Najdi Rebeccu

Najdi Rebeccu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424036/bmid_najdi-rebeccu-xm9-424036.jpg 4 480 149

Christophera a Rebeccu nemohlo nic rozdělit – ani její tyranští rodiče, ani snoubenec, kterého si našla po útěku do Anglie. Ale když vypukne druhá světová válka a nacisté obsadí ostrov Jersey, je Rebecca transportována do Evropy v rámci „konečného řešení“. Christopher mezitím vstoupí dobrovolně do SS – jen tak má šanci najít ženu, kterou miluje. Ženu, jejíž poslední stopy vedou do nechvalně známého tábora Osvětim. Najdi Rebeccu je strhující příběh obětavé lásky v nejtragičtější době lidských dějin z toho nejstrašlivějšího místa…... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Ikar (ČR)

Finding Rebecca , 2014

pinussilv
18.11.2020 3 z 5

Najdi Rebeccu jsem četla jako druhou v pořadí po Bílé růži, černém lese. Je to román čtivý, popisuje pravdivě hrůzy koncentračních táborů, ale ve finále je knihou pro ženy, což nemyslím hanlivě. Bílá růže... na mě však zapůsobila mnohem více, příběh byl realističtější a psychologicky hlouběji propracovaný. Z tohoto pohledu jsem byla trochu zklamaná.

Ajrad1981
14.11.2020 3 z 5

Christopher chce najít svoji lásku, která byla deportována kamsi do koncentračního tábora, a tak vstoupí do SS. To si jako fakt myslí, že nakráčí do Osvětimi, hned tam Rebeccu najde, propašuje ji ven a v pohodě se vrátí domů? No, tak nějak to vypadalo.
Naštěstí se děj od výše popsaného scénáře liší, ale i tak mám spoustu výhrad. Například nevěřím, že se Christopher dokázal tak přetvařovat - to by byl výkon hodný na Oscara. A to jeho chování suveréna, pokud se cítil tak, jak tvrdí, že se cítil... Že by mu všechno do puntíku vycházelo, to je taky téměř neuvěřitelné. Story s Ankou tam byla asi jen pro efekt, adrenalin navíc, ale u mě to nějak nezafungovalo.
Přestože jsou v knize i příklady brutálního zacházení s vězni a jejich zabíjení jak v plynových komorách, tak mimo ně, ta hrůza z toho není cítit. A když už jsme u toho, nějak nebyla cítit ani Christopherova obří láska k Rebecce. A to je ta knížka vzhledem tématu zbytečně sladká.

sima.mis
27.10.2020 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, zaujal mě příběh ač nevěřím že by byl skutečný. Kdo má rád knihy z této doby a trochu fantazie určité bude spokojený.

Danago
27.10.2020 5 z 5

Knížka mě velice příjemně překvapila. Nemyslím , že by to bylo nutně nereálné naopak věřím, že i takové věci se mohly stát. Knížka se velice dobře četla a vyvolala ve mě spoustu emocí. Líbilo se mi že děj se odehrává už před válkou a potom také po ní, takže postavy se postupně vyvíjí. Christopher si mě získal svým odhodláním, odvahou.

Kekik
13.10.2020 5 z 5

Dle hodnocení jsem očekávala, že by mě mohla kniha zklamat, ale nestalo se tak. Stejně jako u Růže bílá, černý les, se mi dostalo kvalitního příběhu z druhé světové války.
Hlavnímu hrdinovi Christopherovi jsem držela palce po celou dobu. Nedokáži si představit, jak hrozné muselo být tomu všemu čelit. O to více si vážím jeho činů. I když se jedná o smyšlený příběh, určitě se nějaký podobný kdysi odehrál.
Doufám, že vydají i další autorovy knihy. Těším se na to.

Pavcitko
18.09.2020 3 z 5

Kniha je mimo můj obvyklý žánr, ale zaujala. Děj poměrně svižně plyne, zápletka přinejmenším zajímavá a jestli je příběh reálný nebo ne, je na vedlejší koleji. Rozhodně se pěkně čte, zabaví, neurazí, ale žádnou velkou stopu ve mně nezanechala.

Elapheg
17.09.2020 5 z 5

Christopher Seeler, Němec žije na ostrově Jersey se svou kamarádkou židovskou dívkou Rebecccou Cassinovou. Oba společně vyrůstají a stanou se z nich i partneři. Láska mezi nimi je opravdu nezměrná. Do jejich vztahu však zasáhne druhá světová válka. Rebecca je transportována do koncentračního táboru a Christopher se přidává do služeb SS v Osvětimi, ačkoliv je proti nacistické ideologii, aby Rebeccu našel. V knize jsou místy vyobrazeny dost syrové realistické scény, ale tak to prostě bylo. Mně osobně se kniha líbila a i děj se mi zdál uvěřitelný. Najde Christopher Rebeccu včas a podaří se mu ji zachránit? A jakou životní daň budou muset oba zaplatit za prožité zkušenosti v koncentračním táboru? O tom si raději přečtěte sami. Kniha rozhodně za přečtení stojí a mohu ji jen doporučit.

Mudry
17.09.2020 2 z 5

Tohle se opravdu nepovedlo. Kdo si třeba jen jednou přečetl nějaké skutečné osvětimské svědectví , musí z každé stránky cítit nereálnost příběhu. Tentokrát to za mě nezachránil ani styl psaní . Např. z ostrovního mola se otočením stránky bez varování ocitáme o pár let déle v Osvětimi. Jak se tam hlavní hrdina dostal a to rovnou v důstojnické uniformě SS, si autor nechal pro sebe. Celé to vidím jako kombinaci červené knihovny a parodie na Schindlerův seznam,což z úcty k tématu nemohu překousnout. I tak jsem chtěla vědět, co bude dál , proto dvě hvězdičky. Ve 100% souhlasím s komentářem uživatele "eva3992" z 5.5.

rilajaan
02.09.2020 4 z 5

Nevím, zda se tento příběh mohl reálně stát. V tom mám velké pochybnosti, ale určitě mě zaujal. Hlavně myšlenkové pochody a pochybnosti hlavního hrdiny. Dlouhou jsem přemýšlela, jak bych se asi zachovala já.

TheEvelyn
01.09.2020 4 z 5

Tato knížka, jejíž děj se odehrává v průběhu 2. světové války, zobrazuje příběh mezi hlavními postavami Christopherem a Rebeccou, kteří se spolu poprvé setkali na ostrově Jersey. Tím jejich celý příběh započal. V knížce je nejdříve uveden Christopherův nástup jako důstojník SS v koncentračním táboře, načež se děj vrací o několik let zpátky, kde autor popisuje jejich vzájemné první setkání a co předcházelo tomu, proč a z jakého důvodu nastoupil Christopher do tohoto tábora. Knížka se četla velmi dobře, oceňuji relativně krátké kapitoly, a co se týče samotného rozuzlení, vůbec mi nevadil, avšak přikláním se k ostatním názorům, že konec byl takový rychlý a vůbec jsem jej nepředpokládala, nicméně jsem za něj nakonec ráda.

AlbionFoxyFox
31.08.2020 4 z 5

Ačkoli byl příběh velmi nereálný a stejně jako u Růže mi happyend ve stylu amerického filmu trošku neseděl, oceňuji velmi přístupný jazyk, krátké kapitoly, zajímavě pojaté časové úseky knihy a alespoň nějaká, byť velmi lehce naznačená historická fakta. V prostřední části knihy jsem cítila schindlerovského ducha a hodně se mi líbila hlavně úvodní část, kdy byl líčen život na ostrově.

Ouninka
25.08.2020 5 z 5

Opět krásně napsaný příběh z období druhé světové války.Už jsem přečetla poměrně hodně knih zabývající se 2.světovou válkou, každý příběh je jiný, každý je silný, ale jedno mají společné...v každé knize se najdou další a další hrůzy, které se děly...a to si člověk myslel, že už ho nemůže překvapit nic. DOPORUČUJI - kniha by měla být povinnou četbou.

BarčaPetrach
11.08.2020 5 z 5

Skvělý

Amifa
09.08.2020 5 z 5

Moc hezka kniha. Doporucuji.

Berta099
08.08.2020 5 z 5

Četlo se moc dobře

Baja333
08.08.2020 5 z 5

Přečteno velmi rychle a na konci i slza ukápla. Nejsem moc na romány, ale tenhle mě dostal...

ještěrka38
03.08.2020 5 z 5

Kniha úžasná. Chvilkami mi dobře nebylo, hrozná to doba, ale přečteno jedním dechem!

mirinda973
02.08.2020 4 z 5

Přečetla jsem už hodně knížek odehraných v koncentračních táborech,ale Rebecca je jiná.... krásná knížka se sice nereálným příběhem,ale do toho jsem na začátku čtení šla. Moc hezké

Pavlaj
30.07.2020 3 z 5

Pro mě zklamání. Nereálné, nepravděpodobné, místy až absurdní. Z úcty k těžkému tématu holocaustu a Osvětimi dám tři hvězdy, ale doporučit bych rozhodně nikomu nemohla. Navíc hrozná redakční práce, nevím, jestli už v originále (nesrovnalosti ve věku hlavních hrdinů) nebo v překladu.

Luccinda
29.07.2020 4 z 5

Knížek s tematikou druhé světové války jsem za svůj život přečetla nespočet, přesto mi ale stále mají co předat a román Najdi Rebeccu je toho důkazem. Spíše než koncentrační tábor Osvětim, kam se společně s Christpherem dostáváme ve druhé polovině knížky, mě ale pohltil krásný milostný příběh odehrávající se před druhou světovou válkou na malebném ostrově Jersey. V knížce byl nádherně popsaný vývoj vztahu Christophera a Rebeccy, kteří museli překonat spoustu překážek, aby mohli být spolu. Kromě této romantické linky v první polovině knížky sledujeme také měnící se náladu ve společnosti s příchodem nacismu a stále se zhoršující postavení Židů, kteří jsou nakonec z ostrova Jersey odvlečeni do koncentračních táborů zbudovaných v různých koutech Evropy.

Příběh se následně přesouvá do Osvětimi, kde sledujeme postavu Christophera, jak se snaží vypořádat se situací v táboře. Autor dokázal perfektně vystihnout psychiku člověka, který zásadně nesouhlasí s násilím prováděném na vězních a jejich vyvražďováním, které je tam na denním pořádku, zároveň se ale snaží zachovat zdání, že je oddaný nacismu a Vůdci, aby měl šanci dostat se ke své životní lásce.

Knížka byla nabitá emocemi, zamilovala jsem si oba hlavní hrdiny a prožívala jsem s nimi jejich nelehký příběh od začátku až do konce. Zalíbil se mi také styl psaní Eoina Dempseyho, takže si určitě plánuju přečíst i jeho knížku Růže bílá, černý les.