Nahý jsem přišel na svět

Nahý jsem přišel na svět https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11763/bmid_nahy-jsem-prisel-na-svet-GRM-11763.jpg 5 156 29

V životopisném románě přibližuje současný americký autor život a dílo slavného francouzského sochaře Augusta Rodina. Spolu s ním předvádí celou plejádu vynikajících osobností uměleckého i politického života, s nimiž se Rodin stýkal a jež zasahovaly do jeho lidských i uměleckých osudů.

Literatura světová Biografie a memoáry Historické romány
Vydáno: , Svoboda

Naked came I , 1963

Damato
15.04.2015 5 z 5

Dostala jsem ji kdysi dávno od své sestry k narozeninám , úchvatné, přečetla jsem ji jedním dechem a od té doby snad tisíckrát a pokaždé v knize nejdu měco nového, co jsem minule buď nepochopila, nebo mi to uletělo.

arthera
17.11.2014 5 z 5

Weissovy knihy o umělcích mě zkrátka baví. Co se týče této knihy o Rodinovi, vystihl přesně dobu společnosti ve které žil, zároveň tíhu života sochařova, který to ani v dnešní době nemá lehké. Sochařina je podle mně, jedno z nejtěžších umění a kdo nechápe proč, myslím, že stačí aby si přečetl tuto knihu.

elli09
15.06.2014 5 z 5

Vynikajúci životopis o Rodinovi, človek má chuť sa rozbehnúť do Paríža a na vlastné oči vidieť jeho sochárske diela.

niknikita
27.04.2014 5 z 5

Životopisné romány čtu moc ráda a tento jsem si vychutnala o to víc, že jsem se v něm mohla setkat se spoustou mých oblíbených impresionistů. Navíc jsem nahlédla do Rodinova života a jeho umění, kterým nepřestane udivovat svět. A jako bonus jsem ocenila, že prostřednictvím tohoto jedinečného díla jsem se mohla ocitnout v Paříži minulého století - jedním slovem: KRÁSA

Gizminek
25.04.2013 5 z 5

Jako milovník biografií jsem byla nadšená. V tomto století žilo tolik géniů, že přečtením životopisu jednoho z nich se neustále seznamujete i s ostatními současníky génii - v tomto případě např. Renoir.

macek166
09.04.2013 5 z 5

Velice zábavnou formou popsán život jednoho z největších světových sochařů, velice excentrického a zajímavého umělce. Je zde věrně popsaná tehdejší doba s celou jeho kulturou. Jde vidět, že Weiss měl konec 19. století nastudovaný, stejně tak všechny známé umělce, kteří se v této době objevují. Jistě nemůžeme knihu brát jako vědecký zdroj, ale všem, kdo se zajímají o tehdejší umělce a nebo mají rádi zábavná životopisná díla, Weissovu knihu doporučuji.

Barbastelle
11.08.2012 4 z 5

Nejsem čtenář životopisů, tehle se mi ale líbil. Alespoň jeho zhruba první polovina. Pak mi přišel drobně rozvleklý, stále stejný. Také mě osoba Rodina některými rysy velmi rozčilovala, ale což. Ty sochy musí být úžasné!
Těším se, až někdy zaívtám do Paříže do jeho muzea.

Elisa.Day
25.11.2011 5 z 5

Při žádné návštěvě Paříže nevynechám návštěvu muzea Augusta Rodina - jeho díla jsou úžasná a tato kniha jakbysmet. Jsem moc ráda, že jsem se o jeho zajímavém životě mohla dozvědět více a lépe tak pochopit jeho tvorbu.

Petrul
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá knížka se skvělým doslovem od pana P. Wittlicha, se zařadí mezi mé oblíbené.

životopisné, biografické romány sochařství Auguste Rodin, 1840–1917 Camille Claudelová, 1864–1943

David Weiss
americká, 1909 - 2002
1985  93%Nahý jsem přišel na svět
1990  87%Já, Rembrandt
1983  90%Benátčan
2001  88%Mozart: Člověk a génius

Kniha Nahý jsem přišel na svět je v