Nakresli mi vítr

Nakresli mi vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272780/mid_nakresli-mi-vitr-RIz-272780.jpg 4 241 85

Skutečný příběh Slovenky Marcely, kterou zaslepila vášeň a zamilovanost natolik, že skončila ve vězení. Kniha o tom, jak tenká je hranice mezi správným a nesprávným, jak křehká je sebeláska ve srovnání s touhou po tom, abychom byly milované mužem... Je o mateřské lásce, o selhání, o lidské zlobě a o tom, že za mřížemi slovenských věznic se nachází mnoho osudů, které se do novin nedostanou a které si tam, v "chládku", musí vytvořit svůj vlastní svět...... celý text

certik003
12.03.2018

Překvapilo mě, že někteří uživatelé tady hodnotí hlavní hrdinku místo knížky. Ano, lidé jsou naivní a dělají chybné kroky, stačí se trochu rozhlédnout po okolí. Knížka mi byla doporučená a moc se mi do ní nechtělo (četla jsem Všechno nebo nic a knížka mě vůbec nenadchla), ale byla jsem příjemně překvapená, jak snadno se mi čte a hltám stránku za stránkou. Také vyprávění z vězení pro mě bylo zajímavé, nedovedu si představit, že bych tohle přežila v psychickém zdraví. Knížku můžu jenom doporučit.

zoew
24.01.2018 3 z 5

Hlavní postava byla neskutečně pitomá. Chvílemi jsem jí litovala nebo spíš její děti, ale mohla si za to sama.

Mark26
15.12.2017 3 z 5

Ano, dobře se to četlo,ale... Hlavní hrdinka mi bohužel nebyla vůbec sympatická, nechápu, jak může být někdo tak naivní, hloupý a sobecký (na svoje děti asi moc nemyslela, když se dostala do takových potíží, na rodiče asi taky moc ne). Všechno si to způsobila sama, i když jsem měla pocit, že část viny se stále snaží na někoho přenést (2 tchýně, 2 partneři, netrpěliví klienti ji dostali až do vězení?). Bylo mi líto jen dětí a rodičů. A taky těch podvedených klientů mi bylo hodně líto, přišli o svoje úspory a nejspíš je už nikdy neuvidí! Zajímavé bylo vyprávění z vězení.

AndreaP.
01.12.2017 5 z 5

Styl psaní této autorky je svižný, a velmi dobře se čte. Píše s lehkostí i o tak těžkém tématu, jako je žena a vězení. Je až neuvěřitelné, že tento příběh je podle skutečné události, že žena může být tak posedlá láskou, až padne na samé dno. Doporučuji přečíst, už jen jako varování, že v prvé řadě je nutné si uvědomit svou hodnotu.

limetka2008
09.11.2017 4 z 5

Otřesný příběh o naivitě, pádu a nelehké cestě vzhůru. Znám z okolí, jak jeden chybný krok - špatná volba životního partnera - roztočí v životě sestupnou spirálu a řetěz dalších přešlapů. Přečetla jsem jedním dechem, Urbaníková píše lehkým perem a pěkným stylem.

medlovice
05.08.2017 5 z 5

Večer, po náročném dni si chci jen chvilku číst, odpočinout si. Ale ten můj chlap pořád chodí tam a zpět a mluví o kočkách. Jedna z nich vylizuje zbytky z hrnce. Přemýšlím , jestli je ve vězení taky takové horko.

sabca
23.06.2017 5 z 5

Kniha se četla moc dobře. Zajímavé téma jak se celkem normální žena může tak bezhlavě zamilovat, že dělá že díky milenci padne až na samé dno. Doporučuji

Aknel26
22.06.2017 5 z 5

Opravdu výborná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Velmi silný příběh, o to drsnější, že vychází ze skutečnosti, a k tomu osobitý styl psaní paní Urbaníkové, co víc si přát.

Ms.Iris
28.05.2017 5 z 5

Milujem tento štýl písania, keď sa kniha číta sama ;-) knihu určite odporúčam aj pre skutočný príbeh, tak ťaživy a smutný, nad ktorým som sa pri čítaní nie raz pozastavila, a aj slzu utrela.

"Najmenšie okno na svete. Bolo umiestnené vysoko nad našimi hlavami. Prepúšťalo len toľko denného svetla, koľko sme potrebovali........bolo vidno len kúsoček oblohy. Nič viac......Ak by ste odo mňa chceli nakresliť depresiu, nakreslila by som to okno."

Mini.Baby
25.05.2017 5 z 5

Neuvěřitelné jak dokáže ženská zblbnout kvůli chlapovi

Helik01
07.05.2017 5 z 5

To snad není ani možný, být takto naivní...? Ale ANO - láska je slepá! Kniha opravdu poutavá a čtivá. Doporučuji a koukám po dalších knihách Evy Urbaníkové.

monte
01.05.2017 4 z 5

Přečteno jedním dechem

Milena2017
16.02.2017 5 z 5

Pěkná...hezky se mi četla.

hanka175
23.01.2017 5 z 5

První kniha této autorky, kterou jsem četla a přečetla jsem ji jedním dechem. Velice silný příběh, smutný a velmi poučný. Dotýká se i tématu vězení a nutí k zamyšlení.

Aleh
21.01.2017 5 z 5

Nakresli mi vítr je příběhem mladé ženy, která touží milovat a chce být milována. Nic víc a nic míň za tím nehledejte Daň, kterou za to zaplatí, je ale velmi vysoká. Jak moc důležité je uvědomit si tu pomyslnou hranici, kterou bychom my ženy neměly překročit, neboť pak už nás čeká jen trápení, pláč, bolest, uvědomování si všeho, vystřízlivění ze všeho a šrámy na duši do konce života! Kéž by tento příběh pomohl ženám, které se ve svém životě dostanou do stejné nebo podobné situace. Další skvělá kniha od Evy Urbaníkové.

Leniiis
11.01.2017 5 z 5

Mazec, mazec, mazec. Četla jsem jedním dechem.

Dagmar58
11.01.2017 4 z 5

Špatné rozhodnutí hlavní hrdinky ovlivní její život včetně dětí a rodičů. Smutný příběh je napsaný podle skutečnosti, o to je to horší, ale za chyby se platí. Čtivá kniha, líbí se mi, jak autorka píše, doporučuji k přečtení.

eichlerova0224
07.01.2017 4 z 5

Velice zajima kniha,dobre se cte,Eva Urbanikova je velmi dobra spisovatelka

kneslova
19.11.2016 4 z 5

Eva Urbaníková psát umí a na každé knize je to znát.

Šánka
26.10.2016 5 z 5

Dočetla jsem, ale vůbec mně z toho není dobře, vlastně ..... ani být nemůže. Smutný, tíživý příběh je horší o to, že je napsaný podle skutečnosti. Za chyby se platí, někdy i za lásku k nesprávnému člověku, a ta cena může být hodně vysoká.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah, je napsaná velmi uvěřitelně, líbí se mně, jak autorka píše.