Námi to končí

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376534/nami-to-konci-OF1-376534.jpg 4.6158

It Ends With Us (2016)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Stanidlo
dnes

Neskutečná kniha. Děkuji za ni. Všechna chvála už tu byla napsaná. Užila jsem si ji od začátku až po srdcervoucí konec. Nádhera. Tleskám Colleen za příběh a hlavně za otevřenost, protože "Nejsou špatní lidé. Jsme všichni jen lidé, kteří někdy dělají špatné věci."

Kája_95
včera

Naprosto užásná knížka. Od Colleen jsem četla zatím všechny knížky, které u nás vyšly. Tato se od nich liší vážnějším tématem a to domácím násilím. Vůbec si nedokážu představit, co mohou tyto ženy prožívat.

Ditules
předevčírem

Tak kdo je jako já rozpolcený z toho konce? Sakra?!

hellena1523
předevčírem

S autorčinou tvorbou jsem se setkala už dříve a musím říct, že to byla vždy příjemná setkání. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Oproti jejím románům, které jsem dosud četla, je však tento mnohem dospělejší.
Dobře, děj je trochu předvídatelný, některé situace krapet přitažené za vlasy a děj zpočátku hezky plyne a přibližně od půlky kapku chvátá, což je objektivně vzato trochu nepřirozené, ale třeba já právě to považuji spíš za klad, protože jsem měla čas se seznámit s postavami a příběhem a pak mě autorka nezdržovala zbytečnými detaily.
Z knihy je cítit, že autorka čerpá ze zkušenosti, protože to dá každé knize to "něco" navíc.
Ještě bych ráda upozornila na krásnou obálku! Jednak perfektně vyjadřuje obsah, jednak je velmi decentní a jednoduše nádherná!
S přihlédnutím k tomu, že jsem měla přečteno jedním dechem a už během čtení jsem si říkala, že to je kniha, kterou chcete číst a když ji dočtete, chcete ji číst znovu, tak velmi ráda přimhouřím obě oči nad několika nedostatky a dávám 4,5* (ale od pětky zaokrouhlujeme přece nahoru ;-)).

MarKy95

Úžasná. Od začátku do konce jsem knihu četla jedním dechem. Po dlouhé době kniha, která mě neskutečně dostala ♥. Rozhodně doporučuji.

Simča27

Dokonale... Nemám slov. Tak rychle jsem knížku snad ještě nepřečetla, úplně mě pohltila....

zdazilek

Bože. Pět hvězdiček je málo. Tahle kniha mě dostala svou otevřeností a syrovostí. Byla velmi čtivá a já jsem se od ní nemohla odtrhnout. Za mě nejlepší od autorky. Konec jsem obrečela a to se mi u knih moc nestává, doufala jsem v jiný ale život se taky neptá...

Luciecii

První kniha kterou jsem od této autorky četla a naprosto mě nadchla.
Líbil se mi její spád a vykreslení postav. Jen konec byl možná malinko kýčovitý, ale zas na druhou stranu, kdo by ho hlavní hrdince nepřál? Atlas je hned od začátku naprostý sympaťák. Ryle ve své podstatě taky, až do toho osudného okamžiku s Lily. Ale hned po prvním incidentu bylo jasné, jak to s ním bude dál. Byl sice naprosto neodolatelný, přitažlivý a člověk se do něj dokázal zamilovat už od prvních vět, ale čím více stránek jsem měla za sebou, tím rychleji jsem se "odmilovávala". A to se mi na knížce moc líbilo, její rozmanitost. Od romantiky až po surový příběh.
Super kniha!

veveronka

Kniha člověka donutí přemýšlet kam až je ochotný zajít.Mrzí mě jen,že nedala více prostoru na konce Atlasovi,zasloužil by si to.

salča

NEMÁM SLOV...
Každá z knih od Colleen mě vždy naprosto upoutala.Moje top byla kniha"Bez naděje",ale tato ji naprosto předčila.Nešlo přestat číst.Odkládala jsem ji jen na nezbytně nutnou dobu.A za ten jediný den,kdy jsem ji celou přečetla,jsem byla naprosto vyčerpaná ze všech těch pocitů..
Byla to smršť emocí.
S Lily jsem se radovala, prožívala štěstí i její zamilovanost a najednou,jako když blesk udeří,nastalo těch zmiňovaných 15 sekund...Zatajil se mi dech a já jsem přímo s ní cítila tu velkou bolest,strach, nenávist a přes to všechno,stále i tu lásku.Několikrát jsem měla slzy v očích.
U věty"Už nemusíš dál plavat ,Lily.Už jsme u břehu."a poznámce autorky mi slzy už tekly proudem.
Vyprávění o Atlasovi a rodičích formou dopisů bylo skvělé.
Jednoznačně nejlepší kniha od Colleen.
Právem si zaslouží 5 *.

tereza2627

za me velmi povedena knizka, uzasne se cetlo, stranky ubihaji a strhnou vas do deje, postavy jsem si velmi oblibila, konec dopad, ja jsem doufala. :) knizka zaslouzi plny pocet hvezdicek

EllieHolmes

Ze začátku jsem měla hrozný problém se začíst. Každopádně, jelikož je Colleen má nejoblíbenější spisovatelka, nedalo mi to a musela jsem číst dál. V závěru jsem neskutečně ráda, že jsem to udělala. Musím říct, že žádná kniha ve mně zatím nevyvolala tolik emocí jako právě tahle.

lucie2952

Kniha byla dobře napsaná. Vyprávění o Atlasovi a Lilyiných rodičích formou dopisů bylo orginální a čtivé. Konec mě překvapil, myslela jsem, že to dopadne jinak. Kniha se mi líbíla, a dala bych i plný počet hvězdiček, ale něco knize chybělo. Čekala jsem něco víc. U každé knihy od Colleen jsem si vždy alespoň jednou řekla ,,Tohle může napsat jedině Colleen.” Ale neřekla jsem si to ani jednou u této knihy. Kdybych nevěděla, že tuhle knihu napsala Colleen a někdo by se mě zeptal kdo ji napsal, tak bych řekla, že nevím. Proto musím dát hvězdičku dolů. Tahle kniha mě zklamala tím, že kniha byla napsaná, jako kdyby jí psal někdo úlně jiný.

FreshPatty

A takhle nějak vypadá dokonalost.. Jsou knihy, které Vás do svého příběhu vtáhnou až po několika kapitolách, a pak jsou tu knihy, které to zvládnou hned v té první. Tahle to však dokáže po přečtení prvích dvou stran. Nemám, co bych vytkla. Když se ponoříte do děje, nedokážete se od něj odtrhnout. A konec? Myslím tím vysvětlení autorky? Tak tam jsem si poplakala. Ta upřímnost, ta lidskost. Víc takových knih a víc takových autorů, prosím!

Sabča92

Asi to nejlepší, co jsem ad autorky doposud četla. Jediný mínus jsem viděla v epilogu, kdy mi jeden okamžik přišel nesmírně dotlačený a nepřirozený. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a byla napnutá, co bude dál. Colleen píše skvělé příběhy a tato, která pojednává o dospělejší problematice mě velmi bavila. Chvilkama jsem se sice nedokázala sžít s hlavní hrdinkou, ale stejně jsem jí fandila. Všem mohu jen a jen doporučit :-)

blankaa89

Velmi reálný a dojemný příběh ze života. Měla jsem vysoká očekávání a ta se naplnila. Skvělé!

Safienka

Opět a zase. Colleen nezklamala! Nadšenost!

Ivuska.09

Můj první příběh od této autorky. A hned taková nálož emocí. Mám moc ráda příběhy, které alespoň z části píše sám život. Už teď jsem si jistá, že se určitě pustím i do nějaké její další knihy.

Janynka

Zhltnutá za jediný den,odešla jsem od ní snad jen na záchod :-D Poutavý příběh,postavy byly všechny do jedné sympatické,i se svými stinnými stránkami. Krásně vykreslený příběh,ze kterého vám bude smutno,i hezky na duši :-) Collen mám ve své knihovně celou a určitě se k jejím knížkám vrátím. Krásná knížka,od začátku,až dokonce :-)

Kayla

Páni. Právě jsem ji dočetla a pořád jsem v šoku, co autorka dokázala vytvořit. Hodně silná kniha, i když dle mého názoru trošku předvídatelná ( jen můj pohled). Všechny postavy mi byly hodně sympatické až tak, že jsem se s nimi nechtěla rozloučit. Běhá mi ještě teď mráz po zádech, jak autorka ten příběh vykreslila tak jak je to fakt ve skutečnosti. Kniha mi zlomila ❤️

Fanagirjo

Od autorky mam přečtené všechny její knížky a musím říct, že opět nezklamala. Je to úžasná autorka, která mě vždycky okamžitě vtáhne do děje a dokud to celé nepřečtu, tak nemůžu jít spát. Už se nemůžu dočkat další její knihy. Doporučuji všechny její knihy. Všechny opravdu stály za to!!!

blonďatá.luc

Tuto knihu nejde nezbožňovat! Silný příběh na poměrně tabu téma, který vás prostě nenechá chladnými. Hlavní hrdinka je tak reálná, že se do ní dokážete vcítit a prožívat s ní každý řádek této dokonalé knihy. V některých momentech budete trnout hrůzou a budete zděšení, v jiných momentech vám bude jihnout srdce a vy budete zamilovaní. Je to jednoznačně jedna z nejlepších knížek mého života a vřele ji všem doporučuji,. věřím, že ani vás nenechá chladnými.

keiko33

Ako kazda kniha od tejto autorky, aj tato vas dostane a zvlast tato. Hlavne preto, ze to pisala z vlastnej skusenosti. Prva polovica knihy vas dostane romantikou, no potom nastane zvrat a vykluje sa z toho velmi citlivy pribeh, ktory vas dostane. A aj ked vas nerozplace samotny pribeh, tak dodatok autorky urcite.

pokukl

Tato kniha mě dostala. Je to bezpochyby nejlepší knížka, kterou jsem kdy doposud četla. Vřele doporučuji.

barca8336

Tohle bylo neskutečné. Asi nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Přečetla jsem si jen jednu větu a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Nechápu, jak to Colleen dělá?! Ale tenhle příběh jsem tak moc prožívala. Donutila mě se zamilovat do postav a donutila mě je taky nenávidět. Ke konci už jsem zadržovala slzy . Tohle mohu všem doporučit. Autorka je prostě jednička :-).

Pinklady

Opět jsem si připomněla, proč mám tuhle autorku tak ráda :) Zprvu jsem se trochu bála, co chce s dějem vymyslet, ale nakonec přišla s něčím, co jsem popravdě nečekala. Jsem mile překvapena. Je takové zvláštní říct, že se mi kniha opravdu moc líbila, což pochopí ti, co četli, ale za mě opravdu palec nahoru. Dobře vyřešené téma, myslím, že některým čtenářům by mohla jít určitě příkladem. A na závěr? Šup sem s další její knihou! :)

MilenneWaver

Za mě nejlepší knížka od autorky, námět byl úžasný, a postavy ještě lepší. Začtete se okamžitě, děj vás do sebe od začátku vtáhne a nepustí, dokud nebudete u konce. A nejlepší na tom je spojení trochu silnějšího tématu a romantiky - podobně, jako tomu u knih Hooverové bývá, ale přesto, Námi to končí je jedinečné. A jde jasně vidět, že do psaní dala autorka všechno.

Basinka

Přečteno jedním dechem za jeden den. Ani z poloviny si neumím představit, co prožívají ženy v takových situacích a přesto mě kniha hluboce zasáhla a ještě teď se z ní vzpamatovávám. Úžasná kniha, úžasná Colleen Hoover!!!

Minette

Na tuto knihu jsem se moc těšila a po přečtení komentářů ještě víc. Je naprosto perfektní. Má všechno co má správná kniha mit. Je dokonalá.

Kyta

Obsahuje spoilery!

Kniha skrývá jeden z nejsilnějších příběhů, jaké jsem kdy četla. Neuvěřitelně mě zasáhl u srdce a nejednou mi vytryskly slzy.

Kniha se dotýká dvou vážných témat - problematikou bezdomovectví a domácího násilí. Autorka chtěla, abychom pochopili jednání žen, které domácí násilí prožívají. Nic není jen černé a bílé. Pro ženu je těžké zapomenout na člověka poté, co vás fyzicky napadne, přestože byste chtěli a víte, že je to tak správné. Jenže láska dělá hodně. Proto je tak těžké toho partnera opustit a nezkusit mu dát druhou šanci, protože to je to "nejnebolestnější" řešení, které se však brzy může obrátit proti nám. Autorka také poukázala na to, že nelze nikoho soudit, když neznáme okolnosti - každý případ je jiný a nic není tak jednoduché, jak se zdá.

Lily je neskutečně silná osoba a přestože je to fiktivní postava, je dobrým příkladem pro ženy - aby zůstaly i přes všechny okolnosti silné a aby zkusily najít to správné řešení. Ryle mi byl zpočátku dost sympatický a opravdu jsem Lily přála to štěstí, které ji s ním potkalo. Společně s Lily tvořili krásný pár. Fandila jsem jim do té doby, dokud jsem nezačala číst dopisy Ellen a já poznala Atlase. Příběh těch dvou mě nesmírně dojal - jak se poznali, hledali si k sobě cestu, Lily mu pomáhala a postupně se do sebe zamilovali. Atlase jsem měla hodně ráda. Zasáhl mě jeho osud, jak se s životem pral a i přes nepřízeň osudu zůstal silný, stejně jako Lily. Nejvíc mě přemohla ta situace, kdy Atlas lhal Lily o tom, že má přítelkyni - kdyby byl upřímný, Lily by se k němu vrátila a nemusela by později snášet tu bolest, kterou ji přivodil Ryle. Stejně jako Lily jsem začínala přemýšlet o "co by kdyby".

Je těžké říct, co bych dělala na místě Lily. V mnoha chvílích mi jí bylo líto. Na její postavě autorka poukázala na to nejsprávnější řešení, když se žena dostane do takové situace - nedávat už žádnou další šanci, jelikož se to může vymstít a už by se z toho nemusela dostat (viz případ Lilyiny matky). Ženy by se měly rozhodovat také podle toho, co je nejlepší pro jejich děti, protože když vyrůstají v rodině, kde je praktikováno domácí násilí, ty děti potom vidí jen tu temnou stránku rodiče a zapomínají na to dobré. Jsem ráda, že se Lily nakonec rozhodla tak, jak se rozhodla, protože to zkrátka bylo nejlepší pro její dceru. Líbila se mi připomínka Lilyiny maminky, že žena by neměla ztratit ponětí o tom, kde stojí její limity.

Líbilo se mi, jak kniha byla taková rozmanitá - jednou romantická, jindy napínavá a surová. Obdivuji autorku, že příběh založila na vlastních zkušenostech, moc si toho vážím.

Kniha přináší spoustu mouder do života. Považuji ji i jako varování. Je paradoxní, že ta nejhorší bolest přichází od těch nejmilovanějších, kteří by nás ve skutečnosti měli ochraňovat a milovat, ne nám způsobovat utrpení.

Colleeniny knihy mě vždycky nějakým způsobem zasáhnou. Tato kniha patří mezi její nejlepší - je pravdivá a neuvěřitelně srdcervoucí. Svou problematikou nespíš zasáhne všechny ženy a hlavně jim otevře oči. 5* si právem zaslouží.