Nájezdníci

Nájezdníci https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137785/mid_najezdnici-rZF-137785.jpg 5 645 46

Bratrstvo série

Hal a bratrstvo Volavek se vydávají pronásledovat Zavaka a jeho loď s drahocenným nákladem. Zastihne je však blížící se zima, a tak musejí vyhledat útočiště, aby přečkali mrazivé roční období. Během něj budou mít spoustu času vymyslet nějaký plán. Dokážou ale najít piráty, až se počasí zlepší? A pokud ano, jak si poradí s Havranem a jeho posádkou zákeřných zabijáků a hrdlořezů?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Invaders , 2012

kuruteku
01.11.2023 5 z 5

Trochu za vlasy je přitažená myšlenka, že parta kluků je schopnější než zkušení námořníci, ale fáze, kdy se učí, to vrací do normálu. Výcvikové fáze a vývoj Ingvara mne vlastně bavily nejvíc. Stejně jako vytváření autority skirla Halta a jeho pochyby o sobě. Nicméně šikovné je to číst společně s předchozí a následující knihou.

RyonMathrin
23.09.2023 4 z 5

Co se v prvním díle pomalu rozjelo, to zde frčí naplno. Volavky se na své dobrodružné výpravě opět musejí vypořádat s rozdílnými charakterovými vlastnostmi svých druhů, ale postupně se (nejen pod velením Hala a Torna) utužují a dospívají. Halovy nápady, Drtič, útok na město - poslouchalo se to samo, mělo to spád. Dávám o hvězdu víc oproti prvnímu dílu. A nová postava - Lydie - začíná bratrstvo pěkně doplňovat.
Doporučuji a chystám se na 3. díl.

pepa4081
05.08.2023 5 z 5

Napínavé, zábavné. A konec? Už abych měl další díl.
Velmi uspokojivé.

Senza Jenka
01.03.2022 5 z 5

Docela hezké pokračování prvního dílu. Kvůli počasí je nutné se někde schovat a tak je fůra času pokračovat ve výcviku (který před tím za moc nestál). Někdo má velkou kliku (vyplout na moře s jedním veslem a bez vody je trochu hazard). Namyšleného blba z prvního dílu nahradí jiný namyšlený blb. Opět jsme se dozvěděli, že za a) nejlepší plán, je jednoduchý plán a za b) na každém plánu se něco pokazí (už jsem se bála, že to v jedné knize snad nebude zmíněno). No a Hal opět něco přehlédl. Ale když autorovi odpustíme jeho tradiční prohřešky, je to celkem zábavné čtení.

KájaKoxík
14.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Jo jo i tady 5 z 5. Tady mě klasicky mrzí jen ty mapy.... v knize sice jedna je, ale je uprostřed a vždy mi trvalo než jsem jí nalistovala.

OBSAH - SPOILER!
Volavky se vydávají v bouři za lodí Havran a jejím pirátským kapitánem, který ukradl skandijský Andomal. Bouře je ale zažene do Zátoky klidu, kde pokračují v tréninku a vylepšování lodi. Jelikož se k nim na výpravu přidal i Thorn, bývalý čen posádky Vlčího větru a jediný kdo se stal maktikem 3x za sebou, mají toho nejlepšího trenéra, jakého by si mohli přát.
Hal vymyslí další vylepšení lodi, aby mohla plout ještě rychleji a také obrovský samostříl na přídi, kterým chce vyrovnat šance proti většímu Havranovi.
Když se bouře utiší podaří se jim zjistit, že Havran spolu s dalšími pirátskými loděmi kotví v Limmatu. Také se k nim přidá Vlčí vítr a Volavky jsou dost překvapené, že je nechtějí dovléct domů, ale pomoci jim získat zpět Andomal.
Hal naplánuje útok na město z několika stran a díky tomu se jim podaří do města dostat. Jenže kapitán Havrana Zavak je proradná krysa a dá zapálit lodě ostatních pirátů jen aby sám unikl a nemusel se s nimi dělit. Také nabere klounem Vlčí vítr a Volavky tak nemají jinou možnost než pomoci potápějící se lodi a nechat Zavaka opět uniknout.

Takže finální střet ze Zvakem se opět odsouvá do další knihy.

Cortegos
15.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Parádní pokračování, první část v Zátoce klidu trochu vázla, ale pak se to rozjelo. Lydia skvěle příběhu dodává dívčí element a spolupráce Volavky a Vlčího větru je „cool“. I závěrečná bitva byla podle mého gusta a popichování s Baratem je skvělé koření. Akorát dá se říci, že víceméně příběh končí jako v prvním dílu: vyplouvá se najít Havrana a získat zpět Andomal.

pablito
27.12.2021 5 z 5

Druhý díl trilogie, která mi vrátila pocity z dětství, kdy jsem četl Dva roky prázdnin, nebo Hoši od obří řeky. Tyhle knížky musí potěšit každého od 6 do 106 let.

1259
16.12.2021 5 z 5

No je vidět, že v Bratrstvu se dostáváme do úplně jiný sféry, než jsme zažívali u hraničářův a rozhodně to není na škodu.

hana4834
11.12.2021 4 z 5

Zase dobrý pokračování super postavy v průběhu

vojta888
02.03.2021 5 z 5

Znovu skvělý díl nemám co dodat.

rencovav
19.12.2020 4 z 5

Trochu se stydím, že jsem tuhle audioknihu poslechla tak rychle, v podstatě během jednoho večera a jednoho půldne. Může za to i to, že jsem si ji trochu urychlila, protože když se na poslech soustředíte, nemusí to být (v případě Flanaganových knih) tak pomalé. Druhý díl se mi líbil víc než první, asi proto, že jsem si už zvykla na postavy, nebo už se možná přestaly chovat tak hloupě... ale vlastně to mělo celé úplně jinou atmosféru. Autor se dopouští pořád stejných "chyb" - stejné popisy, stejné zápletky. Ale zároveň to má i přesto něco do sebe. Ach jo, jsem prostě zaujatá.

Knihomolka223
05.11.2020 4 z 5

Kniha byla trochu slabší než první díl. Bavilo mě ale, že přibyla nová hrdinka Lydia. Takový autorův příklad bojovnice. Zajímalo by mě, jestli si vybere Stiga nebo Hala.

Sariega
29.10.2020 4 z 5

suprové i když bych byla radši kdyby tam bylo víc Skandijců z kraničáře například Erak

Luigi1
05.10.2020 5 z 5

Po průšvihu který provedlo bratrstvo Volavek se vydávaji po stopě lodi Havran a pirátského kapitána Zavaka aby vrátili poklad který piráti ukradli a sami chtěji odčinit co provedli a chtějí aby získali zpátky úctu kterou ztratili.

Dorota09
11.08.2020 5 z 5

Výborná kniha neví co k tomu dodat.

3Ketrin
01.08.2020 3 z 5

Dost naivní

Ailee
24.05.2020 4 z 5

Vtipné, čtivé a přímočaré. Flanaganovy knihy nikdy nejsou takové, že byste se od nich nedokázaly odtrhnout napětím, ale tak nějak příjemně plynou, že to vlastně vyjde nastejno.

tlllk
19.04.2020 3 z 5

Neurazí ale ani neoslní, trochu mi to pripomína Akta X, už už držíte mimozemšťana za trenky a zase ništ, počkaj si na ďalší diel, všetky diely jak cez kopirák

Didi15
10.02.2020 5 z 5

To stejné jako k dílu předešlému:
Co si budeme povídat, Hranicar je Hraničář, ale i toto není špatné. Baví mě to, i když to nese jasné prvky z Hraničáře, prostě u některých knih jsem schopná ledacos odpustit:)

Hzjena
15.12.2019 3 z 5

Jak už předestřela Zelený_Drak, kniha je plná archetypů, plná bezbřehého hrdinství, džentlmenství ze strany puberťáků a všech těch ,,uvěřitelnejch,, nesmyslů, kterým uvěří děti od 3 do 6 let...jestli tomu věří starší děti, okamžitě bych zvažoval návštěvu psychologa, tam je něco špatně! Starší děti by měli začít pokládat otázky typu ,,Kam chodí na záchod?" ,,To nikdo nechce dát Lídii pusu?" ,,To je Thorn pařád takový válečník po takové době bezdomoveckého chlastání a netrénování?"....adt. Průměr a lepší už to nebude.