Naivní detektivka z knihovny

Naivní detektivka z knihovny https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201195/bmid_naivni-detektivka-z-knihovny-NcM-201195.jpg 3 126 46

Děj se točí kolem malé knihovny v jedné pražské čtvrti. Knihovnice Jana Filupová kolem sebe sdružuje čtenáře, kteří se během příběhu promění v soukromé detektivy. Co uděláte, když v noci oknem svého bytu zaslechnete výkřik a výstřel? Rozhodnete se jednat jako hrdinové tohoto příběhu? Vypátráte s nimi, kdo, koho, jak a proč zavraždil? Krok za krokem můžete sledovat skupinu šesti čtenářů, kterak nalézají stopy vedoucí až do místního zdravotního střediska. Tam odhalují podezřelé okolnosti. Doktorka Lesecká je nezvěstná. Zemřela? Kdo by měl zájem na její smrti? Souhra odvážných činů našich přátel z knihovny nás provede kaskádou komických, napínavých, ale i útulných situací. O tom, že je knihovna především místem setkávání a že je možné s její pomocí jen tak mimochodem dojít až k úspěšnému odhalení vraha, vypráví tato detektivka.... celý text

IHT
11.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Bylo to mile. Rekl bych detska literatura pro dospele. Rad si i v pokrocilem veku (obcas) prectu neco od Ericha Kästnera, Astrid Lindgrenove ci Arthura Ransomeho. Jejich hrdinove maji podobny pristup - radu kamaradu, kteri jim pomahaji resit zahady ci zlociny. V teto knize to je skupina senioru, ktera s detskou horlivosti resi svepomoci podezreni na vrazdu. Deti to nedoceni, dospelym to bude pripadat dost detske. Ale ja se do cilove skupiny urcite pocitam :)

Madi
04.06.2021 1 z 5

Strašná blbina. Ano, opravdu naivní. Vhodné pro babičky a čtenářky časopisů Psáno životem a podobných skvostů.

Marla
11.04.2021 2 z 5

Blbina, sice docela zábavná, ale celkem zbytečně vydána tiskem. Jediné co se mi líbilo, byla pěkná čeština bez chyb.

Iveta123
12.12.2020 3 z 5

Knížka mě docela bavila, líbily se mi popisy postav, dokážu si je úplně představit. Oproti jiným detektivkách se tady nebojím o hlavní hrdiny a ke konci jsem docela napnutá, jak to tedy celé bylo, i když od začátku jsem to brala spíš jako oddychovku, nečekala jsem nic moc napínavého.

Florindela
06.10.2019 4 z 5

Jednoduché, oddechovka ke kafi.

Peršanka
01.05.2019 3 z 5

Viděla bych to jako scénář k animáku. Studio kamarád... :)

jiri77
05.02.2019 2 z 5

Opravdu naivní detektivka. Nečetlo se to špatně ale styl jakým je příběh podaný,mi přišel chvílemi jak pro děti.

kyticka152
02.11.2018 4 z 5

Milé a nenáročné čtení. Kniha je sice příběhem detektivka, ale knihu jsem tak úplně nevnímala. Hlavně jsem se nasmála nad lehce bizarními situacemi a nápad spisovatelky se mi líbil. Pokud nehledáte žádnou "opravdovou" detektivku, tak Doporučuji k přečtení.

Elion
20.10.2018 5 z 5

Naivní detektivka... Nejsem si jistá jak moc naivní je. V dnešní době se totiž i tohle může stát. Nicméně i přesto je kniha velmi čtivá a i přesto, že je to detektivka, člověk v ní nezažívá takové množství strachu a i promlivy autorky jsou do textu skutečne dány na pravá místa.

lubospanda
15.10.2018 1 z 5

Kniha skutečně dělá čest svému názvu. Je velmi naivní. Banda důchodců vyšetřuje vraždu, která se jich vůbec netýká, a všechno odhalí vlastně náhodou. S knihovnou to nemá téměř nic společného, kvalitou to odpovídá detektivkám z časopisů pro děti. Hádám, že by se možná tohle mohlo líbit babičkám, ale spíš ani těm ne. Nechápu, že tohle někdo vydal.

emilitaagilita
30.07.2018 2 z 5

Bylo to vážně velmi naivní, jako kniha pro desetileté děti.

Telumee
13.06.2018 5 z 5

Kniha Naivní detektivka z knihovny mě nadchla. Hned v první kapitole mě překvapila pestrá, výrazově bohatá čeština a neobvyklý literární styl. Příběh jsem četla pomalu, abych si zajímavě napsaný text pořádně vychutnala.
Zaujalo mě, že autorka si nedala za cíl vyvolat v člověku jen napětí a chuť poznat jeho příčinu, ale zároveň nabídla čtenáři, aby se zúčastnil společného lidského sdílení a sounáležitosti.
Parta lidí převážně vyššího věku si všimla problému ve svém okolí a řeší ho. Nesedí u počítače a nekomunikují spolu přes mobil. Scházejí se a jejich různorodost vzbuzuje úsměv. Toho plně využívá autorka a vtipně i laskavě komentuje jednání i činy těchto postav.
Moc se mi líbilo, že se děj točí i kolem knihovny, která v příběhu působí tak, jak má knihovna působit. I zde jde o společensky vlídné a chápavé prostředí.
Bylo mi líto, že kniha končí a jen nerada jsem ji opouštěla. Zanechala ve mně, kromě příjemného čtení, i hezký pocit naděje, že lidé si k sobě vždycky najdou cestu, když půjde o něco důležitého.
Těším se na další knihu paní Jany Chroustové!

ivzu77
20.05.2018 3 z 5

Po knize jsem sáhla v poličce knihovny díky Čtenářské výzvě 2018. Četlo se rychle , dobře, trochu naivity,trochu napětí ..... chvilku by chtěl byt třeba každý detektivem....

Marika Vanova
10.05.2018 5 z 5

Výborný, fakt výborný, naivní oddychovka s nečekaným koncem, nad kterou jsem se i zasmála a za necelé dvě hoďky ji přečetla. Doporučuji a jdu si to zapsat do Čtenářské výzvy.

ladyka
03.03.2018 4 z 5

Milý úsměvný příběh o takových "lidičkách figurkách", název stoprocentně vystihuje duch knihy. Takže pokud knížku tak berete, tj. jako naivní detektivku z knihovny, může vás pobavit jako mě. Osvěžující!

Lejdus
13.02.2018 3 z 5

Dobrá kravina :) Fakt se to pěkně četlo, bylo to vtipné, napínavé. Některé pasáže až absurdní, ale alespoň se člověk nenudil!

knihovniceS
07.07.2017 4 z 5

Právě dočteno a doporučuji. Milý, inteligentní humor s jemným napětím

medvedice3
22.06.2017 5 z 5

Kniha krásně mile naivní, jednohubka na nejen letní večer.

Lucissia
12.05.2017 5 z 5

Knížka mě zaujala svým názvem, proto jsem si ji v knihovně půjčila. A musím říct, že jsem byla velice mile překvapena. Mně se kniha hodně líbila, byl mi blízký styl psaní, mělo to spád a děj, byla přiměřeně dlouhá. Mám radost nad třemi příjemnými hodinkami s touto knihou. Přitom jsem si na mapách hledala zmiňované domy a uličky... Opravdu mě to bavilo. :-)

HDosoudilová
07.10.2016 2 z 5

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujal název. Ale děj mě moc nezaujal. Název tomu opravdu odpovídá. Nebo tedy hlavně tomu, jak se děj vyvíjel. Pominu to, že kniha je plná gramatických chyb.

knihovny knihovníci, knihovnice české krimi české detektivky pátrající amatér

Autorovy knížky

2014  67%Naivní detektivka z knihovny

Kniha Naivní detektivka z knihovny je v