Námi to končí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/big_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4.61488
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

It Ends With Us, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (455)

Kniha Námi to končí

knihavmemzivote
předevčírem

První půlka knihy byla krásná, milá, romantická knížka. Příběh plynul usmívala jsem se a moc se mi to líbilo.
Druhá polovina odhalila svou temnou stránku. Začali se řešit vážná témata a musím říct, že mě to dostalo.
Celá knížka rychle plynula a autorka do takto úzké knížky nacpala tolik důležitých témat.
Tak tohle je asi jedna z mých oblíbených knih tohoto roku. Přečetla jsem ji za jednu noc a byla to jízda. Miluji a doporučuji všemi deseti.

kristyna0578
22. září

Jistě se jedná o velmi silný příběh, jak už u této autorky bývá zvykem. Kniha je velmi čtivá a všechny postavy jsou popsané tak, že se s nimi čtenář velmi snadno ztotožní a prožívá s nimi vše, co se v knize odehrává. Přiznám se, že samotný příběh mě až tolik neoslovil, ale to, co mě nejvíce zasáhlo, byla závěrečná slova autorky. Zkrátka, kdo "to" osobně neprožije, nemůže ani pořádně prožít tuto knihu.


NikolaSkop
19. září

Vážně dlouho jsem se této knize bránila. Vzhledem k tématu v ní jsem měla tak trošku strach co se bude dít. Už od začátku jsem v sobě cítila napětí .. Musim vam ale rict jedno, to hodnoceni tady ma rozhodne zaslouzene… Jedna se o velmi silny pribeh ktery i me samotne pomohl tak trochu pochopit co se zenam v teto situaci deje v hlave..

Nikusha
18. září

Něco mi na tom vadilo. Možná až moc erotických scén. Nevím.. a mně by si určitě Ryle tím, že mi řekne, že mě chce šukat, nezískal. Od začátku se mi zdál jako debil. Příběh dobrý, ale kniha Bez naděje se mi líbila o mnohem víc.

mekkejla
08. září

Neskutečně silný příběh, který byl popsán tak, že mám pocit, jako bych ho sama prožila. Už se mi dlouho nestalo, abych si literární postavu takto zamilovala, ale s Lily to šlo samo. Fandila jsem ji, obdivovala, bála se o ni, přemýšlela, co bych jí poradila a doufala, že se rozhodne správně, i když jsem si chvílemi sama nebyla jistá tím, co to vlastně znamená...

adevis
31. srpna

Před nedávnem jsem se nacházela ve složitější životní situaci a tato kniha mi byla doporučena se slovy: „Přečti si ji, otevře ti oči.“
Lily neměla jednoduché dětství, nikdy nechápala svou matku… v dospělosti si splnila sen, poznala dokonalého muže… a najednou se dostala do situace, kdy svou matku začala chápat. Lily mi byla moc sympatická, všechny postavy mi naprosto seděly, dokonce i Ryle. Působil jako charismatický a milý chlap, ale to oni většinou takhle působí… pravda je jinde. Nechci být konkrétní, ale téma domácího násilí asi tušíte už z anotace. Víc se o ději rozepisovat nechci. Spoustu vět, odstavců a myšlenek jsem si olepíkovala :)))
Bylo to silné. Hodně silné. A dotýkalo se mě to víc, než si kdo dokáže představit. Cítila jsem u čtení všechny emoce. Ani je nedokážu pořádně popsat. Kniha ve mně bude doznívat ještě hodně dlouho. Na závěr bych chtěla napsat, že se po včerejšku tato kniha dostala na 1. místo nejlepších přečtených knih letošního roku. A myslím, že už ji jen tak žádná nepřekoná. Ale uvidíme.
• Ještě si dovolím jeden výpisek. „Navzdory odporu, který se ve mně proti němu nahromadil, jsem pořád měla srdce plné citů. Nepřestanete někoho milovat jen proto, že vám ublížil. Neubližuje vám jednání jiného člověka, ale láska. Kdyby do toho nebyla zamotaná láska, všechna bolest by se snášela líp.“
Ono to totiž všechno z třetí strany vypadá jednoduše. Když jsem se s něčím podobným setkala v minulosti (netýkalo se to mě), neměla jsem pochopení. Soudila jsem. Absolutně jsem nechápala. „Odejdi“, říkala jsem. Ale jakmile se to začne týkat vás osobně, je to něco úplně jiného. Protože i přesto, že vám někdo ublížil ho máte pořád moc rády. Přesně tak, jak napsala Colleen. Její doslov mě totálně položil. Brečela jsem.
Určitě ve čtení knih od Colleen budu pokračovat. Protože je to jistota, že mě chytí za srdce, zlomí ho. Mám ráda depky, zvláštní.

katasokolov
27. srpna

Krásný dojemný příběh o velké lásce, která ale ne vždy hory přenáší. Příběh o spoustě důležitých rozhodnutí, která člověk činí v průběhu svého života, některá jsou menší, některá větší a proces, který jim předchází není vždy jednoduchý. U mnoha takových rozhodnutí nejde pouze o vyslovení jednoduchých odpovědí typu ano či ne, ale je za nimi mnohá práce, která je vážně zdařile vykreslena i v této knize. Moc se mi líbil měnící se vztah matky a dcery a zejména obměna názoru, který hlavní hrdinka na matku po většinu své lidské existence měla.

O domácím násilí jsem asi před rokem četla knihu Za zdmi a v těchto případech nikdy nejde o lehké čtivo, ale výsledek za to rozhodně stojí. Doporučuji obě knihy !!

Ještě jsem tady chtěla zmínit poznámky autorky na konci textu, při nichž jsem měla husí kůži úplně všude. A taky to, že Colleen skvěle zvládá jak romantiku, tak thriller. V budoucnu se k této talentované autorce hodlám navrátit ;).

Haninkaa
25. srpna

Třetí kniha kterou od Coleen čtu a ani tato mě nezklamala, nemám co vytknout:-)

1 ...