Najdu tě

Najdu tě https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159425/bmid_najdu-te-CXB-159425.jpg 5 6 4

Děj se odvíjí ve dvou liniích, jejichž společným prvkem je Internet. Takto založená ‚slepota‘ mezi oběma stranami se ukáže být kritickou a spouští řetěz neočekávaných souvislostí. Příběh vychází z autorovy znalosti severoamerického prostředí a třebaže se autor vyhýbá konkrétním faktografickým údajům, nenechává čtenáře na pochybách, že osnova dramatu může mít reálný podklad.... celý text

JakubiRa
29.07.2016 5 z 5

Stále aktuální téma, se kterým by se měla seznámit především mládež - anonymita internetu a nebezpečí s ní spojené.
Jednání hlavní hrdinky Jill otočí život jejích blízkých o sto osmdesát stupňů, a tím vzniká napínavý a dynamický příběh lidí hledajících nejen Jill, ale i zásadní úsek své životní cesty.
Autorův styl, v němž se prolíná více dějových linií, mě nenechal ani na chvíli pasivně konzumovat text, ale jako vždy mě vtáhl neuvěřitelně silně do děje.
Zdeněk Hanka má dar promlouvat k duši čtenáře. Jeho knihy všem vřele doporučuji.

zuzaMaj
04.11.2014 5 z 5

Zdeněk Hanka je autor, jaký české literatuře dlouho chyběl. Umí postavit příběh, který má zápletku, dynamiku, napětí a předveším smysl a etickou myšlenku, aniž by jakkoli mentoroval. Hanka skvělým způsobem zachází s jazykem, čtenáře si nejen drží od začátku do konce, ale také zcela jistě obohatí. Zdeňka Hanku řadím do galerie výjimečných českých spisovatelů.

steicher
30.12.2013 5 z 5

Kdybych si nepřečetl, že Zdeněk Hanka je profesí lékař, byl bych přesvědčen, že je to muzikant. Z několika jeho knih jeho silný vztah k hudbě vyzařuje. To považuji za pozitivní rys.
Myslím, že je důležité, aby se právě tato kniha dostala do povědomí široké veřejnosti, zejména mládeže. Internet je skvělým pomocníkem, ale ve špatných rukou je nebezpečnou zbraní. Je to velmi čtivý a napínavý příběh, který se sice odehrává někde v Americe, ale autor jej napsal česky a pro české čtenáře a jistě věděl proč.
Jakým způsobem se prolíná hudba s internetem ponechám otevřené. Vřele doporučuji mladým lidem i jejim rodičům a čtenářské obci v širokém smyslu.

hasa
18.04.2013 5 z 5

napínavý příběh plný skvělé hudby, která svou silou nakonec i symbolicky zachrání hrdinku ze zajetí jedné sekty. Je to vůbec možné? Bohužel ano a začalo to tak nevinně. Dobré k zamyšlení, jak se občas necháváme lehce manipulovat.

Kniha Najdu tě je v