Náhradní princ

Náhradní princ https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123/bmid_nahradni-princ-QYo-123.jpg 4 559 65

Prázdniny se kvapem blíží a sedmnáctiletá Jana se na ně nijak netěší. Nemá totiž žádný program a kromě srpnové brigády ji čeká nuda doma. Když se však naskytne příležitost vyrazit na volejbalový turnaj do kempu Mokrá louka, rázem je všechno jinak a Janě přibudou velké starosti. V několika málo dnech musí nutně sehnat kluka, co by ji doprovázel a před partou "zaskočil" za Sebastiana, se kterým chodí skoro rok. Sebastian je sice po všech stránkách naprosto dokonalý, spolehlivý, věrný, něžný, zamilovaný romantik a poeta, nicméně má jednu vážnou vadu a sám s Janou jet nemůže, protože neexistuje. Jana si ho vymyslela, aby se před kamarádkami neshodila a nepřipadala sobě i jim "zaostalá".... celý text

Ella161
Ella161
30.04.2023 4 z 5

Nějak teď prokrastinuji a místo učení si čtu další a další knihy od autorky. Opravdu je to jak droga, protože miluju její příběhy!

Tenhle příběh, řekla bych, se řadí k těm lepším. Moc jsem si užila celý ten jejich výlet a spoustu postav si oblíbila. Místy mi přišlo, že Nina a Vanda nejsou ty správné kamarádky, ale za to taková Iveta byla skvělá. I mužské osazenstvo nemělo chybu. Jana mě ze začátku štvala tím, jak se furt vymlouvala, proč Sebastiana neukázat. Byly to dost chabé výmluvy a ani já bych jí nevěřila, že nějakého kluka vůbec má. Neměla si to vůbec vymýšlet, hlavu by jí za to nikdo neutrhl. Také mě štvala tím, jak moc si sebou byla nejistá. Když jí někdo pochválil, tak si hned myslela, že si z ní jen dělá srandu. Každopádně ke konci knihy konečně nějaké to sebevědomí našla, za což jsem na ní byla hrdá.

U autorky mě štve jen jediná věc-otevřené konce. Otevřené konce fakt nesnáším, ale tady to dokážu jakž takž překousnout. Každopádně by mě zajímalo, jestli má autorka knihu, kde nějaký ten konec opravdu je.

Thalin
Thalin
04.01.2023 3 z 5

Sice mi Jana svý chováním a stavěním se do roli chudinky místy připadala dost otravná, ale pořád to byla jedna z knížek, které mě v pubertálním věku bavily. I když, jak tu padlo, jsou si ty knihy v mnohém dost podobné.

Hakate
Hakate
28.08.2022 2 z 5

Knihy od Lenky mě doprovázely určité období mých školních let, protože u nás na škole je četla každá holka. Některé příběhy se mi líbily více, některé méně. Po nějaké době, už mi příběhy přišly stejné, jen jiné místo, jiné postavy. Ale princip vždy stejný.

nikolma254
nikolma254
02.06.2022 5 z 5

Asi nejvtipnější kniha od autorky! Takhle jsem se dlouho nezasmála. Jakub je slaďoušek a Jana velmi sympatická. Zápletka neobvyklá a zajímavá. Jedna z nejlepších knih autorky!

kuti
kuti
21.01.2022 5 z 5

V rámci Čtenářské výzvy: Kniha od autora z dětství jsem sáhla po této. Ve snu by mě nenapadlo, že mě v mých téměř 40ti letech bude bavit stejně jako v patnácti. Jó, my holky jsme pořád střelené romantičky ... bez ohledu na věk.

rumova_kulicka
rumova_kulicka
06.01.2022 4 z 5

Díky výzvě jsem se vrátila k nejoblíbenější autorce mého dětství/dospívání. A i když mi je už 2x tolik, co hlavní hrdince, kniha mě moc bavila. Je mi jasné, proč jsme to kdysi s holkama hltaly. Autorka umí perfektně vystihnout pocity, nálady a ztřeštěnost dospívající mládeže. Joo, to byly časy :-) Za těch 14 let od vydání knihy sice technologie poskočily mílovými kroky, ale to nic neubírá na čtivosti. Jak jsem se na začátku zažrala, tak jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem knihu nedočetla.

Margherita_N
Margherita_N
01.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Tuhle knížku jsem měla kolem čtrnácti patnácti let moc ráda. Jana je normální holka, která žije s tichou matkou a ráznou babičkou v malém bytě. Není to žádná kráska ani třídní hvězda, svoji nejistotu ohledně postavy schovává za volnými tričky a tu ohledně kluka za výmysly o neexistujícím vztahu. S pomocí kamarádky, která musela být praštěná pavlačí, když to vymyslela, se jí ale podaří vzít s sebou na prázdniny se spolužačkami náhradníka a i těm nejpodezřívavějším spadne brada. No jak to asi dopadne, krásnej Jakub se do nejisté Jany zamiluje a prekérka je na světě, jak to teď říct kámošce, která jí ho v dobré víře sama "půjčila"...

Eliza562
Eliza562
09.09.2021

Jop, jak tohle vyšlo musela jsem to mít. Kdo by to byl řekl, že už je to taková doba? Na těch knížkách člověk vidí jak stárne. Z této knížky je pro mě pamatáná jedna věta, kterou jsem si půjčila a používám jí dost často, když dojde na vztahy - přijde mi totiž, že je to vhodné v každém věku. Možná jsem si jí za ty roky trochu upravila k obrazu svému ale podstata je furt stejná - zkrátka, jsou lidi, kteří se vám zalíbí na první pohled ale jsou tu i tací, kteří až na druhý nebo třetí.

Mišutamyš
Mišutamyš
25.07.2021 5 z 5

K některým Lenčiným knížkám se čas od času ráda vracím a Náhradní princ je jednou z nich. Ačkoli ji znám vlastně skoro nazpaměť, je tak vtipná a čtivá, že mi to vůbec nevadí.
A za těch 27 let, co Lenčiny knížky čtu (ačkoli v dřívějších letech jich vycházelo mnohem více), mne jen málokterá zklamala.

Elulilinka1
Elulilinka1
08.04.2021 5 z 5

Hned po Zlodějce snů nejlepší lanczovka. Vřele doporučuji, nebudete se nudit.❤️

Karol477
Karol477
14.02.2021 5 z 5

Bomba kniha. Neuvěřitelně vtipná a čtivá.

cucik14
cucik14
10.12.2020 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha od Lanczové. Její typická slaďárna se zajímave propleteným příběhem :)

Jana.machova5
Jana.machova5
07.12.2020 5 z 5

Perfektní a vtipný letní dívčí román.

Knihomolka506
Knihomolka506
28.07.2020 5 z 5

Tohle je dobrý příběh! Jedna z nejlepších knih od autorky právě na léto a pořádné horko. Hlavní postava snad konečně potká svou první lásku... povede se jí zamilovat se napořád?

Lucy6827
Lucy6827
20.02.2020 5 z 5

Tuto knihu mám strašně ráda. Několikrát jsem ji četla a ještě ji číst určitě budu. V mém žebříčku oblíbenosti knih od L. Lanczové patří určitě na přední místa. Už ji znám tak dobře, že když je nálada, tak otevřu na některé stránce a prostě čtu.

Květinka008
Květinka008
04.01.2020 5 z 5

Super :-) Víc vyjádřím citátem přímo z knížky: "Mamce se v duchu omluvím. Vždycky jsem se smála, když mluvila o svých kolegyních jako o "holkách". Teď vidím, že měla pravdu. Nejspíš tam uvnitř všechny zůstaneme dívkami... I když nás semele rotačka života."
:-) (mámě v knize bylo plus minus 36 jako mně ;-) )

Amneris
Amneris
13.12.2019 5 z 5

Kniha Náhradní princ mě bavila od začátku do konce, dost jsem se u ní nasmála. Je to skvělá kniha na odreagování, kdy člověk může vypnout a ponořit se do příběhu plného lásky, přátelství a letní pohody.

metalan
metalan
08.09.2019 5 z 5

Taková oddychovka.Dobře se četla.Člověk nemusí nad ničím přemýšlet.Klidně si přečtu další.Byl to super letní románek.

Aknel26
Aknel26
21.08.2019 5 z 5

Konečně zas lanczovka za pět hvězdiček! Jana je super holka, vtipná a pohodová, její vyprávění je plné veselých příhod a dýchá z něho ta pravá atmosféra léta, mládí a přátelství.

Kudík
Kudík
13.08.2019 5 z 5

Po x letech jsem opět sáhla po něčem od L. Lanczové, a řekla bych, že jsem se dost dobře bavila a i omládla. :) Ideální kniha na léto, a to nejen pro náctileté.
Doporučuji, přečteno během dne.