Nakonec přijde smrt

Nakonec přijde smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70220/bmid_nakonec-prijde-smrt-Wjv-70220.jpeg 4 520 81

Anglická královna detektivek Agatha Christie dokázala vždy znovu a znovu překvapovat. Tentokrát se českým čtenářům dostává do rukou příběh o zločinu, ke kterému došlo před čtyřmi tisíci lety ve starém Egyptě. Po manželově smrti hledá Reniseneb útočiště v domě svého otce, zádušního kněze Imhotepa. To však ještě netuší, že stojaté vody života v Imhotepově venkovské domácnosti záhy rozčeří otcova krásná, ale zákeřná konkubína Nofret, jejíž příjezd vytáhne na světlo všechny skryté vášně, zlobu a závist, které v rodině po léta dřímaly. Když Nofret náhle za nevyjasněných okolností sejde ze světa, všichni s úlevou konstatují, že šlo o nešťastnou náhodu. Jen Reniseneb se s tímto vysvětlením nechce spokojit – v hloubi srdce totiž začíná tušit, že smrt zlé konkubíny ani zdaleka nebude poslední…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Death Comes as the End , 1945

vodovodnice
17.10.2021 5 z 5

Tak jsem se zase nechala napálit.
Vraha jsem tipovala na úplně někoho jiného, vrah byl pro mne naprosto nečekaný.
Prostředí i postavy byly pro mne naprosto precizně zpracované a velmi obdivuji, jak to A.Ch. vypracovala do detailů (aby to i podle faktů dobově sedělo.
A na konci bylo i vyústění jemně sladké, ale jsem za ně ráda, protože tak příběh měl několik rovin.
Tahle detektivka mne táhla od začátku až dokonce, že jsem od 70 stránky odmítla odložit knížku a prostě jsem to musela dočíst :-D .

SidoniaL.
13.10.2021 5 z 5

Myslela jsem si, že mne Agatha Christie už nemůže ničím překvapit... Ó, jak naivní myšlenka! Zpočátku jsem si říkala, že jsou ta jména nezvyklá, že zápletka je příliš jednoduchá, že to zkrátka nebude ono. Ale svůj názor jsem musela hned po několika stránkách odložit a zhltla jsem ji takřka na jeden zátah! Moje milá paní Agatho, smekám svou ušmudlanou hučku, jste zkrátka nepřekonatelná!

Daben
30.08.2021 4 z 5

Za mě trochu slabší díl.. Musím ale připustit fakt, že děj mě zaujal i napříč tomu, že se dílo neodehrává v naší útulné Anglii s čajem o páté. 4/5 *

BaPe895
15.08.2021 5 z 5

Skvělá detektivka od této fenomenální autorky tentokrát netradičně ze starého Egypta.

konicekbily
11.07.2021 5 z 5

Autorka si tu udržela vysoký standard: pěkná zápletka, její závěrečné vysvětlení bez svých obvyklých "detektivů" nemá chybu, intriky hlavních postav příběhu jsou jasně popsány v jejich myšlenkách a ve vzájemném dialogu, úspěšné vkládání nikam nevedoucích odboček do příběhu. Navíc tato detektivka je zasazena do starověkého Egypta - prostředí velice dobře popsáno!

boxas
16.04.2021 5 z 5

Ano, Agatha Christie napsala asi detektivky s lepší zápletkou, ale tahle knížka se mi prostě líbí. Děj, zasazení do historického rámce, zajímavé postavy Reniseneb, Esy a Nofret...
Rozhodně stojí za přečtení!
A ještě poznámka - četla jsem výborný překlad Evy Hrubé, je to skvělé, když někdo zná nejen angličtinu, ale hlavně svůj rodný jazyk.

Vojslava
17.03.2021 5 z 5

Typické autorčiny obrysy příběhu v tak netypickém prostředí... ale ano, ano, může být. Skoro by venkovské egyptské sídlo mohlo být venkovským anglickým sídlem, tolik se případ podobně rozvíjí, a ačkoliv tu není jediný geniální detektiv, přesto lze celkem dobře pátrat se všemi postavami po vrahovi. A oceňuji přiměřený důraz na psychologické pohnutky hrdinů... a nakonec i ten závěr, tomuhle řešení jsem fandila!

MatoPalkes
09.02.2021 5 z 5

Vôbec moja prvá detektívka od autorky ktorú som čítal 20 rokov dozadu a hneď taký skvost. Teraz som ju prečítal opäť a bavila rovnako, aj keď som si v polovici spomenul ako to dopadne. Môžem len odporučiť.

PeterBahn
27.12.2020 5 z 5

Autorka v naprosto pro ni netradiční době (starověk), ale už tradičnějších souřadnicích (Egypt) a s naprosto tradičním svým géniem rozpracovala velmi poutavý, napínavý až překvapivý příběh. Za mě jedno z nejlepších děl A. Christie.
Knihu jsem uzmul v nádražní knihovničce, a až po otevření jsem seznal, že je ve slovenském překladu, což mi jako narozenému na Slovensku nevadilo...:-)

akinomV
23.09.2020 5 z 5

Tak tahle kniha byla pro mne velkým překvapením, protože jsem vůbec netušila, že ji Agatha napsala. Detektivka ze starého Egypta?! Zase mě dostala, já mám prostě její styl psaní moc ráda a kniha se mi moc líbila. Sice jsem konec odhadla, ale i tak mi to nesebralo nic z potěšení knihu číst.

Nefer
06.07.2020

Kdysi jsem ji dostala k svátku - zajíma se o historii Egypta..Když jsem ji tehdy četla poprvé tak jsem měla smíšené pocity..pak po pr letech čtu znova a ejhle je to fakt dobrý!

432830
28.06.2020 4 z 5

Detektivni zapletka samozrejme na jednicku, mne vsak chybela typicka anglicka atmosfera, pro kterou Agathu Christie tak zboznuji

ninano
25.06.2020 5 z 5

Napínavá detektivka, při které mi chvílemi běhal mráz po zádech.

Zdeniczka
11.06.2020 5 z 5

Moje první čtená Agatha, vlastně kvůli Čtenářské výzvě. Nebylo těžké něco najít, v knihovně u rodičů je spoustu starých vydání Poirota, Maigreta, Holmese apod. Detektivky mám ráda, ovšem tohle byla první, která je zasazená do tak dávné doby. Agatha si s tím poradila skvěle, je vidět, že věděla, o čem píše. Mám ráda knihy, kdy si autor necucá vše z prstu, ale tématu rozumí. Určitě zase brzy po nějakém příběhu od Agathy sáhnu, už jen pro svou oblibu v Poirotovi. :)

Devorah
27.04.2020 5 z 5

Tak trochu netypická Christie, a přesto, dle mého názoru, se může řadit mezi ty nejlepší tituly, co napsala.
Detektivní příběh z prostředí starověkého Egypta, kdy na pozadí příběhu doslova bují vášně, nenávist, intriky a všudypřítomné zlo. Mrtvolami se to jen hemží, falešnými stopami také, zato zločinec se před námi důmyslně skrývá do posledních stránek příběhu. Ten je tak poutavě napsán, že čtenář skoro cítí na kůži všudypřítomné rožhavené slunce, horko, prach a neustálý pocit přicházejícího nebezpečí.

Hesonit
25.02.2020 5 z 5

Čtivé, hluboký psychologický vhled, bez sentimentu. Nejlepší histrorická detektivka (a ještě zasazená do starověku), jakou znám.

Hani77
27.01.2020 5 z 5

Velice rychle jsem byla vtažena do děje a četla každou volnou chvilku. Posledních cca 60 stran jsem četla do noci, protože už jsem neuměla knihu odložit do dalšího dne. Podezřívala jsem hodně lidí a rozuzlení mě opravdu velmi překvapilo!!

viweb
04.01.2020 4 z 5

Přečetla jsem v originálu.Pěkný příběh.Doporučuji

Ava365
08.12.2019 5 z 5

Podle mě jedna z jejích nejlepších detektivek.

Littleben
31.10.2019 5 z 5

Neuvěřitelné. Ačkoliv byl vrahův trik stejný jako v předchozím díle, který jsem četl, tentokrát ho Agátka tak bravůrně zamaskovala, že mě (už snad po sté) položila na lopatky. Tleskám jejímu mozku!