Kadet

Kadet https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26653/kadet-26653.jpg 3 8 2

Pro Lona Nolana už od mládí existovalo jediné možné povolání: být vojákem. Poté, co předčasně opustil vojenskou akademii, odcestoval z planety Země a vydal se na Dirigent, kde se mu toto přání může splnit. Nájemné jednotky Dirigentu patří mezi několik málo společenství, která prodávají své služby a zbraně zájemcům po celé galaxii. Krátce po ukončení základního výcviku jednotek získává planetární Plukovní rada kontrakt na obtížně kolonizovaném světě Norbank, kde mají muži zastavit občanskou válku a vyzbrojit domobranu. Nic ovšem není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, a získání důstojnické hodnosti nebude pro mladého kadeta nijak jednoduché…... celý text

Romány Válečné Sci-fi
Vydáno: , Triton

Officer-Cadet , 2004

tsal
18.04.2013 1 z 5

Když jsem tuto Kadeta odložila, neměla jsem již tendenci se k němu vracet, což byl důvod, proč jsem ho dočetla jen do poloviny. Ne že by mě kniha vyloženě nudila nebo se mi protivila, jen ve mně prostě nevzbudila žádné pocity. Vůbec žádné. Text mě ničím nepřekvapil, ničím nezaujal a i knihy, které se mi opravdu nelíbily, si budu pamatovat více než tohle.

MartyMcFly
22.03.2011 3 z 5

Military sci-fi, pro mě velice zajímavé téma. Ale jak to často dopadne i ve Warhammeru 40.000, pořád jde o válečnou literaturu a na ní až naroubován háv sci-fi, pořád jde o pocity hlavního hrdiny, umírání etc etc.

Sice zajímavé téma, ale nic moc zpracované. Stejné věci v Honor Harringtonové mě bavili, výše zmíněný W40k též (a to dokonce i kniha kde je hrdina Shira Calpurnia). Boje zajímavé, skryté "twists" (něco jako chytáky, taháky, nečekané zvraty dohromady) také, ale nemělo to sílu. Hrdina mi navíc nebyl moc sympatický, někdy se choval jako superman, někdy jako posera, ale na opačných místech, než bych to čekal a měl rád.

Nějak jsem se s ním nedokázal ztotožnit. Ale i tak to ušlo.

space opera válečné sci-fi

Rick Shelley