Najznámejšie mýty

Najznámejšie mýty https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184853/bmid_najznamejsie-myty-fen-184853.jpg 5 8 3

Antické báje zanechali stopy nielen v literatúre a mnohých, väčšinou erotických, umeleckých dielach, ale aj v našom každodennom živote: trápi nás Achillova päta, po ulici kráča Adonis, z niektorých žien sú vraj už fúrie, Amorov šíp je stále na cestách a mnohí muži sa nevedia zbaviť oidipovského komplexu. Výber 50 najzaujímavejších klasických mýtov je pútavé čítanie s napínavými vysvetleniami a inšpiratívnymi odkazmi na svetové umenie.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Slovart (SK)

50 Klassiker Mythen , 2002

fanous21
20.04.2023 5 z 5

Prima čtení, s velmi povedeným servírováním, v souvislostech, s vazbami na současnost, klíčové postavy (bohové a hrdinové) antické mytologie, celá řada odkazů na umělecká díla jako je literatura, drama, hudba, výtvarné umění. Opravdu velmi zdařilé a edukativní.

darbujan8924
03.03.2023 5 z 5

Skvělá a naučná kniha o řeckých mýtech a bájích. Dočtete se o 50 mýtech antiky.
Parádně vysvětleno a popsáno + nádherné fotky a obrázky.
Kdo se o toto zajímá ,určitě neprohloupí ,když do této knihy nahlédne :)

Alizon
17.02.2017 5 z 5

Hledala jsem nejakou knihu, ktera by prehledne podala ty nejznamejsi myty v popularne naucne forme. Narazela jsem na jiste vyborne, ale az prilis "naucne" knihy, nebo na prilis nekvalitni "popularni publikace". Vzdycky neco prebyvalo nebo chybelo. Potom jsem dostala pod stromecek tuto knihu a byla jsem konecne spokojena. Krome 50 mytu me zaujaly hlavne doprovodne poznamky. Po kazdem pribehu nasleduje stranka, kde je odkaz na dalsi dila (literatura, malirstvi, film atd.) ktera byla timto dilem inspirovana a pro zajemce o hlubsi studium daneho mytu jsou tu odkazy na dalsi literaturu. Moc se mi libily i fotografie krasnych obrazu a soch, ktere byly jednotlivymi pripady inspirovany a ktere je ted v knize doprovazi. Vizualni stranka knihy je opravdu moc pekna.

Autorovy knížky

2004  95%Najznámejšie mýty