Najdi Rebeccu

Najdi Rebeccu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424036/bmid_najdi-rebeccu-xm9-424036.jpg 4 479 149

Christophera a Rebeccu nemohlo nic rozdělit – ani její tyranští rodiče, ani snoubenec, kterého si našla po útěku do Anglie. Ale když vypukne druhá světová válka a nacisté obsadí ostrov Jersey, je Rebecca transportována do Evropy v rámci „konečného řešení“. Christopher mezitím vstoupí dobrovolně do SS – jen tak má šanci najít ženu, kterou miluje. Ženu, jejíž poslední stopy vedou do nechvalně známého tábora Osvětim. Najdi Rebeccu je strhující příběh obětavé lásky v nejtragičtější době lidských dějin z toho nejstrašlivějšího místa…... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Ikar (ČR)

Finding Rebecca , 2014

Magdalena_j
02.06.2020 3 z 5

Autorova prvotina Růže bílá Černý les byla skutečně poutavý příběh. Naproti tomu Rebeccou jsem se v podstatě protrápila. =( první polovina knihy mě absolutně nebavila a měla jsem nutkání knihu úplně odložit. Pak se to začalo otáčet, druhou část jsem přečetla rychle a “bezbolestně”.

Příběh asi není špatný, možná mě zastihl ve špatnou dobu. Nebo jsem prostě jen čekala víc.

Lavender756
01.06.2020 3 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity. Linie Christophera v táboře byla skvělá, bavila a místy se u ní tajil dech, ale naopak části s Rebeccou byly pro mě až příliš červená knihovna a navíc její postava mi byla velice nesympatická. Konec knihy z období po válce a setkání hrdinů také nepříliš zajímavé a následné rozhovory byly, bohužel, nudné a o ničem, i když se snažily dovypravet příběhy postav.

pydla
31.05.2020 3 z 5

Německý malý kluk Christopher najde Rebeccu ve křoví, kde se schovala před tyranským otcem. Christopher se začne o Rebeccu starat. Pomáhá ji a snaží se ji ochraňovat před vším zlým. Když vypukne druhá světová válka a je s otcem donucen vypomáhat němcům, schovávají Rebeccu u sebe aby se nemusela hlásit jako židovka k deportaci v rámci „konečného řešení“. Ta se však hrdě ke své víře hlásí a dobrovolně se přihlásí. Christopher tedy vstoupí dobrovolně do SS a nastoupí do Osvětimi, kde se snaží Rebeccu vypátrat a zachránit. Hrůzy, které kolem sebe Christopher v táboře vidí ho nenechají chladným a snaží se všemožně o to, aby zachránil co nejvíce lidí a dětí před smrtí.
V jádru hezký příběh, který Vás vtáhne do děje. Je v ní pár slabých míst, ale i pár silných, až dech beroucích.
Asi nebude patřit mezi to nejlepší z literatury, ale za přečtení určitě stojí. Zajímavý námět, ale jestli uvěřitelný......

zuzana2599
30.05.2020 4 z 5

Najdi Rebeccu je příběh o lásce a jejím hledání v období 2. světové války. Je to příběh o ztracené lásce. Rebecca a Christopher. On se zamiloval do židovské dívenky ještě jako chlapec žijící s rodinou na ostrově Jersey. Rebecca je pak odvlečena do nacistické Říše...
Najde Christopher svoji Rebeccu ? Jakou cenu zaplatí za lásku ?
Román se mi líbil, jen nevyvolal v mé mysli tolik emocí, které jsem očekávala. Četl se dobře a určitě stojí za přečtení !

rajcatko
27.05.2020 3 z 5

Nevím proč, ale hlavní hrdinové mi k srdci moc nepřirostli. Příběh jako takový byl samozřejmě šokující, hrozný, ale to jsou všechny, které obsahují takové téma. Určitě doporučuji, ale velké dojmy ve mě nenechala.

snowpinkee
25.05.2020 3 z 5

Kniha z období 2. světové války.
Kniha byla čtivá, to se jí nedá upřít, ale já celkově nemám ráda, když ze mě někdo dělá blázna. Nadneseně řečeno. Dokážu pochopit chyby. Jsme jen lidi a i překladatel i autor mohou udělat chybu. O tom žádná. ALE.. snažila jsem se dopočítat kolik a kdy se narodil Christopher. Je to nemožné a tahle slovní úloha nemá řešení. Věk je použitý několikrát, ale nic nenavazuje na ten předtím.. ať počítám jak počítám, nelze se dopočítat.. potom ten věk neuvádím a je po problému. Tímto úvodním "problémkem" jsem ke knize pak už přistupovala mnohem vlažněji a nečekala žádné závratné čtení.
Když pominu prvotní rozčarování tak na to, že to je autorova prvotina tak moc hezký příběh. Věřila jsem mu to. Všechno.

ondrukyn
25.05.2020

Standardně mám problém dočíst knihy vypovídající o hrůzách 2. světové války na základě skutečnosti, ale snad že toto byla fikce, přečetla jsem ji za den. Jak se zde již píše, místy to bylo roztahané, místy bych zase čekala trochu víc, než to useknout a předložit čtenářům jiný obraz. V knize bylo také několik neuvěřitelných událostí, které se prostě stát nemohly - ne v té době a ne v místě, kde lidskost neexistovala. A min v jednom případě děj neseděl časově. Co mi vadilo a rušilo víc, jsou chyby, překlepy, či dokonce celý řádek vypadá jak jedno slovo - bez mezer. Ještě jsem nečetla knihu s tolika chybami. Ale ok... lepší kniha, která se nechá přečíst za den, než dílo, do kterého se nelze začíst ani v polovině.

Zara
20.05.2020

Nepřidám se k většinové adoraci románu.....tuším v první třetině odloženo. Získávám dojem, že současného (nepochopitelného) trendu lágrové literatury zneužívají i autoři talentem nepolíbení.

hrosulik
16.05.2020 5 z 5

Krásná, čtivá, doporučuji.

HannyC
11.05.2020 3 z 5

Zpočátku poutavá a jasně strukturovaná kniha ... bohužel po opuštění ostrova Jersey spisovatel zcela opustil "srozumitelnou" vypravěčskou cestu a já se začala ztrácet ... příběh, který se mohl stát ... avšak bez "uvěřitelného" konce ... debatní psychologické fráze na samém konci knihy mě zcela unavovaly ... přeskakovala jsem řádky, jen abych knihu mohla "dočíst" a udělat si háček: splněno. Ach jo ... velká škoda ... uspěchané konce žádné knize nesvědčí. Opravdu ne.

eva3992
05.05.2020 2 z 5

Příběh lásky v době druhé světové války. Christopher se do Rebeccy zamiloval už jako malý kluk. Když dospěli a mohli být spolu, přišla válka a Rebecca byla přesunuta. Christopher se rozhodne, že vstoupí do armády SS a pokusí se Rebeccu najít v Osvětimském táboře.
Po přečtení knihy Růže bílá, černý les, jsem se na další knihu autora moc těšila, bohužel přišlo zklamání. Příběh je tak uměle vybudován, že mu prostě nemůžu uvěřit a tak se do knihy nemohu více ponořit. Příběh byl jen jedna velká náhoda, nebyl vůbec pravděpodobný, byl málo propracovaný. Něco se zbytečně natahovalo, některé události byly zase málo rozvedené.
Konec příběhu byl pro mě asi největší utrpení, ať už to, co jsem se všechno dozvěděla, ale hlavně to, jakým způsobem byl napsán. Forma rozhovoru typu: já ti něco řeknu, ale až ty řekneš něco mně… prázdné fráze, zbytečné řeči, to fakt ne.
Někdy dokonce příběh časově neseděl. Velký problém jsem měla se spoustou chyb, překlepů a někdy i chyb v překladu.
Bohužel tato kniha za mě ne, jediné pozitivum je, že je kniha velmi čtivá, takže jsem ji měla brzy za sebou.
2,5*/5*

IvanaM
04.05.2020 5 z 5

Poutavá, čtivá, smutná, nádherná!! Netuším kolik padlo balíčků kapesníků, ale 100% stojí kniha za přečtení. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Cituji: Jediná věc, která tě dokáže zbavit bolesti, je uzdravení, a jediný způsob, jak se uzdravit, spočívá v tom, že se zřekneš nenávisti a začneš odpouštět.

Nezapomínejme odpouštět, uzdravíme především sami sebe ❤️

Sabča92
04.05.2020 4 z 5

Příběhů z 2.světové války je už opravdu velké množství. Najdi Rebeccu je dalším z nich a i když by se dalo říct, že téma knihy je ohrané, způsob sdělení čtenáři je trochu odlišný. Kniha je rozdělena na tři časové úseky. Před válkou a válečné období na ostrově Jersey, potom válka v Osvětimi a třetí část je po válce. Závěrečná část po válce mi na celé knize sedla nejméně. Měla jsem dokonce pocit, že se autor ztratil v Osvětimi a nevěděl, jak se vypsat z této pasáže, tak jednoduše udělal časový skok a posunul děj dál. Posledních zhruba třicet nebo padesát stran bych seškrtala, zejména pasáže, které byli uměle natahované. Kdo četl, určitě chápe, ale k čemu do knihy vsázet slova "později a pak". Najdi Rebeccu je příběh pravé lásky, která čelí nejděsivějším a nejkrutějším událostem naší historie.

kuttnerovka
02.05.2020 5 z 5

Za mě perfektně čtivá kniha. Děj měl spád. Nemohla jsem se odtrhnout. Velmi smutný příběh posazený do strašného prostředí. Srdce mi bušilo v napínavých místech i za hlavního hrdinu. Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Bála jsem se že budu přes velkou reklamu zklamaná. Naopak. Perfektní a jistě zkusím další autorovi knihu

Mili115
02.05.2020 2 z 5

Dojímavý příběh lásky v hrozné době a na hrozném místě. Velké karierní štěstí hlavního hrdiny, který i přes všechny překážky, měl šanci pomáhat své lásce i lidem zcela neznámým. Kniha je čtivě napsána, jen chvílemi mi příběh přišel těžko uvěřitelný.

Kamilajznik
30.04.2020 5 z 5

Příběhy z druhé světové války mám prostě ráda. Kniha se mi velice dobře četla a slzičky taky proběhly.

ferdada
29.04.2020 1 z 5

Tak takové čtení už ne. To se nedá. Snažila jsem se a sbírala v sobě sílu, abych knihu dočetla, protože mi byla doporučena. A radost mi nedělala. Asi každá jsme přečetla (a jak ráda a s chutí) alespoň jeden příběh s takovým tím klasickým scénářem o lásce. Veliké, nevšední, obohacující. Útěšlivé a snivé čtení. Zasáhne však osud a zamíchá životy zúčastněných. Vždyť tak to v životě bývá. Vůbec se mi však nelíbí takovéto téma s prominutím namastit zase do období druhé světové. Z válečné tematiky hojně prolínané "židovskou problematikou" se dneska, bohužel, stal hnusný kšeft. Tyto dva atributy jsou v současné době nejspíš podmínkou veleúspěšnosti nové knihy, nového filmu… Fantazii nejsou kladeny meze; že se občas (dost často) něco překroutí, převymyslí, překombinuje, to nejspíš někomu nevadí nebo je to možná jeden z trpělivých příspěvků v národní výchově. A jestli mi chce někdo namluvit, že tímto, či jiným obdobným počinem vzdává hold obětem války - to si tedy rozhodně nemyslím. Spíš krutý žert vůči těm, co už nejsou a vůči hrstce těch, která ještě žije. A to je mi hodně líto.
Styl knihy jakýsi školácký, nevěrohodný, celé to působí tak nějak jako... Jako liquid - vlezlé a umělé.

blanka5960
29.04.2020 5 z 5

Moc pěkný příběh odehrávající se v období druhé světové války. Popisuje nám život německého chlapce a jeho rodiny, který se v předválečné době seznámí s židovskou divkou Rebeccou. Jejich lásku osud rozdělí a v období války stanou každý na jiné straně. Jak to vše dopadne, zda nalezne Christopher svou Rebeccu si musíte přečíst sami.

markyticka
26.04.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, čte se dobře. Některé pasáže jsou drsnější, ale to je pro tuto knihu potřeba. Trochu mne zklamal konec.

Nikola086
21.04.2020 4 z 5

Upřímně nevím co si extra myslet, krásně napsáno, ale jde tam prostě dost cítit ten uměle vytvořený nápad. Není to nejhorší kniha, ale ani ta nejlepší kniha s touhle tématikou. Spadá tak nějak do středu.