Najděte si svého marťana

Najděte si svého marťana https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107623/bmid_najdete-si-sveho-martana-tjt-107623.png 4 807 190

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem autor popisuje svět malých dětí; jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo.... celý text

jadunka
18.03.2021 5 z 5

Odborných knih na toto téma je mnoho. Tahle knížka je však jiná. Taková nenucená. Lidská. Čtivá. Jsou tam věci, které všichni tak nějak víme, ale prostě na ně vlivem času zapomínáme. Takže neuškodí si ji přečíst, zamyslet se, a zase jednou zkusit dělat některé věci jinak, podle návodu. Prostě si zkusit najít toho svého marťana. :)

temna.vila
13.03.2021 4 z 5

Knihu bych rozhodně nepovažovala za návod, jak dítě vychovávat. Nicméně zde autor velmi srozumitelně rozklíčoval některá často opomíjená témata, své názory měl podložené a nevařil, zároveň ale vše podával nenuceně a nesnažil se čtenáři vemluvit. Já osobně jsem si zde našla několik věcí, se kterými se ztotožňuji a dávají mi smysl.

Nicole_picole
09.03.2021 4 z 5

Velice pěkně zpracovaná kniha, co člověku "něco" dá.

klarenzi
18.02.2021 5 z 5

“Takže oči, úsměv, jméno, naslouchání, dotek. Tomu všemu malý marťan v pravé hemisféře rozumí. Statistická tabulka s ním nehne, sáhodlouhé argumentace jej pouze unaví. Ale usmějte se na něj, vyslovte jeho jméno, podívejte se mu do očí, trpělivě nasouchejte tomu, co se vám snaží říct, a uvidíte, že vám dá šanci. Ale hlavně, hlavně jej alespoň jednou za den pohlaďte.“
@knihodura

RHorse
12.02.2021 4 z 5

Knihu jsem si rozložila, abych stihla zpracovat informace od autora. Kdysy jsem s ním viděla rozhovor a zaujaly mně názory autora. Kniha se táhla v podobném duchu. Pěkné myšlenky, teď se je jen snažit aplikovat.

Tessia
09.02.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale v rámci žánru jsem četla lepší. Autor čtenáři přibližuje některé pohledy z oblasti psychologie a seberozvoje, které jsou sice podány velmi lidsky, na můj vkus ale příliš obecně, povrchově. Myšlenky a informace se v knize často opakovaly a ve výsledku nepřinesly, alespoň tedy mně, nic nového.
Doporučuji spíše lidem, kteří se o tuto oblast běžně nezajímají.

eva9749
30.01.2021 3 z 5

Ani mi tak nevadilo to úvodní zřeknutí se citací, kdykoli v textu je původní autor myšlenky zmíněn a náležitě oslavován, ani to posílání na procházku. Větší averzi mám vůči používání smajlíků. Zopakovaly se myšlenky z knih, které jsem četla před touto (Jsi tam, brácho? a Maličkosti). Kromě dvou myšlenek s autorem souhlasím, část o sebepoznání a komunikaci mi přijde vysloveně přínosná. Pracovat na sobě a zlepšit něco můžu vždy. K závěrečné pohádce by mě jen zajímalo, co by pan Herman řekl o suchu dnes, jestliže v r. 2008 se mu to moc nezdálo.

Mr.Diktator
05.01.2021 2 z 5

Už jen kvůli tomu, že autor neodkázal na studie a jeho důvod... Donekonečna mluvil obecně a kroužil kolem témat a neřekl žádnou specifickou novou informaci ani nic nerozvedl. Nelíbilo se mi věnování mnoha tématům velmi povrchně a celé to bylo v duchu zbytečných informací (vývoj dětí je důležitý, naslouchat lidem je důležité, musíme být na ostatní milý, usmívat se je hezký)....

Yunnx
28.12.2020 2 z 5

Samé opakování věcí dokola, podceňování role otce ve vývoji dítěte, opisování od kapacit bez odkazování na jejich díla (což autor otevřeně přiznává hned v úvodu).

MirkaProk
08.12.2020 4 z 5

Čtivě napsáno. Spoustu věcí člověk vlastně ví, jen je potřeboval připomenout.

Nicolka77
02.12.2020 4 z 5

Kniha k mé seminárni práci, musím říct, že se četla docela dobře, ale bohužel to není žánr, který vyhledávám. Ale věřím, že se mi kniha bude hodit do budoucna, ať už když budu třeba jednou budoucí učitelka a nebo budoucí matka! :)

Monique66
20.10.2020 5 z 5

Když jsem si poprvé přečetla název knihy, tak jsem čekala po pravdě něco jiného, ale kniha příjemně překvapila. Jde vidět, že autor ví, o čem píše a byla mi opravdu velkým přínosem. Každá stránka. A jak autor píše na začátku, tak tam bylo taky dost "aha" momentů ze života. Člověk si hodně věcí uvědomí. Určitě se ráda ke knížce vrátím.

hana5094
15.10.2020 5 z 5

Velmi lehce stravitelně a lidsky podané psychologické myšlenky a užitečná fakta do života. Určitě jsem knihu nečetla naposledy :)

tazmania.e13
30.09.2020 4 z 5

Kapitola o výchově deti byla boží :)

Kampal
29.09.2020

Mám rád knihy o psychologii a osobním rozvoji. Tato je ovšem pro jinou kategorii čtenářů. Možná pro maminky na mateřské, které se vyžívají ve smajlících apod. Souhlasím s komentářem, který to popsal slovy “Otevřete na konci knihy seznam literatury a vyberte kteroukoli. Uděláte lépe než koupit tuto”. Velké zklamání. Snad se mi ještě nestalo, abych nezvládl ani 40 stran četby.

HanzKaufmann
13.09.2020 5 z 5

Kdybych mel tu moc, kazdemu paru ktery se chysta mit deti, bych dal ukolem tuhle knihu precist.

Tuhle knizku mi doporucila moje teta ktera pracuje vice jak 20let s detmi v materske skole.
Za jeji doporuceni jsem moc vdecny,
stejne tak budete vdecni Vy mne, jestli muj komentar vas presvedci knihu si koupit.

kejty91
07.09.2020 4 z 5

Někteří knize vytýkají jeji citační nedostatečnost či to, že autor není psychologem...Já si říkám, je to něco, co není normální a trochu vystoupilo z nějaké zavedené praxe a proto to nemusí být přijímámo většinou. Přesto autorovo poděkování velikánům vnímám jako jeho lidský přístup k tomu, že prostě je si vědom, že neobjevuje nic neznámého ale není prostě důležité všechno hned citovat. Prostě proto, že autora je možno i kontaktovat, pokud by někdo měl zájem a tolik pátral po myšlenkách, které použil.

Mě, osobně kniha povzbudila, naopak mě uvedla zase jiným pohledem na určitou část psycho záležitostí a dále "poradila" co by nebylo špatné začít dělat, například začít si psát deník nebo pěstovat hladivé návyky. Ne, neymslím si, že nyní spoileruji, protože se jedná o o věci, které jsou známé a které si lehce každý vyhledá. A pokud ne, je to šance pro to podívat se na knihu.

Umět marťansky se vyplatí. Autor jednoznačně vysvětluje to, co psychologové potřebují obkecat svými termíny, které nejsou vůbec jednoznačné nap ochopení. Autor se snaží o to vysvětlit s porozuměním.

hamploka
03.09.2020 5 z 5

Nejlepší knížka! Takový návod na výchovu a cenné rady do života. Čte se sama.

ste_mi
02.09.2020 5 z 5

Hodně chytrá a dobrá knížka!

janulka1310
02.09.2020 5 z 5

Takový základní souhrn všeho, co by měl člověk znát...taková bible psychologie :)

děti česká literatura rodina sebepoznání, sebepoznávání vývoj a výchova dětí

Marek Herman
česká, 1965
2008  81%Najděte si svého marťana
2019  90%Jsi tam, brácho?
2021  82%Máma není služka, máma je dáma
2023  83%To tajemství je pevný pár

Kniha Najděte si svého marťana je v

Přečtených1 245x