Najšťastnejší človek na Zemi

Eddie Jaku sa vždy považoval v prvom rade za Nemca, až potom za Žida. Bol hrdý na svoju krajinu. Všetko sa zmenilo 9. novembra 1938, keď ho nacisti zbili, zatkli a odvliekli do koncentračného tábora. Počas nasledujúcich siedmich rokov Eddie denne čelil nepredstaviteľným hrôzam. Najskôr v Buchenwalde, potom v Auschwitzi a nakoniec počas nacistického pochodu smrti. Prišiel o rodinu, priateľov aj svoju vlasť. Eddie však prežil, a tak si slávnostne sľúbil, že sa bude každý deň usmievať. Dnes verejne rozpráva svoj príbeh, delí sa s poslucháčmi i čitateľmi o svoju múdrosť a žije najlepšie, ako vie. Vzdáva tým hold všetkým obetiam holokaustu a verí, že je „najšťastnejším človekom na zemi“. Eddieho biografia vyšla v roku 2020, keď autor dovŕšil sto rokov. Je to silná výpoveď plná bolesti, no v konečnom dôsledku aj nádeje, príbeh o tom, ako možno nájsť šťastie aj v tých najtemnejších časoch. Kniha Eddieho Jaku sa dostala do užšieho výberu nominácii v kategórii literatúra faktu na ocenenie Indie Book Awards 2021 pre výnimočné nezávisle vydané knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470596/big_najstastnejsi-clovek-na-zemi-gnR-470596.jpg 4.551
Literatura světová, Biografie a memoáry, Historické romány

Vydáno: , Ikar (SK)

The Happiest Man on Earth

Kniha Najšťastnejší človek na Zemi

DreamerX9
předevčírem

Tak tohle bylo něco víc než jen pohlazením pro duši ale především důkazem síly jaké je člověk schopný, když věří. Slzy smích a laskavost. Člověk skoro souzní s autorovou bolestí a radostmi. Za mě veliký poklad do života protože to stálo za každe slovo.
Říkám si jak tohle dokázal když jiní ukončujíi své životy za mnohem míň než autor prožil. Každý vnímá svou bolest a krutosti světa jinak. Tenhle velikán se jim postavil s úsměvem i když mu ma srdci zůstal šrám. Skvělá kniha
Vřele doporučuji podívat se na autorovu přednášku na youtube :)

Ticiana
24. listopadu

Kniha je hlavne o nadeji a o tom, ze clovek musi nejdriv zmenit pohled na svuj zivot, misto negativniho hledat i v tom zlem, neco pozitivniho, neuzirat se nestestim a strachem, ktery usti do nenavisti. Krasne vypraveno.

MilackovaN
17. listopadu

Obdivuji každého, kdo dokáže předat své hrůzostrašné zážitky s holocaustu ostatním generacím. Chápu, že to není nic jednoduchého, ale každá další zpověď, kniha, příběh napomáhá k tomu, abychom si uvědomili, že tohle už bychom nikdy neměli dopustit... Děkuji, můj nový příteli. Děkuji, že jsi to nevzdal!

Sanny_happ
16. listopadu

Neuvěřitelná kniha, ke které se budu ještě dlouho vracet.. Určitě by si ji měl přečíst každý :)

NikaDE
12. listopadu

Díky, můj nový milý příteli.

terryaknihy
09. listopadu

"Ach Eddie..." - tohle přesně se mi honilo při čtení i po dočtení v hlavě.
Naprosto neskutečné, bolestné a zároveň svým způsobem nádherné čtení. Děkuji Eddiemu za to, že našel odvahu ŽÍT. Eddie nepřežil jen Osvětim, ale několik jiných pracovních táborů. Naučil se během života spoustu důležitých věcí pro své přežití a hlavně potkal spoustu lidí, díky kterým vše přežil. Pobrečela jsem si hodně, takže občas se to četlo hůře, ale to jen díky slzám.. Jinak je to naprosto nádherně sepsaných 200 stran osobního příběhu, který ve vás bude ještě nějakou dobu rezonovat.
Knihu bych doporučila jako povinnou četbu klidně do škol. Je psaná jednoduše, ale přesto vám předá více, než některé učebnice.

Irsaf
08. listopadu

O tomto krutém a nelidském chování a jednání bylo napsáno spoustu knih a textu…
Přesto to pořád nestačí…
Moc hezky vyprávěno…

miretti
03. listopadu

S velkou úctou a pokorou děkuji panu Eddiemu, že se na sklonku života přeci jen odhodlal k napsání této knihy. Předala mi mnoho pozitivní energie, úvah k zamyšlení. A uživatelka, která knihu hodnotí jako odpad, musí být v jádru nesmírně chudý a bezcitný člověk. Bez sebemenší úcty ke druhým, k historii a utrpení. Za takové lidi se velice stydím. Kniha není šitá horkou jehlou, je literárně kvalitní a lidsky naprosto úžasná. Takového člověka by chtěl poznat každý.