Naivní manželka

Naivní manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356778/bmid_naivni-manzelka-s7W-356778.jpg 4 86 35

Důvěřuješ mu. Tak proč jsi tak vystrašená? Před dvaceti lety byl Dennis Danson zatčen za brutální vraždu Holly Michaels na Floridě v Red River County. Teď je hlavním hrdinou natáčení jednoho dílu dokumentu o pravdivých trestných činech, který bere svět útokem - tvůrci se snaží odhalit pravdu a osvobodit obětí justičních omylů. Sam žije tisíce mil daleko ve Walesu, ale byla to ona, která do případu jako jedna z obhájců investovala nejvíce času. A tak neváhá a přijíždí Dennise podpořit, protože byla vždy přesvědčena o jeho nevinně. A povede se a Dennis je osvobozen. Jenže záhy vyplouvají na světlo nová fakta, že Dennis zas tak nevinný být nemusí. Kolik dívek zmizelo v Red River a co Dennis opravdu ví?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Omega

The Innocent Wife , 2018

Zlatinka.Emilly
27.06.2023 4 z 5

Opravdu naivní a hloupoučká. Nakonec byla ráda, že má manžela, byť za jakých podmínek. Už se nemusí bát, ale co její dítě? Jak to bude pohlížet na minulost svého otce?

Adelka92
24.03.2023 2 z 5

Odpočinkové čtení, velmi předvídatelný děj. Rychle přečteno, rychle odloženo.

sarkaditt
12.10.2022 4 z 5

Samantha mi byla celkem nesympatická, navíc začátek příběhu byl i takový pomalejší. Předvídatelná oddychovka, která se dobře čte.

lalela
09.10.2022 4 z 5

Naivní manželka, Samantha, opravdu naivní. Kdo jiný si dokáže psát s odsouzeným vrahem a nakonec si ho vzít za muže? Kdo jiný chce mít svatbu ve vězení a manžela navštěvovat jen v návštěvních dnech? Naivní Samantha. Čekala úplně něco jiného, ale když všechno co se okolo ní děje točí televize, Dennise nakonec propustí jako neviného, tak se všechno začíná kazit. Samantha opustí svůj dosavadní život a přistěhuje se do států za Dennisem, aby mohla být jako správná manželka s ním, nakonec se s ním nastěhuje do jeho rodného domu, do rodného městečka, kde ho většina obyvatel nenávidí, a všechno je najednou jinak, než si naplánovala. Moc hezky se to četlo, a i když jsem od poloviny knížky tušila, jak to všechno dopadne, protože to bylo předvídatelné, tak jsem stejně byla překvapená, jak se to nakonec vyvíjelo. Tato kniha, i když detektivka, byla docela pohodově oddychová.

Artep25
24.09.2022 4 z 5

Ze začátku spíše pomalejší ale obě postavy na mne působily nesympaticky. Přemýšlela jsem k je z nich dvou větší psycho....Námět zajímavý.

Pavlína2019
17.05.2022 5 z 5

Super, přečteno na jeden zátah, čte se velice lehce, je napínavá, a dobře napsaná!
Samozřejmě jsem se chytala za hlavu, ale což, je to mezi lidmi, jak říkám...
Rozhodně doporučuji!

klara5574
12.01.2022 3 z 5

Kniha se hezky četla a nebyly tam nudné pasáže. Jak to je s Dennisem jsem tak nějak tušila. Na jedno přečtení dobrý, bavilo mě to, ale vracet se k ní asi nebudu, dávám 4*.
Hlavní hrdinka byla fakt naivní a blbá, kolikrát mě svým rozhodnutím vytáčela. Přišla mi jako ten typ ošklivých nechtěným žen, co posílají peníze a veškeré své úspory "vojákovi z Afghánistánu".

anys3739
07.01.2022 4 z 5

Toto téma je mi velice blízké, kniha mě od začátku bavila. Děj byl napínavý, chvílemi sice nezáživný, závěr překvapivý. Ve výsledném zhodnocení jsem spokojená. Autorka skvěle vystihla jak postavy tak skutečné problémy v právním systému Ameriky. Postavy odpovídají skutečnému chování v reálu osob z obou stran, jak ze strany Dennise tak i ze strany "naivních" slečen Sam, Lindsay či Carrie.

Musím zklamat ty, kterým Sam přijde jako blbka. V porovnání s Lindsay byla prozíravější. Z vlastní zkušenosti, jako bývala partnerka odsouzeného, vím, jak dokonale si umí omotat srdce ženy ať je sebechytřejší, otlučená životem či má vysoké morální hodnoty. Podceňovat jejich schopnosti vás ovlivnit se nevyplácí. Čím horší čin, tím "manipulaci" dotyčný zvládá líp. Postava Sam je vystižena podle skutečnosti a podle mého naprosto skvěle.

Hvězdinka
19.09.2021 2 z 5

Vleklé, nepřekvapující, v podstatě od začátku víte, jak to dopadne a opravdu se nemýlíte.

PetraCy
26.07.2021 5 z 5

Napínavá, dobře se čte...

michaela.22
17.06.2021 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Trošku naivní Sam dodala ději správnou zápletku. Oceňuji originální konec. Kniha se velice snadno četla a dokázala lehce vtáhnout čtenáře do děje. Doporučuji.

Leena
12.03.2021 2 z 5

Vůbec se mi to nelíbilo, ztráta času..
Nechce se věřit, že ta Sam byla tak hloupá a pořád stála při vrahovi..
I se to špatně četlo:-(

pety679
07.02.2021

Kniha se dobře četla, docela překvapení.

adela2230
24.01.2021 2 z 5

Kniha mě lehce zklamala, vím, že je to hodně o naivitě, ovšem hrdinka mě pravidelně rozčilovala svou naprostou naivitou, půlka knihy mi připadala nijak nezáživná, až konec se trochu rozjel, ale to moc nestačilo.

jana1941
07.01.2021 4 z 5

Tak tahle kniha pro mě byla velkým překvapením. Díky hodnocení jsem od ní moc nečekala. Ale hned od prvních stránek mě kniha chytla a nepustila, byla velmi čtivá a to i přes to, že se chvílemi nic nedělo. Za mě fajn čtení.

Trustty
01.10.2020 3 z 5

Jako oddechovka..... proc ne :)

maličkán
26.09.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, Sam byla zvláštní, konec mne překvapil.

Arkagas
11.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Thriller postavený na lásce k sériovému vrahovi. Dennis je odsouzený a čeká na vykonání trestu smrti. Sam je obyčejná učitelka z Anglie, kterou zajímá jeho případ a začne si s Dennisem psát. Po nějaké době se rozhodně ho navštívit přímo ve vězení, kde vzniká silné pouto, které posléze přeroste v manželství.
Mezitím Carrie a její skupina natáčí pokračování seriálu o Dennisi Densonovi, který má ukázat jeho nevinu. Po 22 letech v cele smrti je nakonec Dennis propuštěn díky přiznání vraha a nedostatku důkazů.
Většina knihy popisuje soužití Sam a Dennise po jeho propuštění - ostatně po 22 letech v cele smrti neumíte nic - nevíte jak funguje telefon, posílání emailů atd.
Když se ale Dennisův otec zastřelí a Sam s ním jede uklízet jeho rodný dům, aby ho nachystali k prodeji, začíná se Dennis chovat divně. Na scénu navíc přichází jeho údajně dávná kamarádka Lindsey, kterou Sam nesnáší.
Nakonec zjistíme že přece jen všechno není tak jak jsme si mysleli, a že Sam je ve skutečnosti jiná, než se zdá.

Kniha je takovým průměrem, žádný waw efekt tady nečekejte, ale čte se vlastně sama. Zpočátku autorka hezky propracovala poznámky k textu, takže se zdá, že snad čtete i reálný příběh - ale ne, vše je jen fikce.
Postavy vykresleny skvěle, strach Sam je kolikrát až hmatatelný a o Dennisovi ať si udělá obrázek každý sám.
Příjemné, oddechové čtení.

Sasha001
23.07.2020 4 z 5

Ugh, co říct... Další případ, kdy žena vypne mozek a je s prominutím úplně blbá a naivní. Nicméně jako oddechovka je to příjemné čtení, i přes snadno očekávatelný závěr.

Lenoulinka
25.03.2020 4 z 5

Podle obálky knihy jsem očekávala krvák, ale toho jsem se nedočkala. Zaráží mě, že se ženy dokážou bláznivě zamilovat do brutálního vraha. Vzájemné soužití Sam a Dennise bylo zvláštní. Byla jsem napnutá, jestli Sam zabije. Za mě čtivé.

sérioví vrazi nešťastná láska manželé thrillery pro ženy obhajoba

Autorovy knížky

Amy Lloyd