Naivní detektivka z knihovny

od:


KoupitKoupit eknihu

Děj se točí kolem malé knihovny v jedné pražské čtvrti. Knihovnice Jana Filupová kolem sebe sdružuje čtenáře, kteří se během příběhu promění v soukromé detektivy. Co uděláte, když v noci oknem svého bytu zaslechnete výkřik a výstřel? Rozhodnete se jednat jako hrdinové tohoto příběhu? Vypátráte s nimi, kdo, koho, jak a proč zavraždil? Krok za krokem můžete sledovat skupinu šesti čtenářů, kterak nalézají stopy vedoucí až do místního zdravotního střediska. Tam odhalují podezřelé okolnosti. Doktorka Lesecká je nezvěstná. Zemřela? Kdo by měl zájem na její smrti? Souhra odvážných činů našich přátel z knihovny nás provede kaskádou komických, napínavých, ale i útulných situací. O tom, že je knihovna především místem setkávání a že je možné s její pomocí jen tak mimochodem dojít až k úspěšnému odhalení vraha, vypráví tato detektivka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201195/naivni-detektivka-z-knihovny-NcM-201195.jpg 3.349
Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Naše vojsko
více informací...
1. vydání originálu:2014
Počet stran:128
Autor obálky:Jana Chroustová
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-206-1461-2
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
kyticka152
02.11.2018

Milé a nenáročné čtení. Kniha je sice příběhem detektivka, ale knihu jsem tak úplně nevnímala. Hlavně jsem se nasmála nad lehce bizarními situacemi a nápad spisovatelky se mi líbil. Pokud nehledáte žádnou "opravdovou" detektivku, tak Doporučuji k přečtení.

Elion
20.10.2018

Naivní detektivka... Nejsem si jistá jak moc naivní je. V dnešní době se totiž i tohle může stát. Nicméně i přesto je kniha velmi čtivá a i přesto, že je to detektivka, člověk v ní nezažívá takové množství strachu a i promlivy autorky jsou do textu skutečne dány na pravá místa.

lubospanda
15.10.2018

Kniha skutečně dělá čest svému názvu. Je velmi naivní. Banda důchodců vyšetřuje vraždu, která se jich vůbec netýká, a všechno odhalí vlastně náhodou. S knihovnou to nemá téměř nic společného, kvalitou to odpovídá detektivkám z časopisů pro děti. Hádám, že by se možná tohle mohlo líbit babičkám, ale spíš ani těm ne. Nechápu, že tohle někdo vydal.

emilitaagilita
30.07.2018

Bylo to vážně velmi naivní, jako kniha pro desetileté děti.

Telumee
13.06.2018

Kniha Naivní detektivka z knihovny mě nadchla. Hned v první kapitole mě překvapila pestrá, výrazově bohatá čeština a neobvyklý literární styl. Příběh jsem četla pomalu, abych si zajímavě napsaný text pořádně vychutnala.
Zaujalo mě, že autorka si nedala za cíl vyvolat v člověku jen napětí a chuť poznat jeho příčinu, ale zároveň nabídla čtenáři, aby se zúčastnil společného lidského sdílení a sounáležitosti.
Parta lidí převážně vyššího věku si všimla problému ve svém okolí a řeší ho. Nesedí u počítače a nekomunikují spolu přes mobil. Scházejí se a jejich různorodost vzbuzuje úsměv. Toho plně využívá autorka a vtipně i laskavě komentuje jednání i činy těchto postav.
Moc se mi líbilo, že se děj točí i kolem knihovny, která v příběhu působí tak, jak má knihovna působit. I zde jde o společensky vlídné a chápavé prostředí.
Bylo mi líto, že kniha končí a jen nerada jsem ji opouštěla. Zanechala ve mně, kromě příjemného čtení, i hezký pocit naděje, že lidé si k sobě vždycky najdou cestu, když půjde o něco důležitého.
Těším se na další knihu paní Jany Chroustové!

ivzu77
20.05.2018

Po knize jsem sáhla v poličce knihovny díky Čtenářské výzvě 2018. Četlo se rychle , dobře, trochu naivity,trochu napětí ..... chvilku by chtěl byt třeba každý detektivem....

Marika Vanova
10.05.2018

Výborný, fakt výborný, naivní oddychovka s nečekaným koncem, nad kterou jsem se i zasmála a za necelé dvě hoďky ji přečetla. Doporučuji a jdu si to zapsat do Čtenářské výzvy.

ladyka
03.03.2018

Milý úsměvný příběh o takových "lidičkách figurkách", název stoprocentně vystihuje duch knihy. Takže pokud knížku tak berete, tj. jako naivní detektivku z knihovny, může vás pobavit jako mě. Osvěžující!

Lejdus
13.02.2018

Dobrá kravina :) Fakt se to pěkně četlo, bylo to vtipné, napínavé. Některé pasáže až absurdní, ale alespoň se člověk nenudil!

knihovniceS
07.07.2017

Právě dočteno a doporučuji. Milý, inteligentní humor s jemným napětím

medvedice3
22.06.2017

Kniha krásně mile naivní, jednohubka na nejen letní večer.

Lucissia
12.05.2017

Knížka mě zaujala svým názvem, proto jsem si ji v knihovně půjčila. A musím říct, že jsem byla velice mile překvapena. Mně se kniha hodně líbila, byl mi blízký styl psaní, mělo to spád a děj, byla přiměřeně dlouhá. Mám radost nad třemi příjemnými hodinkami s touto knihou. Přitom jsem si na mapách hledala zmiňované domy a uličky... Opravdu mě to bavilo. :-)

HDosoudilová
07.10.2016

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujal název. Ale děj mě moc nezaujal. Název tomu opravdu odpovídá. Nebo tedy hlavně tomu, jak se děj vyvíjel. Pominu to, že kniha je plná gramatických chyb.

kikies
04.11.2015

Velice příjemné čtení, které překvapí. Lehké, vtipné, barvité a ano, naivní, ale v tom nejlepším možném smyslu, prostě všeho tak akorát - knížečka, která zpříjemní pár hodin a donutí vás se usmívat - a přitom jde o obyčejnou knihovnu, obyčejné sídliště, obyčejné zapálené starousedlíky a "obyčejný" zločin :-)

kika 13
17.08.2015

Velmi podařená detektivka.Pohodové čtení.

Charlesska
10.07.2015

Příjemné překvapení. Svižně napsaná detektivka s vtipem a nadsázkou, postavami detektivů-amatérů mi připomněla detektivky Daniely Fischerové. Blízké mi bylo prostředí pražské Cibulky, kudy denně jezdím :-) Dva příjemně strávené večery nad touto útlou knížkou.

tanika
30.12.2014

knížka příjemně překvapila, taková "milá" česká detektivka. Děj odsýpá, postavy jsou uvěřitelné - možná se trochu zbytečně shazuje názvem. Příjemné odpočinkové počtení.

Kuneší
15.07.2014

Na knížku jsem se těšila, brala jsem ji jako odpočinkovou četbu.. do knížky jsem se nějak nemohla začíst a nakonec mě její konec velmi mile překvapil a četla bych i dál, ale byl konec..

Nuny
08.07.2014

Kniha neměla moc spád a byla na mě nudná. Čekala jsem trochu víc té nadsázky, naivity a vtipu.
Myslím, že by paní Chroustová měla zůstat u malování. Její obrázky jsou mnohem lepší než tato kniha, nebo by možná mohla zkusit psát detektivky pro mládež.