké téma s velkým přesahem, které vám pomůže pochopit, jak se cítí oběť domácího násilí.
Moc oceňuju autorčin doslov, který na příběh vrhá ještě další světlo.
A navíc se mi líbí celkové vyznění příběhu, protože dává prostor pro naději.
Rozhodně nejlepší autorčina kniha, z těch co jsem stihla přečíst!

baru_lienka
09.09.2023 3 z 5

CoHo rozhodně nebude patřit mezi mé nejoblíbenější autory. Tak, řekla jsem to nahlas, můžete mě tady ukamenovat, ale na mém názoru se nic nezmění. Kdysi jsem od autorky četla Odvrácenou tvář lásky a ani to mě nijak nenadchlo (jedinou světlou výjimkou byla Pravda, nebo lež).
Abych se ale dostala k tomu hlavnímu - kniha v sobě nese těžká témata a důležité poselství, které se nám odkrývá hlavně v druhé půlce příběhu. Do té doby je ovšem vše růžové a šíleně přecukrované (a jak jsem s oblibou říkala: ani fantasy knihy nejsou tak fantasy, jako byl tento příběh, respektive prvních 200 stran) a tahle zbytečná vyumělkovanost počátků vztahu Lily a Ryla jen degradovala vážnost druhé části. Krom toho- v milostném trojúhelníku kamarád z dětství VS. bad boy vždycky fandím bad boyovi (kamarád z dětství je totiž vždycky nuda), akorát tady už pak nešlo fandit ani jednomu :(

Aiden888
05.09.2023 3 z 5

Začalo to tak všelijak, vůbec mě to nebavilo a bylo to až moc sladký. Od půlky knihy to bylo lepší, ale že bych si z toho sedla na zadek, to vůbec. Knížka byla na mě moc zdlouhavá a ne moc čtivá.

misa.novakova
04.09.2023 5 z 5

Tváří se jako jednoduchá romantika, nad kterou člověk nemusí přemýšlet, ale opak je pravdou. Jemně a čtivě zpracovává velice náročné téma.

dencazrnu
31.08.2023 4 z 5

Za sebe musím říci, že u této knihy přišlo lehce zklamání. Ale asi to bylo tím, jak mi knihu všichni vychvalovali a říkali, že to je nejlepší, co autorka napsala. Prostě jsem měla od knihy až příliš velká očekávání, která se nenaplnila. To ale neznamená, že kniha byla špatná, to vůbec ne. Opět se ukázalo, že autorka umí zahrát na city a i když jsem se necítila tak mizerně, jako třeba u knihy Vzpomínky na něj, i tak to byl skvělý čtenářský zážitek. Jsou chvíle, kdy se vám chce křičet, protože některé situace v knize byly šílené. Obzvláště pak vzpomínky na minulost byly krušné. Autorčin styl psaní mi sedí a určitě se pustím i do dalších knih, které mi od ní zbývají.