Naivní konceptualista a slepice

Naivní konceptualista a slepice https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227085/mid_naivni-konceptualista-a-slepice-227085.jpg 4 9 4

Nová kniha výtvarníka a básníka Mariana Pally osvětluje naivní konceptualismus přímo od zdroje. Obyčejné věci, jako například slepičinec, lenost, vítr, fronta, ticho, čaj, velryba, papuče či dvojtečka, umožňují autorovi "zakoketovat si" s realitou a vytvářet svébytný fantazijní svět, který má v české literatuře dlouhou tradici od poetismu až po básnickou generaci 60. let (I. Wernisch nebo P. Šrut). Jedná se o soubor čtyřiceti kratších textů různého charakteru. Bylo by možné je označit za fejetony, anekdoty, bajky, někdy až za básnickou prózu, odrážející absurditu či poetičnost naší reality. Všechny texty jsou nesmírně hravé; pohybují se na hranici dada a grotesky, nikdy však nepouští ze zřetele jazyk jako primární nástroj tvorby.... celý text

Taklamakan
22.01.2017 4 z 5

Chtěl bych být slepicí.

ELMA
13.09.2016 4 z 5

Chtěla bych býti naivním konceptualistou

godzilka
05.04.2016 5 z 5

Kniha Naivní konceptualista a slepice mě v knihovně zaujala nejen svým názvem, obsahem, ilustracemi i fotografiemi... Navíc po přečtení předsádky i anotace jsem začala tušit, že četba bude zážitek. Smekám před autorem, že píše tak neobyčejně o úplně obyčejných věcech. Český jazyk je krásný, ale pan Palla jej ještě povyšuje.

Ikkju napsal, že chtěl autorovi poslat dopis, já měla při čtení obdobné myšlenky - chtěla jsem zajet do Střelic (z Brna to není daleko) podívat se na ta obyčejná místa (cestičku, dvorek...) a třeba bych měla to štěstí mluvit s autorem a vidět i obraz pro myš....

A propo, pane Pallo, děkuji - teď už vím, jak se dívat na moderní umění :-)

Ikkju
08.01.2015 4 z 5

Nevím co je zen, ale tahle knížka ve mě rozehrála strunu jemného humoru a radosti z ne/obyčejných věcí jako je slepičinec, pole, dveře nebo ryba v komíně.

Přemýšlím, že napíšu autorovi dopis. Aby měl. Třeba i radost, tak jako já z jeho knížky.

Na DK si knížku zařazuji do přečtených, přestože jsem jí ještě nepřečetl, ale v hlavě si jí zařazuji na stálo do knih právě čtených, přestože jí za pár dní přečtu.