Naježený svět

Naježený svět https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129186/bmid_najezeny-svet-YCh-129186.jpg 4 6 2

Cestou ze školy si Sára představuje, co by mohlo být doma k obědu. Sliny se jí zbíhají v ústech. Ale v kuchyni na ni čeká jen neumyté nádobí, nepořádek a prázdná lednička. proč maminka pořád leží v posteli, když tvrdí, že není nemocná? Proč přestala vařit? Proč nechodí do práce? Sára pochopí, že musí jednat, aby mamince pomohla...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Amulet

Disteltage , 1996

Emik87
14.02.2024 4 z 5

No dneska by se děj knihy asi odehrával poněkud bouřlivěji na všech frontách. Jako dítěti a dospívající se mi ovšem četla velmi dobře.

Květinka008
31.01.2021 4 z 5

Až teď, na přelomu ceti/sáti se ke mně dostávají knihy, které mě v dospívání minuly, a to díky šťastným náhodám vyřazování z knihoven. Tahle je psána zajímavým stylem, až by se dalo říct "mužským". Žádné rozkecávání, žádné dlouhé opisy, stručnost a výstižnost. Příběh je silný a zároveň vypráví o tak křehkých věcech jako je pro dospívající dívku rozpad rodiny, vážné onemocnění mámy i první láska... Tyto knihy mě v současnosti baví víc než jiné.

Autorovy knížky

Renate Welsh