Naivní detektivka z knihovny

Děj se točí kolem malé knihovny v jedné pražské čtvrti. Knihovnice Jana Filupová kolem sebe sdružuje čtenáře, kteří se během příběhu promění v soukromé detektivy. Co uděláte, když v noci oknem svého bytu zaslechnete výkřik a výstřel? Rozhodnete se jednat jako hrdinové tohoto příběhu? Vypátráte s nimi, kdo, koho, jak a proč zavraždil? Krok za krokem můžete sledovat skupinu šesti čtenářů, kterak nalézají stopy vedoucí až do místního zdravotního střediska. Tam odhalují podezřelé okolnosti. Doktorka Lesecká je nezvěstná. Zemřela? Kdo by měl zájem na její smrti? Souhra odvážných činů našich přátel z knihovny nás provede kaskádou komických, napínavých, ale i útulných situací. O tom, že je knihovna především místem setkávání a že je možné s její pomocí jen tak mimochodem dojít až k úspěšnému odhalení vraha, vypráví tato detektivka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201195/naivni-detektivka-z-knihovny-NcM-201195.jpg 3.355
Detektivky, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Naivní detektivka z knihovny

ivzu77
20.05.2018

Po knize jsem sáhla v poličce knihovny díky Čtenářské výzvě 2018. Četlo se rychle , dobře, trochu naivity,trochu napětí ..... chvilku by chtěl byt třeba každý detektivem....

Marika Vanova
10.05.2018

Výborný, fakt výborný, naivní oddychovka s nečekaným koncem, nad kterou jsem se i zasmála a za necelé dvě hoďky ji přečetla. Doporučuji a jdu si to zapsat do Čtenářské výzvy.

ladyka
03.03.2018

Milý úsměvný příběh o takových "lidičkách figurkách", název stoprocentně vystihuje duch knihy. Takže pokud knížku tak berete, tj. jako naivní detektivku z knihovny, může vás pobavit jako mě. Osvěžující!

Lejdus
13.02.2018

Dobrá kravina :) Fakt se to pěkně četlo, bylo to vtipné, napínavé. Některé pasáže až absurdní, ale alespoň se člověk nenudil!

knihovniceS
07.07.2017

Právě dočteno a doporučuji. Milý, inteligentní humor s jemným napětím

medvedice3
22.06.2017

Kniha krásně mile naivní, jednohubka na nejen letní večer.

Lucissia
12.05.2017

Knížka mě zaujala svým názvem, proto jsem si ji v knihovně půjčila. A musím říct, že jsem byla velice mile překvapena. Mně se kniha hodně líbila, byl mi blízký styl psaní, mělo to spád a děj, byla přiměřeně dlouhá. Mám radost nad třemi příjemnými hodinkami s touto knihou. Přitom jsem si na mapách hledala zmiňované domy a uličky... Opravdu mě to bavilo. :-)

HDosoudilová
07.10.2016

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujal název. Ale děj mě moc nezaujal. Název tomu opravdu odpovídá. Nebo tedy hlavně tomu, jak se děj vyvíjel. Pominu to, že kniha je plná gramatických chyb.

kikies
04.11.2015

Velice příjemné čtení, které překvapí. Lehké, vtipné, barvité a ano, naivní, ale v tom nejlepším možném smyslu, prostě všeho tak akorát - knížečka, která zpříjemní pár hodin a donutí vás se usmívat - a přitom jde o obyčejnou knihovnu, obyčejné sídliště, obyčejné zapálené starousedlíky a "obyčejný" zločin :-)

kika 13
17.08.2015

Velmi podařená detektivka.Pohodové čtení.

Charlesska
10.07.2015

Příjemné překvapení. Svižně napsaná detektivka s vtipem a nadsázkou, postavami detektivů-amatérů mi připomněla detektivky Daniely Fischerové. Blízké mi bylo prostředí pražské Cibulky, kudy denně jezdím :-) Dva příjemně strávené večery nad touto útlou knížkou.

tanika
30.12.2014

knížka příjemně překvapila, taková "milá" česká detektivka. Děj odsýpá, postavy jsou uvěřitelné - možná se trochu zbytečně shazuje názvem. Příjemné odpočinkové počtení.

Kuneší
15.07.2014

Na knížku jsem se těšila, brala jsem ji jako odpočinkovou četbu.. do knížky jsem se nějak nemohla začíst a nakonec mě její konec velmi mile překvapil a četla bych i dál, ale byl konec..

Nuny
08.07.2014

Kniha neměla moc spád a byla na mě nudná. Čekala jsem trochu víc té nadsázky, naivity a vtipu.
Myslím, že by paní Chroustová měla zůstat u malování. Její obrázky jsou mnohem lepší než tato kniha, nebo by možná mohla zkusit psát detektivky pro mládež.

knihovnice knihovny

Autor knihy

Kniha Naivní detektivka z knihovny je v