Najděte si svého marťana

Najděte si svého marťana https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107623/bmid_najdete-si-sveho-martana-tjt-107623.png 4 808 191

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem autor popisuje svět malých dětí; jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo.... celý text

loudomar
17.07.2018 4 z 5

Super kniha která možná dovede pár rodičů k depresi :) Ne vážně naleznete v ní spoustu chyb které rodiče běžně dělají a měli by se jich vyvarovat. Nejrůznější metody a doporučení jak s dětmi i dospělými lépe komunikovat. V 90% knihy bych i souhlasila, jediné co nedokážu přijmout ani v případě jiných autorů je přisuzovaní nemocnosti dětí jejich zanedbávání a nevšímání si jich. To by pak každá druhá matka v období jarních viróz donesených ze školky musela na své děti úplně kašlat. Navíc se pan doktor zmiňuje i o rakovině v souvislosti s psychosomatikou, což jako absolvent přírodovědecké fakulty nemohu už vůbec uznávat. Tělo může být odrazem duše ale rozhodně jen do určité míry.

lea735
02.07.2018 5 z 5

Krásná kniha, skvěle napsaná , milá, přívětivá. Panu Hermanovi moc děkuji , za to , že mě naučil ,vědět co chci. Tahle knížka mi zcela jasně ukázala že nemá smysl se trápit a vůbec myslet na to , jak se chovají jiní , to je jejich problém. Jde o to , abychom se sami k sobě i druhým lidem chovali hezky a korektně . Ti druzí ať si dělají co chtějí. Být sám sebou a nedělat to, co nechci aby mi dělali jiní. Myslet na to , že jsme také byli dětmi , neodsuzovat , nesoudit , jen prostě žít ….
Moc děkuji.

lucy.sankova
28.06.2018 5 z 5

Jiný úhel pohledu na psychologii. Pro mě velmi užitečná kniha.

JIVaJaH
13.06.2018 5 z 5

Knihu jsem měla nejprve půjčenou. Dočetla jsem do str.118 a šla si koupit svou. To, že tu knihu chci, jsem tušila ale už mnohem dřív....jen jsem se s každou další stranou ujišťovala.Je to kniha plná laskavého moudra! Přináší pohlazení stylem psaní, samotnými myšlenkami, je plná citu. Je to příjemná promluva ke čtenáři. Moc za ni děkuji.

Lotka
09.06.2018 4 z 5

Některé pasáže poučné a jiné nudné. Tak nějak se to střídalo, ale celkově jsem si z toho jako rodič dost informací vzala k srdci.

TinaStar
24.05.2018 5 z 5

Naprosto báječná kniha psaná s vtipem, nadhledem a přitom neztrácí na odbornosti. Vřele doporučuji zejména rodičům!

JanaVoj.
03.05.2018 5 z 5

Kniha se dobře čte. Pomůže vidět věci jinak než se na první pohled zdá. Doporučuji přečíst všem rodičům.

flanky
01.05.2018 2 z 5

Srovnám-li očekávání s realitou, musím říci, že mě kniha více zklamala než potěšila. Autor sice půvabně v první kapitole hovoří o dítěti v nás, nicméně pak toto téma na dlouhou dobu opouští, a když už se k němu vrátí, prakticky nic moc si nepamatujete z té první části, která je zase důležitá pro nynější text. Někde mi to trochu přišlo jako kopírování zmíněných autorů a někdy mi přišlo, že autor citoval až příliš mnoho textu, místo aby se pokusil o své podání. Myslím si, že kniha mohla nabídnout čtenáři více, vždyť v autorovi ty vědomosti a zkušenosti jsou.

MikeDV3
25.04.2018 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha. Ještě teď mám úsměv na rtech. Je úplně jedno, jestli máte psychologii rádi nebo ne tahle knížka Vás prostě osloví. Je psána tak neuvěřitelně poutavým a srozumitelným jazykem, že jsem se nemohl dočkat až zase začnu číst. Potvrdila mi jednu sice jednoduchou, ale strašně důležitou věc. A to že je důležité dívat se občas na svět očima malého roztomilého Marťánka :-)

jaroiva
21.04.2018 2 z 5

Asi tak 50 na 50. Některé části mě nebavily, některé oslovily.
Za vůbec nejcennější část knihy ale považuji seznam literatury, ze které autor čerpal. Protože samotná kniha mi připadala mělká, letem světem, psychologie z rychlíku. Pro důkladnější pochopení kapitol, které mě zajímaly, raději sáhnu po těch doporučených knihách.

luckomar
16.04.2018 4 z 5

Super kniha nejen o výchově dítěte. Musím říct, že několik odstavců jsem už dávno znala z jiné pedagogické literatury nebo psychologické. Každopádně ... kniha je velmi zábavná, poučná a rozhodně doporučuji přečíst všem, kteří mají co do činění s dětmi, a nebo se chtějí jen poznat a například změnit některé návyky. Já třeba od přečtení více dodržuji slovo a mapa života mi taky hodně dala.

Irma007
04.04.2018

Kniha je naprosto ničem, autor není psycholog a je to vidět!! Měl by možná koučovat, ale ne plést do výchovy dětí!

Dervish
16.03.2018 1 z 5

Nedočteno. Přiznám se, že jsem po knize sáhnul na základě kladných komentářů zde na databázi, bohužel po 50 stránkách jsem si řekl, WTF, to museli hodnotit jinou knihu, vždyť tady není nic převratného, nic co by člověka oslovilo, přimělo se zamyslet (teď kecám, jednou jsem se zamyslel, a to nad člověkem, který má do knihy potřebu narvat smajlíky, a ne jednoho nebo dva, mraky smajlíků, kteří na mě ze stránek vyskakovaly a bafaly a rušily v koncentraci na text; pokud se člověk nenaučí vyjadřovat tak, aby nemusel smajlíka použít, nikdy z něho dobrý spisovatel nebude, to je prostě fakt). Kniha možná v závěru chytne druhý dech, nevím, já nemám vůbec žádnou potřebu číst dál, pro mě ztracený čas...

Víc než knihu, to připomíná učebnici, u které by studenti neměli usínat, ale nějak se to nepovedlo.

M-arta
27.02.2018 5 z 5

Tohle je fakt radost - knížku mám ještě v prvním vydání, kdy vyšla v podbě skript k přednáškám z psychologie a pedagogiky. Sdělení je zpracováno čtivě, vtipně, vlídně a přínosně, věřím, že na takových přednáškách nikdo neusínal.

lailaj
15.02.2018 5 z 5

úžasná a inspirující knížka a navíc se dobře čte :-)

Chrystyna
15.02.2018 4 z 5

Je to super kniha, jednoduše napsaná.

cielulucy
14.02.2018 odpad!

Kniha mi mnohé osvětlila. Doporučuji k přečtení.

Lavin
14.02.2018 5 z 5

Tak tohle by měla být povinná četba všech rodičů, učitelů, vychovatelů...

TeryRaj
31.01.2018 5 z 5

Četla jsem ji už před osmi lety. A dodnes na ni vzpomínám. Už si ani nepamatuji, jak byla napsaná, oslovil mě však její obsah. Otevřel mi oči a od té doby kráčím po světě s hlavou vztyčenou. A užívám si radosti všedního dne. Jako moje malinké děti. Fakt na tom Marťanovi něco bude :-)

Vierka_kikanika
27.01.2018 5 z 5

Najlepšia a najzrozumiteľnejšie napísaná kniha o psychológii, akú som kedy čítala.

děti česká literatura rodina sebepoznání, sebepoznávání vývoj a výchova dětí

Marek Herman
česká, 1965
2008  81%Najděte si svého marťana
2019  90%Jsi tam, brácho?
2021  82%Máma není služka, máma je dáma
2023  83%To tajemství je pevný pár

Kniha Najděte si svého marťana je v

Přečtených1 246x