Nakonec přijde smrt

Nakonec přijde smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70220/bmid_nakonec-prijde-smrt-Wjv-70220.jpeg 4 520 81

Anglická královna detektivek Agatha Christie dokázala vždy znovu a znovu překvapovat. Tentokrát se českým čtenářům dostává do rukou příběh o zločinu, ke kterému došlo před čtyřmi tisíci lety ve starém Egyptě. Po manželově smrti hledá Reniseneb útočiště v domě svého otce, zádušního kněze Imhotepa. To však ještě netuší, že stojaté vody života v Imhotepově venkovské domácnosti záhy rozčeří otcova krásná, ale zákeřná konkubína Nofret, jejíž příjezd vytáhne na světlo všechny skryté vášně, zlobu a závist, které v rodině po léta dřímaly. Když Nofret náhle za nevyjasněných okolností sejde ze světa, všichni s úlevou konstatují, že šlo o nešťastnou náhodu. Jen Reniseneb se s tímto vysvětlením nechce spokojit – v hloubi srdce totiž začíná tušit, že smrt zlé konkubíny ani zdaleka nebude poslední…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Death Comes as the End , 1945

MarekG
07.03.2015 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem od Christie četl.

kiki11
16.02.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Agathy.

Hrefna
07.10.2014 5 z 5

Agáta mě uchvátila! Neuvěřitelně napínavé. Cením reálný náhled do života starého Egypta a ač jsem dělal co jsem mohla, tak jsem na toho vraha nepřišla (včas). Dokáže věrohodně vykreslit atmosféru strachu a paranoie, čímž je přenáší na samotného čtenáře. Zatím první kniha od ní,ale rozhodně ne poslední. Jak jsme jí jen mohla tak dlouho přehlížet?

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem kdysi četla slovensky a byla jsem jí nadšená. Když se mi do ruky po letech dostala v češtině, nebylo to úplně ono, i přes ty roky ve mně ta slovenština zůstala. Velmi pěkný příběh, samozřejmě perfektně vyprávěný.

TessVond
24.11.2013 5 z 5

Nádhera, Agatha nezklamala :3
Opět člověk až do konce netušil, jak se to vyvrbí...
Správné podezření jsem měla jen na chvíli někdy v polovině knihy, a pak, ve sledu událostí jsem na tohle podezření úplně zapomněla :D

Ponaučení: nejméně pravděpodobný možný vrah=vrah.
Alespoň z mého pohledu-toho, kdo mi byl nejsympatičtější jsem ani nepodezřívala :)

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Jedna dost netypická, ale taky zajímavá.

Belatris
21.07.2013 4 z 5

Detektivkám zrovna neholduji, ale tenhle kousek věhlasné madam Christie jsem si užila. Starý Egypt je vykreslen "tak akorát" - nejsem zastánkyní přehršle historických faktů v beletrii (když chci historická fakta, přečtu si odbornou knihu). Příjemná kniha na odreagování se.

bbara155
28.06.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejzajímavějších knih této autorky. Prokázala velkou znalost prostředí a vymyslela dobrou a napínavou zápletku.

Pet007
02.04.2013

Knihu jsem chtěla zakoupit jako dárek, ale název mi přišel trochu depresivní, i když pravdivý. Proto jsem si ji pouze vypůjčila a přečetla jedním dechem.

astroweb
26.03.2013 4 z 5

Není to stará dobrá Anglie, ale psychologie postav je stále táž - zajímavá, hluboká.

zuzca.h
07.03.2013 5 z 5

První knížka kterou jsou od Agathy Christie četla v originále a musím říc že se mi opravdu líbila. Na detektivky moc nejsem ale tadle mě chytla a celou dobu jsme přemýšlela kdo za vraždama stojí:)

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Výborná detektivka ze starého Egypta. Nepotkáte tu žádné známé historické postavy, o faraona nezavadíte, ale autorka používá dobové reálie se znalostí věci, což knihu činí velmi věrohodnou. A zápletka plná závisti, i přátelství, licoměrnosti i odvahy ukazuje, že lidé jsou stále stejní.

Selinute
10.11.2012 5 z 5

Vynikající detektivka. Inteligentní a napínavá od začátku do konce. Moc se mi líbila, ráda si ji přečtu znovu.

Marika Vanova
19.05.2012 5 z 5

Moc dobrá kniha. Překvapila mě doba i letopočet, ale byla jsem nadšená, že i ve starém Egyptě lze rozpoutat takovou zápletku.

opicejudy
24.08.2011 5 z 5

Moc mě bavila, je to hodně netypická Agatha, ale spolu s Není kouře bez ohýnku jí řadím k nejlepším.A zase vyprávěná ich formou, pokud si to dobře pamatuju.

Kunstábl
06.05.2011 2 z 5

Průměrná. Je vidět, že měnila vraha. U jiných knížek si po přečtení řeknete: Jooo, vždyť to bilo do očí. Ale tady do očí nebije nic. Vraha jsem věděl od začátku - asi podle motivů z jiných knížek. A. je v něčem odhadnutelná - všimněte si, že když je někde hrdinka a dva chlapi, jeden z nich je vrah - například:-))) A Egypt? Nic moc. Radši mám anglické klasické detektivky a anglický humor. A podšitou starou pannu Marplovou

LenaBil
01.02.2011 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, neotřelé prostředí, do kterého je zasazena klasická detektivní zápletka. U této knihy jsem jako u jedné z mála od Agathy podezřívala skutečného vraha, i když chvílemi jsem měla podezření i na někoho jiného. Opravdu velmi povedené.

pistalka
30.11.-0001 5 z 5

Kniha je pro Agathu Christie netypická právě dějem, který se neodhrává v autorčině současnosti, nýbrž v dalekém starověku. Výlet časem je to rozhodně zdařilý, Královna zločinu s exotickým prostředí Egypta flirtovala několikrát a málokdy šlápla vedle. Nakonec přijde smrt je určitě nadprůměrný román s perfektní detektivní zápletkou, které dodává šťáva právě zmiňované prostředí. Jedna věc mě ovšem na knize naprosto dostala: ta hypnoticky vybudovaná atmosféra. Rozhodně netradiční čtenářský zážitek, umocněný tím, že jsem knihu sjel při dovolené v Egyptě.

Ke knize se rovněž váže jedna zajímavost. Několikrát se stalo, že vydavatelé autorčiných knih naléhali na autorku, aby závěry svých románů přepsala. Bylo tomu tak například u Hadího doupěte a jiných, Christie však vždy takové tlaky odmítala a stála si tvrdohlavě za svým. Nakonec přijde smrt je jedinou výjimkou - rozuzlení románu bylo původně jiné, nakladateli se však příliš nezamlouvalo a tak jej Agatha přepsala. Později několikrát potvrdila, že svého rozhodnutí lituje a v budoucnu pak již nikdy podobnou věc nepřipustila. Jaký byl původní závěr románu se však (bohužel) již nikdy nedozvíme.

Drimwisible
30.11.-0001 5 z 5

Vynikajúca kniha od začiatku do konca. Najprv pri prvých vraždách som mala aký taký obraz páchateľa, no potom som už nevedela kto to vlastne vraždí v egyptskej rodine. Ale kniha bola skvelá, doporučujem!

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Tady si spisovatelka odskočila do starého Egypta, což příběhu dodává na pikantnosti. A kdo je vrah? Na to nepřijdete.