Nakládáme zeleninu

Nakládáme zeleninu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305275/mid_nakladame-zeleninu-BZj-305275.jpg 5 6 3

Zdravě, rychle, chutně - pomocí mléčného kvašení. Bakterie mléčného kvašení jsou výborným konzervantem a zelenina si díky nim uchová řadu vitaminů a minerálů. Navíc dochází k vytvoření aromat, která vám jiné metody nedopřejí. Přesvědčete se o tom sami tím, že vyzkoušíte postupy a recepty uvedené v této knize, jejíž obrazový doprovod chuť na vlastní výrobu určitě hodně povzbudí. Autorka nepopisuje exotické pokrmy, jejím cílem je naopak představit vyzkoušené tradiční i novější jednoduché metody a poznatky biologické konzervace zeleniny. Přitom, jak dosvědčuje velké množství receptů v této knize, nakládat nemusíte jen zelí, jak se řada lidí mylně domnívá, nýbrž téměř všechny druhy zeleniny. Po celý rok budete tak mít k dispozici bohatý, navíc velmi levný a na přípravu snadný zdroj vitaminů, enzymů a dalších cenných látek, navíc v chutné, příjemně aromatické podobě.... celý text

Literatura naučná Kuchařky Zahrada
Vydáno: , Grada

Milchsauer eingelegt , 2014

Predator3313
08.10.2022 5 z 5

Teprve jsem přečetl, takže nemám vyzkoušeno ale kniha je napsána velmi pěkně. Hodně vlastních zkušeností to se mi hodně líbí.
Vysvětleny princip kvašení a hodně konkrétních receptů.
Není co bych vytkl.

kopeceli
26.08.2022 5 z 5

Super kniha pro milovníky kvašené zeleniny. Nebo pro ty, kdo chtějí začít. Je velmi prakticky vyřešená, dozvíte se teorii a historii kvašení, které národy čím přispěly a pak následují recepty, druhy zeleniny ke kvašení, na co dát pozor, jak kvašené potraviny uchovat, aby si zachovaly hodnotu.
Já jsem kromě jiného pochopila, kde dělám chybu při kvašení okurek, že nechutnají jako od maminky. Moje děti obdivují Japonsko, chtějí ochutnat kimči, i to jsem tu nalezla.
S touto knihou jsem neprohloupila.

bigbabe
16.05.2022 2 z 5

Při půjčení knihy jsem si nevšimla podtitulu, tak jsem doma přemýšlela, jestli jí vůbec otevřít. Pak mě to uchvátilo, ale nakonec při čtení receptů a prohlížení obrázků mě to zase odradilo, toto asi není chuť pro mě.

2016  90%Nakládáme zeleninu
2008  0%Zahradní pekárny - Návody na stavbu pecí z cihel a hlíny