Nakonec přijde smrt

Anglická královna detektivek Agatha Christie dokázala vždy znovu a znovu překvapovat. Tentokrát se českým čtenářům dostává do rukou příběh o zločinu, ke kterému došlo před čtyřmi tisíci lety ve starém Egyptě. Po manželově smrti hledá Reniseneb útočiště v domě svého otce, zádušního kněze Imhotepa. To však ještě netuší, že stojaté vody života v Imhotepově venkovské domácnosti záhy rozčeří otcova krásná, ale zákeřná konkubína Nofret, jejíž příjezd vytáhne na světlo všechny skryté vášně, zlobu a závist, které v rodině po léta dřímaly. Když Nofret náhle za nevyjasněných okolností sejde ze světa, všichni s úlevou konstatují, že šlo o nešťastnou náhodu. Jen Reniseneb se s tímto vysvětlením nechce spokojit – v hloubi srdce totiž začíná tušit, že smrt zlé konkubíny ani zdaleka nebude poslední…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70220/big_nakonec-prijde-smrt-Wjv-70220.jpeg 4.5417
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Vyšehrad

Death Comes as the End, 1945

Kniha Nakonec přijde smrt

vodovodnice

Tak jsem se zase nechala napálit.
Vraha jsem tipovala na úplně někoho jiného, vrah byl pro mne naprosto nečekaný.
Prostředí i postavy byly pro mne naprosto precizně zpracované a velmi obdivuji, jak to A.Ch. vypracovala do detailů (aby to i podle faktů dobově sedělo.
A na konci bylo i vyústění jemně sladké, ale jsem za ně ráda, protože tak příběh měl několik rovin.
Tahle detektivka mne táhla od začátku až dokonce, že jsem od 70 stránky odmítla odložit knížku a prostě jsem to musela dočíst :-D .

SidoniaL.

Myslela jsem si, že mne Agatha Christie už nemůže ničím překvapit... Ó, jak naivní myšlenka! Zpočátku jsem si říkala, že jsou ta jména nezvyklá, že zápletka je příliš jednoduchá, že to zkrátka nebude ono. Ale svůj názor jsem musela hned po několika stránkách odložit a zhltla jsem ji takřka na jeden zátah! Moje milá paní Agatho, smekám svou ušmudlanou hučku, jste zkrátka nepřekonatelná!

Daben

Za mě trochu slabší díl.. Musím ale připustit fakt, že děj mě zaujal i napříč tomu, že se dílo neodehrává v naší útulné Anglii s čajem o páté. 4/5 *

BaPe895

Skvělá detektivka od této fenomenální autorky tentokrát netradičně ze starého Egypta.

konicekbily

Autorka si tu udržela vysoký standard: pěkná zápletka, její závěrečné vysvětlení bez svých obvyklých "detektivů" nemá chybu, intriky hlavních postav příběhu jsou jasně popsány v jejich myšlenkách a ve vzájemném dialogu, úspěšné vkládání nikam nevedoucích odboček do příběhu. Navíc tato detektivka je zasazena do starověkého Egypta - prostředí velice dobře popsáno!

boxas

Ano, Agatha Christie napsala asi detektivky s lepší zápletkou, ale tahle knížka se mi prostě líbí. Děj, zasazení do historického rámce, zajímavé postavy Reniseneb, Esy a Nofret...
Rozhodně stojí za přečtení!
A ještě poznámka - četla jsem výborný překlad Evy Hrubé, je to skvělé, když někdo zná nejen angličtinu, ale hlavně svůj rodný jazyk.

Vojslava

Typické autorčiny obrysy příběhu v tak netypickém prostředí... ale ano, ano, může být. Skoro by venkovské egyptské sídlo mohlo být venkovským anglickým sídlem, tolik se případ podobně rozvíjí, a ačkoliv tu není jediný geniální detektiv, přesto lze celkem dobře pátrat se všemi postavami po vrahovi. A oceňuji přiměřený důraz na psychologické pohnutky hrdinů... a nakonec i ten závěr, tomuhle řešení jsem fandila!

MatoPalkes

Vôbec moja prvá detektívka od autorky ktorú som čítal 20 rokov dozadu a hneď taký skvost. Teraz som ju prečítal opäť a bavila rovnako, aj keď som si v polovici spomenul ako to dopadne. Môžem len odporučiť.