Nahý oběd / Nova Express

Nahý oběd / Nova Express https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86148/bmid_nahy-obed-nova-express-86148.jpg 4 68 5

Vychází k 80. narozeninám autora. Nahý oběd je nejslavnější Burroughsova kniha, „satirická fantazie“ z roku 1959, jejíž původní vydání se dočkalo soudního procesu i zákazu prodeje pro údajnou obscenitu. Dnes je považována za mistrovské dílo, v němž se mísí pekelné litanie ze světa feťáckých vizí s drsnými vtipy, nekompromisní satirou a prorockými vizemi budoucí společnosti, před kterými by i George Orwell oněměl. – Nova Express se zabývá závislostí na moci, je střihem nepopsatelných hord, jež se střídavě objevují a zase mizí, zatímco „z hlavního města přicházejí fotbalové výsledky".... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Arcadia

Naked Lunch / Nova Express , 1959

Phyl
31.01.2024 odpad!

Jak cool to bylo číst na střední a pak i před celou třídou nerušeně před učitelkou litera - všude samé ocasy a kundy - cákal jsem všude kolem na - ztracen bloudí na stránkách a neví kde skončil i když to četl sekundu předtím - ocasy, kundy, hošové, fet, fet, fet - zápisky zfetované trosky, které se staly kultovní a všichni z beat generation u toho mastili ocasy a stříkali na sebe semeno a dávali si to do áčka hned po tom co si dali háčků a yage - je cool o tom mluvit a pyšnit se tím, že to znám a já nevím proč - snůška hovadin - pan Zfetovaný a jeho kámoš Bukvičák jsou jedna a ta samá osoba - a všichni si zase hladí ocasy a skáčou z oken na Piccadilly - kult co je kultem jenom proto, že je cool - víc ocasů, mrdky a semena v kundě a prdelích - uplakaný nesouvislý “román, jenž se stal legendou, protože to někdo řekl. Strkám jej do kundy Zapomnění a análního otvoru zklamání nad sebou, jelikož jsem to musel před koncem vzdát. Je to sračka!!! Obojí.

Xiucutil
09.01.2019 5 z 5

Kniha, která i po 60 letech od vydání pobuřuje, a přitom je, dalo by se říct, stále aktuální to je až neuvěřitelné. Doporučuju každému s nadhledem...

Ronin Roujin
11.06.2013 5 z 5

Dá se číst jako Bible, otevřít kdekoliv a kdykoliv a člověk se pobaví a někdy i poučí. Navíc je velice pravdivá.

HTO
25.02.2012 5 z 5

V roce 1994 jsem se opravdu nedivil, že Ginsberg s Kerouacem, kterým Burroughs Nahý oběd posílal na pokračování, z něj byli jako zfetovaní, a nedivím se doteď. Něco na té knize je určitě – už proto, že než jsem až na výjimky knihy přestal půjčovat, dvakrát mi byla ukradena.

kniholka
07.12.2011 2 z 5

Není to kniha pro každého, velmi záleží na ladění čtenáře a na tom, jak silný žaludek má. Mix nechutností, drog, nesmyslných a zmatených popisů a občas trochu opakující se nuda. Popis drogové závisloti dokonalý, jediná věc v knize, kterou jsem opravdu hltala. Stojí za přečtení, ale podruhý bych už nemusela.

satira americká literatura

William Seward Burroughs