Nájdem ťa v čase

Nájdem ťa v čase https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311213/bmid_najdem-ta-v-case-WVf-311213.jpg 4 28 5

Zahrávať sa s časom znamená všetko získať alebo všetko stratiť! Budúcnosť nie je ružová, ale ani čierna. Má bielu farbu. Svet už celé roky leží pod záľahou snehu, a tí, čo prežili, našli svoj nový domov v moderných podzemných mestách. Nia žije v meste Sirisan. Nevie sa vyrovnať s večnou zimou a ťažkou stratou, ktorú jej priniesla. Jej svet chytí stratené farby, keď sa stane súčasťou tajného výskumu cestovania v čase. Ďaleko v minulosti spoznáva muža, ktorý dokáže roztopiť jej zamrznuté srdce a prebudiť v nej city, o ktorých netušila, že ich je ešte schopná. Cestovanie v čase má však svoje pravidlá. Práve Niinou úlohou je zabezpečiť, aby výskumníci nevzbudzovali pozornosť. Lenže osud má často zvláštny zmysel pre humor. Čo sa stane, ak sa pravidlá porušia? A môže vôbec prežiť láska, ktorú delí hmla tisícročí?... celý text

B.Wilde
07.01.2024 3 z 5

Nebýt knižní štafety, k téhle knize bych se asi jen tak nedostala. Námět je zajímavý, je tu hned několik pasáží k zamyšlení, ale kniha mi přijde poměrně krátká na to, co vše se snaží předat. Zrovna tohle je příběh, kde by třeba takových sto stran navíc nebylo na škodu. A i to by možná bylo málo.

První půlka by se skoro dala považovat za takový dlouhý úvod a druhá půlka knihy toho vysype na tak malém prostoru docela dost. Některé části pak působí trochu chaoticky, uspěchaně, nekonzistentně. Některé věci mi přišly takové nakousnuté a nedořešené... což byla docela škoda. Mimo to, jsem občas měla při čtení pocit, že se k sobě pasáže s cestováním do minulosti (hlavně do té skutečně vzdálené) celým tím jejich výzkumem a příběhem hlavních postav vlastně ani tak moc nepasují. Jasně, historické okénko bylo fajn, ale občas mi to přišlo jen jako vycpávka děje a natažení stran. Bylo to trochu jako upečené sušenky, co se mi v ruce začnou rozpadat, chuťově budou dobré, ale nebude to prostě ono, protože ten poměr ingrediencí prostě úplně nevyšel a vím, že asi přijdou i lepší sušenky.

No, každopádně i přes několik mých výtek, nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, to ne. Kniha se mi četla dobře (dokonce jsem ani nečekala, že mi čtení ve slovenštině nebude dělat žádný větší problém - ale přiznávám, že co je kozub a paplón jsem si musela googlit :) a některé kapitoly se mi hodně líbily. Hlavní dvojice mi byla sympatická, i když jsem si k nim taky chvíli hledala cestu a velké plus u mě měly i všechny hudební scény.

Přečetla bych si knihu znovu? Nejspíš ne, ale za jedno přečtení určitě stála. Za mě je to tak mezi 3 až 3 a půl * podle etapy knihy.

Bazalka6
29.09.2023 3 z 5

Nájdem ťa v čase, Hodnotenie 3/5. Útla knižka z mojej obľúbenej sci-fi literatúry. Od autorky som už čosi čítala. A priznám sa, očakávala som viac. Asi bolo treba trochu námet rozpracovať alebo upozorniť, že ide o literatúru skôr pre mladšiu generáciu. Hlavná hrdinka žijúca v ďalekej, takmer apokalyptickej budúcnosti sa zaoberá históriou. Ľudstvo po mnohých vojnách o pitnú vodu žije pod zemou relatívne bez svárov. Vonku vládne krutá zima. Pomaly dejiny skladajú z kníh, ktoré hlavná hrdinka Nia (čítaj tvrdo) rekonštruuje. Náhle dostáva zaujímavú pracovnú ponuku. Pracovať ako cestovateľka v čase a skladať históriu takto. Práca a misie sú tajné. Dôležitá je aj príprava, aby zapadli. Pri jednej misii sa Nia zamiluje a jej život a život jej lásky sa tým skomplikuje. Asi si aj domyslíte ako sa príbeh skončí a Nia ostáva žiť v minulosti (teda našej súčasnosti). Za porušenie zásad cestovania v čase by bola vo svojej dobe potrestaná. Príbeh sa číta ľahko a je milý. Je to skôr taká poviedka, ale autorku si vždy rada prečítam.

NathalieVerdun
21.01.2022 4 z 5

K ,,Nájdem ťa v čase" som sa dostala cez lákavú tematiku cestovania v čase, ako už napovedá názov, no oslovila ma aj podmanivá obálka, čím by som chcela zložiť hold jej tvorcovi.
Niektorí čitatelia si vyberajú knihy podľa podobného veku hlavnej postavy, aby sa s ňou mohli ľahšie zžiť - hľadajú inšpiráciu, pocit, že aj iní prežívajú tie isté problémy, čo oni sami - no Nia Vei, kebyže nám nepovedia, že má 32 rokov, hádala by som ju na teenagerku, tak nedospelé mi niektoré jej reakcie prišli.
Celkovo, nápad to nebol zlý, len by sa zišlo viac to prepracovať, ísť do hĺbky - autorka nám možno chcela pomocou toho množstva kratučkých úryvkov lepšie nastieniť svet postavy, no príbeh tak len pôsobí plochšie - príliš rýchly sled obrazcov, ktoré som si ani nevedela poriadne užiť, čo je vážne škoda, lebo inak tam boli naozaj zaujímavé momenty a pekne opísané výjavy. Natrafila som aj na pár nelogickostí, ale spravodlivo to dorovnalo tých niekoľko vtipných scénok.
Erik - Nemôžem povedať, že by bol práve nejakou tou top mužskou postavou, ktorá by mi dlhšie utkvela v pamäti, a tá jeho partia tiež nepôsobila, že chlapci majú po 40-tke, ale nakoniec som to prežila :-D. Záver pekný, až dojímavý - s tým génom liečiteľstva je to naozaj zaujímavo vymyslené. Čakala som, že bude aj nejaké pokračovanie pre Patrisu Pen (Niinu sestru) či Kaya (vedúceho výskumného/cestovateľského tímu)... no, možno raz...
(Nie sú to čisto 4 hviezdičky, skôr tak 3,5 , ale rozhodla som sa zaokrúhliť to nahor.)

P.S.
Prakticky celú knihu mi vŕtalo v hlave, v akom roku (v budúcnosti) sa to akože má odohrávať - takže nakoniec je to rok 3017 = rok 732 Prvého veku nového sveta :-) .

P.S.S.
Tie náramky by som brala :-D

Gabriela143
14.11.2020 5 z 5

Michaela E Hajduková opäť nesklamala. Veľmi pekne opísané i návraty do rôznych období a historických udalostí. Musím vyzdvihnúť ako autorka opisuje prežívanie účastníkov historických výprav. Určite som nečakala, že sa zamiluje práve do neho ani takýto koniec. Krásny epilóg.

Lucyiero
13.01.2017 4 z 5

Necakala som, ze sa mi bude kniha az tak pacit, ale je super. Prva kniha s cestovanim v case, ktoru som precitala. Citala sa lahko, naozaj krasne napisana :)

2018  82%Draculova žena
2019  88%ZlatovláSSka
2015  93%Zákon krvi
2019  86%Rekviem pre anjela
2021  89%Zimný palác

Kniha Nájdem ťa v čase je v