Nakresli mi vítr

Nakresli mi vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272780/mid_nakresli-mi-vitr-RIz-272780.jpg 4 241 85

Skutečný příběh Slovenky Marcely, kterou zaslepila vášeň a zamilovanost natolik, že skončila ve vězení. Kniha o tom, jak tenká je hranice mezi správným a nesprávným, jak křehká je sebeláska ve srovnání s touhou po tom, abychom byly milované mužem... Je o mateřské lásce, o selhání, o lidské zlobě a o tom, že za mřížemi slovenských věznic se nachází mnoho osudů, které se do novin nedostanou a které si tam, v "chládku", musí vytvořit svůj vlastní svět...... celý text

asam
16.12.2019 5 z 5

Upřímná, dojemná zpověď.
Přečtete na jeden zátah. Doporučuji

Leniii
23.08.2019 5 z 5

Vítr dokáže namalovat jenom člověk, který má v srdci absolutní svobodu....

grizlinka
13.08.2019 5 z 5

Zajímavé čtení, opravdu strhne k přečtení během pár hodin. Chvílemi jsem si říkala, že přece některé věci jsou už moc, ale pokud se žena zamiluje,tak je to asi bohužel realita. Doporučuji k přečtení

Bukina
02.02.2019 4 z 5

Jedna z knih, k jejichž přečtení využíváš každou volnou chvíli.

AsiUrčitě
01.02.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Předem uvádím, že nemám ráda romány, protože mi přijde, že se hlavní hrdinové většinou chovají strašně nelogicky, jen aby příběh měl nějaký zvrat. Tato kniha však staví na dvou velmi podstatných věcech. První je samozřejmě příběh (žádné „podivné“ chování), opravdu jsem si dokázala představit, jak do toho všeho hlavní hrdinka postupně zabředla. A to, že je to podle pravdy, tomu dodává možná ještě větší váhu. Druhou je však to, jak je to celé napsané. Velice chválím autorku, protože styl psaní opravdu dělá u této knihy velké plus. Kniha je velmi čtivá, ačkoliv příběh nejde chronologicky za sebou, kapitoly plynou jedna za druhou (prostě jako vyprávění) a ani si nevšimnete, že máte čtvrtku knihy přečtenou (jasně, kniha je docela tenká :) ). Zcela určitě se jedná o knihu o ženě a pro ženy. Neumím si moc představit, že by ji docenil chlap, ale třeba se mýlím ;) Myslím, že se v tom může poznat hodně žen, které se kdy zamilovaly do špatné osoby, ale současně to by to mohlo sloužit i jako poučný příběh pro ostatní a klidně bych ji zařadila i mezi romány Lenky Lanczové, ne kvůli kvalitě, aby si ji přečetly i dospívající dívky a zjistily, že ne všechno je růžové jako v červené knihovně ( :) ).

Vilma232
01.02.2019 3 z 5

Kdybych nehledala knihu do čtenářské výzvy, nesáhla bych po ní. Knihy "o ženách pro ženy" nejsou moje oblíbená kategorie. Příběh je napsaný čtivě, lze ho přečíst velmi rychle, námět je zajímavý, určitě jsem si dokázala všechny situace předcházející vězení představit. Trochu černá kronika s červenou knihovnou. Hrdince jsem nefandila, její nezodpovědnost odnesli hlavně jiní. Zdalipak už uspokojila všechny věřitele?

mia.com
28.01.2019 4 z 5

Příběh me velmi pohltil, přečetla jsem jedním dechem. Taky jsem tedy čekala více z vězení, ale budiž. A nejsem moc fanda neustálého přebíhání mezi časovými liniemi, ale i tak jsem prostě četla, dokud jsem nedočetla.

Lucien1
26.01.2019

Prvni kniha od teto spisovatelky a urcite ne posledni. Precetla jsem jednim dechem, pribeh hodne zajimavy.

josska
15.01.2019 4 z 5

Knížka se mě líbila a pěkně se četla,autorku mám ráda,je to prostě ze života....

Ála41
17.12.2018 3 z 5

Když jsem knihu kupovala, myslela jsem, že to bude příběh z vězení, něco jako novodobé,, Přítelkyně z domu smutku,,.... Že bude popsán pobyt ve vězení, ale je tam toho málo, spíš je to o životě ženy než se tam dostala a jak se tam dostala. V tomto trochu zklamání, ale kdybych neměla nějaké očekávání, asi by se mi líbila moc, příběh je to čtivý.

Adell-ka
14.12.2018 3 z 5

Kniha se četla dobře, fajn příběh, který by se asi skutečně mohl stát, ale z nějakého důvodu mi byla hlavní hrdinka nesympatická. Podle mě jako oddechovka fajn, ale když si ji nepřečtete, o nic moc nepřijdete.

Kačkaknihomol
05.11.2018 2 z 5

Vezmu to zprudka, hlavní hrdinka byla na facku. Taková ta úžasná, cílevědomá ženuška, která všechno zvládá, všechno jí jde, ale celý svět je na ní zlý, chudinka. Opravdu mě iritovalo, jak pasivně přistupovala k manželově chování, když jí každý večer nadával do kuev, nakonec jí i zbyl. Co udělala? Znovu se k němu nastěhovala. Dvakrát do stejné řeky prostě nevstoupíš! Když je to labilní hajzl ovládaný svou matkou, tak prostě ne! S tou postavou prostě nejde sympatizovat. Byla sobecká, naivní a všechno si nechala líbit.

Dále, opravdu mě iritovaly ty přecitlivělé popisy z vězení. Z "dutého zabouchnutí dveří" se směju doteď. Tyhle pasáže pokračují, z knihy se můžeme dočíst, jak hrozně příšerné to tam je, jak to lidem bere svobodu. Preventivně jsem je radši přeskakovala. Když už jsme u té věznice, všimli jste si toho podivného aspektu, kdy každá žena sedí za něco, k čemu jí prakticky donutil manžel, nebo to dokonce udělal, ale vinu svalil na ni? Pardon, ale žijeme ve světě, kdy ženy nejsou vždycky nevinné a kdy muži nejsou vždycky psychopati. Autorka to nejspíš ví, jen to v této knize působí jinak.

U knihy pořád hledám jediné: poselství. Co se z téhle knihy můžu dozvědět? Že muži jsou neschopní magoři, kterým se nedá věřit? Že opravdu není dobré kupovat svému přítelovi auto, když vězíte po krk v dluzích? Nevím, nevím.

AliStejsy
02.09.2018 5 z 5

Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Díky čtenářské výzvě se dostávám k novým tématům a autorům. Skvěle napsané, příběh velmi zajímavý, doporučuju!

gudaska
29.08.2018 5 z 5

Knížka se četla sama, nejhorší na tom je, že se tento příběh opravdu stal, ale myslím že Marcela není jediná, čím si bohužel musela projít... :(

Pechule
13.08.2018 5 z 5

Další čtivá kniha od Evy Urbaníkové. Některé životní osudy jsou opravdu zašmodrchané... Pohled do ženské věznice je též zajímavý, tak hlavně si o ní i dále jen číst a nezažít na vlastní kůži...

Lenoulinka
07.07.2018 5 z 5

Čtivý a pěkně napsaný skutečný příběh. Jen je s podivem, jak ženy můžou být tak hloupé a vydržovat si chlapa penězi. Marcela to bohužel neustála a sklouzla na hranu zákona.

Marcik7
21.06.2018 5 z 5

Příběh ze života, vlastně několik příběhů, o tom, kolik smůly na lidi může mít jeden člověk, smůlou na chlapy počínaje, a také o tom, jak je důležité mít někoho blízkého, kdo nás podrží ve chvílích kdy to nejvíc potřebujeme a že je skvělé, když se jedná o nejbližší rodinu - ne všichni mají to štěstí - a také že i blízká rodina dovede udělat člověku ze života peklo.

Moncele
13.05.2018 4 z 5

Po přečtení úvodních řádků jsem si v duchu řekla: bože, zas jedna taková, co nic neudělala, za vše můžou ostatní... Naštěsstí jsem se spletla... Příběh se mi líbil, dokážu si velmi živě představit vše, co bylo v knize popsáno. Je smutné, že zlobě a nenávisti, pomluvám a intrikám se v podstatě nejde bránit. A stále se nepřestanu divit, co vše jsou ženy pro lásku schopné udělat. A když si uvědomí, že vlastně o lásku nejde, bývá už obvykle pozdě...

SSTknihy
24.04.2018 3 z 5

Čtivý příběh, inspirovaný skutečnými událostmi ženy, která tak dlouho hleděla na muže přes růžové brýle, až se ocitla na konci svých sil a skončila ve vězení. Musela projít trnitou cestou sebepoznání, aby si uvědomila všechny chyby, kterých se dopustila nejen na druhých, ale především sama na sobě. Spíš než příběh samotný mě zaujal to, kam až může ženu zavést slepá láska a vášeň k mužům.

ocena
24.03.2018 5 z 5

Výborné. Zajímavé téma, dobře se čte jako všechno od autorky a ještě se člověk něco dozví o tom, jak to chodí ve vězení...nehledě na to, že mít takovou smůlu na chlapi se jen tak nevidí.