Námi to končí

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376534/nami-to-konci-OF1-376534.jpg 4.6280

It Ends With Us (2016)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Lotka
předevčírem

Jsem opravdu jedna z mála, kterou kniha neoslovila. Ano, sice bylo v přiběhu silné téma, ale autorka příběh sepsala jako by byl určen pro edici Harlequin... První polovina knihy uplně hloupá, až jsem začala přemýšlet, jestli není určena pro čtenářky kolem 16 let. Pravda, že ke konci se to mírně zlepšilo.

Sisine
předevčírem

Nádherná kniha,krasne propracované citové rozpoložení postav .opravdu stojí za přečtení

lucie9551
18. listopadu

Kniha mě chytila od začátku. Nešlo přestat ji číst. Velmi se mi libila. Myslím, že může lidem pomoci být lepší a silnější.

LuciKo
17. listopadu

Z knížek, které mají tak vysoké hodnocení, mám vždy respekt (naposledy to byla Hana od paní Mornštajnové). Snad je to vysokým očekáváním doplněným o obavy ze čtivosti knížky, protože přece když je tak dobrá, musí být přece náročná, ne? Možná je to podvědomím a vzpomínkami na povinnou školní četbu, kdy prokousat se mnoha doporučovanými díly bylo nad mé síly. U knihy Námi to končí tomu bylo naopak, knížka se četla sama. A já si myslím, že toto by měl být adept na povinnou školní četbu moderní doby. Knížka jak čtivá, tak osvětová, která minimálně ve mně zanechá hlubokou stopu a budu na ni šířit chválu na všechny strany.

Chou
17. listopadu

Tak to byla síla. Nešlo přestat číst.

medvídě
17. listopadu

Příběh o silném tématu napsán částečně z vlastní zkušenosti. Teď přijde velké ALE.
Přišlo mi to spíše jako příběh pro náctileté, s čímž nemívám vůbec problém a u takové literatury si odpočinu. Bohužel, tady se mi zpočátku líbily jen deníkové/dopisové pasáže a přítomnost mě nějak nebavila. Pořádně začíst se mi podařilo až před koncem knihy, k němuž jsem se dostala jen díky tomu, že knihy nerada odkládám.
Upřímně je mi líto lidí, co tu hrůzu museli někdy zažít na vlastní kůži, ale v tomto příběhu jsem, byť pro někoho skvěle napsaný, jsem se nechala nalákat reklamou a jsem ráda, že mám knihu z knihovny. Ale i tak jsem ráda, že se hrdinka nakonec rozhodla tak, jak to udělala.

Poznámka k překladu:
Překládající osoba (paní či slečna) bohužel asi nezná animovaný příběh Hledá se Nemo. Věta: “Musíš plavat” mě štvala, kdykoli jsem na ni narazila.
Skloňování jména Ryle - 4.pád = Rylea. Jako vážně? Omlouvám se češtinářům a lingvistům, ale kdyby tam bylo Ryleho, tak to i dokonce zní lépe.

Bobina74
17. listopadu

Tato autorka to prostě umí. Další její přečtená knížka a další pecka. Navíc s touto její novinkou se vám dostane nejen vrchovatě romantiky, ale i postranní hlubší myšlenky - otevřela téma domácího násilí a musím říct, že se jí to povedlo skvěle. Nenásilně vás během příběhu vtáhne do tohoto problému a doslov ke knize vás pak úplně dostane.
P.s. jen tak dál, potřebuji další její knihu....že by návyková látka??? ;-)

Veronika.Lap
13. listopadu

Kniha se čte velice dobře a děj krásně utíká. Hlavní postavu Lily jsem si hned oblíbila a stejně tak Atlase. Nevím proč, ale celou dobu co jsem četla knihu, jsem chtěla, aby tihle dva byli spolu...úplně jsem cítila, že Altlas by byl přesně ten kluk, který by se mi strašně líbil. Jak to celé nakonec dopadlo, to si musíte přečíst sami. Závěr je opravdu pecka. Doporučuji!

Terr_y
13. listopadu

Tak vám pěkně děkuji paní Colleen! Znova se vám povedlo mi zlomit srdce. Naštěstí víte jak ho zase aspoň trochu dát dokupy. Opět jsem plná emocí a musím to rozdýchat ale tleskám, tahle kniha je výborná!

KnihomolkD
11. listopadu

Asi jsem se zamilovala.
Absolutní bomba! Měla jsem úplně stejné pocity jak při Odvracené. Brečela jsem,naštvala se,červenala se a nebo taky usmívala.
Nejvíc mě dostal stejně poznatek autorky,nebo nahá pravda?
Rozhodně It Ends With Us se řadí do nejlepších knih tohoto roku.

krouzaa
04. listopadu

nejkrásnější knížka ♥

werdie

Krásné, smutné, srdceryvné, dechberoucí a...smutné.

rada11

Přečtená jedním dechem. Poutavý příběh, který vás nutí stále číst...

salunka

Naprostá dokonalost. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a přečetla ji jedním dechem. Jsem moc ráda za to, jak se Lilly nakonec rozhodla.

Téra

Ani vlastně nevím, co napsat. Příběh mě naprosto dostal. Skvěle ukázal, co se osobě v situaci hlavní hrdinky honí v hlavě a proč se zachová, tak jak se zachová, i když zdravý rozum velí jinak. Když se ukázalo, o co v knize vlastně jde, sama jsem si připadala, jak kdybych dostala ránu, a říkala si, to přeci nemůže být pravda. A chtěla jsem, aby to pokračovalo jinak. A už se mi v mysli rodily myšlenky, za které bych si nakonec nejraději nafackovala, ale předpokládám, že o to autorce šlo. Nakonec to dopadlo dobře, i když jsem to obrecela.

SarahRoyalAss

Po přečtení jsem byla psychicky někde jinde a neměla ke knížce slov. Dotýká se tak citlivého téma domácího násilí ale myslím, že to bylo zapotřebí. Nejvíce mi na skutečnosti příběhu dal epilog po přečtení knihy. Příběh Lily, Atlase a Rylea budu mít ještě dlouho pod kůží.

jani.ruzicko

Nahá pravda?
To, co cítím po přečtení této knihy bohužel asi úplně nedokáži vyjádřit slovy. Byl to hodně silný a svým způsobem "nádherný" příběh s nehezkým tématem, který je ale bohužel stále více aktuální.

Bylo zde viditelné, jak z pohledu třetí osoby může být každý problém a situace snadno řešitelné, ale pokud už jste součástí, tak se na to asi díváte jinak. Což mě rozhodně nutí k zamyšlení, jak bych se asi zachovala já sama. Nakonec jsem ale strašně ráda, že v sobě Lily tu sílu našla. Je to moje hrdinka a stejně tak i Atlas, kterého si nejde nezamilovat.

Pokaždé si myslím, že už mě Colleen nemůže překvapit, že už ji natolik znám, přesto jsem ale vždy po přečtení dalšího příběhu překvapená, co autorka zase sepsala (ať už je to reálný příběh, nebo jen vymyšlený). Má tolik krásných knížek a já opravdu doufám v jejich přeložení. =)

Určitě mohu doporučit.

hana8062

Námi to končí. Poslední dobou jsem měla štěstí na samé nemastné neslané knížky. Ale tohle, to bylo skvělý! Na otázku o čem to je jsem odpovídala "je to takové čtení pro holky, romantika .... o domácím násilí" a po přečtení to podepisuji. Je to romantika a je to o domácím násilí, taky o předurčení, opakování chyb našich rodičů, o lásce, zodpovědnosti k jiným i sám k sobě a hlavně o tom, že svět není černobílý. Násilník nemusí být nezbytně přihlouplý kopáč a jeho žena není vždycky slabou nulou, která si to nechá líbit, tak si nemá co stěžovat. Hlavní hrdinka Lily se vám bude líbit, je chytrá, milá, úspěšná, zamiluje se do muže jménem Ryle. Fešák, neurochirurg, galantní, jenže se ukáže, že mu občas rupnou nervy. A Lily rozhodně nechce jít ve stopách své matky, která násilnosti snášela mlčky celé roky. Jenže co s tím, když láska je silná a jinak je 99 procent času krásných? Až na občasný výkyv... Silná knížka, silný vnitřní boj, ještě lepší doslov a všeříkající poděkování autorky nakonec. Tohle prostě bylo dokonalé! 100%

JennieeW

- Obsahuje spoilery -

Přemýšlela jsem, co napsat k této knize..
No a nakonec z toho vzniklo něco takového.

Nahá pravda? Jinak to ani nejde.
Knihu mi doporučila kamarádka a já několik týdnů váhala. Koupit, nekoupit, koupit...?
Když jsem se konečně odhodlala a nesla si jí domů, už jsem byla tak nadšená a přitom nedočkavá, že jsem jí musela začít už v metru. To je ale zase vedlejší... Co mě ale nejvíce dostalo, bylo když mu zazvonil mobil! Proč mu musel zazvonit?! Nějak jsem se přes to sice přenesla.. ale fakt mě to úplně vytočilo! :D.

Zpět k tomu hlavnímu tématu.
Ze začátku mi přišla kniha strašně moc oddychová, taková poměrně obyčejná love story, ale ten konec...
Doopravdy mi to vehnalo až slzy do očí.
Když si uvědomíte, že tohle je život a děje se to všude kolem nás... možná ještě blíž než myslíte.
No jednoduše to ve mě vyvolalo ty staré strašné pocity, na které chcete zapomenout.
Ale nelituji toho.
Nikdy nebudu litovat.
Možná se k této knížce ještě někdy vrátím, nebo možná taky ne... to už je ve hvězdách.
Ale rozhodně doporučuji! Všem!

(Za gramatický chyby se omlouvám, nikdo není dokonalý.)

Helča17

Nádherná knížka, četla jsem všechny od této autorky, ale tahle je trošku jiná, ne lepší, ale jiná...Doporučuji!!

Ywonek

Krasna knizka u ktere jsem po dlouhe dobe plakala a zaroven se hrozna bala, ze se hlavni hrdinka spatne rozhodne. Doporucuji.

TerkaM

Tohle byla pecka. Jak mě od Colleen Možná jednou moc nebavilo, tak Námi to končí bylo opět silné čtení. Doporučuji, nebudete zklamaní. :)

Kukicka

Nemám slov... Po přečtení této knihy jsem přemýšlela nad tím, že knihám, kterým jsem v tomto žánru dala 5 hvězdiček, i když to nedělám často, tak budu muset snížit na 4, aby to bylo spravedlivé :-) Snad jen s výjimkou knihy Milovaný nevlastný brat. Kniha my zůstane dlouho v srdci a vzpomínkách

lenka5660

Na tuto knížku jsem se moc těšila. Bylo to trochu jiné čtení, než předchozí knížky od této autorky, ale musím říct, že se mi líbila snad nejvíce ze všech. Epilog vše vysvětluje...

AngelA1

Příběh, který v mé mysli zůstane ještě hodně dlouho.
Vždycky, když dočtu knihu od Colleen, mě popadne stesk, že kniha musela skončit. Přesně u této knihy to bylo tak, že jsem si posledních 20 stránek fakt šetřila a přála si, aby kniha neskončila. Jedním slovem úžasné!

LenysekC

Strhávám body za tu šílenou charitativní agitku. A ani podstata Lilyiných rozhodnutí mi nepřijde nijak omračující. Řekla bych, že přes všechny ty rádobyvznešené důvody je to jádro někde jinde.

Kaculman

V první řadě je potřeba říci, že Colleen je moje srdcovka. Čili jsem i k samotnému čtení knihy přistupovala jako k jistotě, možná i z tohoto důvodu jsem ji tak odkládala, protože jestli je nějaká jistota tak ta že ji přečtete na jeden zátah, bude skvělá a jenom to protáhne tu sžíravou touhu číst další a další její tituly.

Tahle kniha je ale úplně jiná než všechny dosavadní - a to v tom nejlepším slova smyslu. Celou dobu si naivně říkáte no jo, takže to bude takhle a takhle, a ono ejhle. Ono to v životě přeci nikdy není tak jednoduché jako na stránkách knihy - to všichni víme, jen autoři na to často zapomínají. Colleen na to nezapomněla a podává nám na talíři ŽIVOT v jeho nejstřízlivější podobě.

Takže.... Další Colleen prosím!!

Šánka

Námi to končí není žádná klasická romantická slaďárna, jak by se zpočátku zdálo. Příběhy Colleen H. mají vždy něco navíc.
V první půlce si dostatečně užijeme romantiku, ale v druhé části se příběh dostává do emočně náročnější roviny, ve které autorka otevřela vážné téma domácího násilí. Kam a proč nasměrovala vyvrcholení příběhu, jsem plně pochopila, až po přečtení jejího doslovu, kde Colleen vyloženě obnažila své nitro, a to by asi nedokázal každý...
Nádherný epilog, nádherná knížka, skvělá autorka !!!

Martooni

Hodně dobře napsaná kniha! Když jsem ji objevila v YA, byla jsem trochu skeptická. Ale myslím, že do YA úplně nepatří. Hlavní hrdinové jsou starší, ale pomocí deníku se Lily vrací do náctiletých let na ne úplně příjemné vzpomínky. Deník je v knize velmi přirozený, dopisy nijak nenarušují, jsou zajimavým zpestřením.

Colleen Hooverová mne otevřela oči na ženy v domácím násilí. Byla jsem jednou z těch, které si říkaly, proč jsou ty ženy tak hloupé, proč prostě od nich neodejdou. Díky knize jsem to pochopila, jako bych to sama zažila. Tak dobře je tato kniha napsaná.

*Spoiler*
Lily mi byla hodně sympatická, nadchl mne její zápal pro charitu, jak uskutečnila svůj talent a sen. Trochu jsem postrádala detailní popis Ryleho, ano, svaly, krasavec, chytrý, ale nic bližšího, to samé Atlas, modré oči, štíhlý (víme kvůli čemu).

Strašně jsem byla ráda za happy end, po tom všem, bych špatný konec velmi těžce nesla a knihu bych si znovu nepřečetla.

dyger

Původně jsem si myslela, že půjde o relax. četbu, ale při čtení jsem tak nějak pochopila, že v té knize je něco hlubšího....