Náhradní kluk

Náhradní kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450977/bmid_nahradni-kluk-lP7-450977.jpg 4 742 175

Letní příběh o prvních láskách, druhých šancích a o tom, jak se nevyplácí lhát. To je to nejhorší možné načasování! Když Gia dostane kopačky od svého přítele na parkovišti těsně před začátkem školního plesu, musí rychle něco vymyslet. Vždyť o něm svým přátelům vyprávěla už celé měsíce a tuto noc jim měla dokázat, že Bradley doopravdy existuje. A tak se rozhodne oslovit neznámého kluka a poprosí ho o laskavost – jestli by nemohl dvě hodiny předstírat, že je její přítel. A ona mezitím vymyslí, jak se dát s Bradleym zase dohromady. Akorát že po plese už nedokáže myslet na nikoho jiného než na svého náhradního kluka, kterého se ale nezeptala ani na jméno! Dokáže ho najít a vymotat se ze všech lží? A co se stane, až se do jejího života vrátí pravý Bradley?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Fill-In Boyfriend , 2015

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Od Kasie West jsem četla už všechny knihy, co u nás zatím vyšly a musím říct, že tu autorku s každou její přečtenou knihou začínám milovat čím dál tím víc. Náhradního kluka bych sice zařadila spíše mezi ty její průměrnější knihy, ale i tak se mi to moc líbilo. Tohle je přesně ta knížka, po které sáhnete, když si chcete odpočinout, navíc se skvělou romantickou linkou, která je sice předvídatelná, ale i tak vás zahřeje u srdíčka. Postavy se sice leckdy chovaly nelogicky a naivně, ale to tomu lze opustit, protože ten příběh opravdu odsýpal, četl se pomalu sám a já ho měla dočtený už za dva dny. Kasie West navíc opět do této knihy dokázala dostat i jedno vážné a důležité téma, o kterém by se mělo mluvit a mělo by se více řešit, za což jí vážně tleskám. Jediný problém jsem měla s hlavní hrdinkou, která mi úplně nesedla, na začátku se chovala namyšleně a dost protivně, ale na druhou stranu bylo vidět, že v průběhu knihy mravně roste, což je rozhodně bod k dobru.

4,5⭐/5⭐ I když to nebylo něco, z čeho bych byla kdovíjak unešená, tak se mi to líbilo a Náhradního kluka vám můžu jenom doporučit.

Lucijáš276
05.08.2021 4 z 5

Taková oddechová jednohubka na léto, která se dobře četla a splnila mé očekávání!

Nikkey
26.07.2021 5 z 5

Kasie West nikdy nezklame. Příběh jsem si neskutečně užívala. Byla to taková oddechová romanťárna na pobavení se sympatickými postavami. Přesně knížka na léto. Nemám, co bych vytkla.

veverrka11
19.07.2021 5 z 5

Tohle bylo naprosto boží! Gia je na začátku sice nesympatická, ale prochází vývojem (hlavně díky svému náhradnímu klukovi a jeho sestře), což se mi na postavách strašně líbí. Jejího náhradního přítele si zamilujete, sotva vlezou na ples, jeho sestru byste asi občas nejradši přetrhli vedví, ale i oni jsou velmi sympatičtí. Koho bych z knížky nejraději vymazala jsou Giin starší bratr Drew a její "kamarádka" Jules, ti mě neskutečně štvali.

vinebitch
18.07.2021 4 z 5

Ze začátku mi Gia moc nesedla a já se bála, že i přes docela vysoké hodnocení, budu z příběhu zklamaná. Ale pak někde v druhé třetině knihy mi došlo, že to byl autorčin záměr. Čtení jsem si užívala, není to nic komplexního s miliony postav - prostě milá knížka, perfektní k vodě na dvě, možná i jenom jedno odpoledne :) Za mě ale pořád o malinko vede Po tvém boku :)

zamilov.do.knih
01.07.2021 4 z 5

Moje první seznámení s autorkou a jsem příjemně překvapená. Už dlouho jsem si chtěla nějakou Westovku přečíst a tím si odškrtnout jeden z mých knihomolkých restů a na začátku měsíce se mi do rukou dostal Náhradní kluk.
Neměla jsem žádná očekávání, spíš jsem se bála, jestli to na mě nebude až moc dětinské. Pravda, hrdinové se, přestože jsou dokonce o rok starší než já, někdy na svůj věk chovali hloupě, ale tak na tenhle nešvar už jsem si čtením nejrůznějších ya blbinek ze střední zvykla.
Příběh byl celkem obyčejný, ale přesto byl miloučký a na vypnutí mozku úplně ideál. Překvapilo mě, že se v knize kromě lásky řešily i jiné (a celkem důležité věci) jako například problémy s kamarády nebo rodinou. Styl psaní mi hodně připomínal styl Všem klukům (hodně přímé řeči, bez zbytečných okecávaček, jednodušší sloh), takže kniha byla čtivá a četla se opravdu rychle.
Zkrátka, jedna se o příjemnou a čtivou oddechovku ze středoškolského prostředí, kterou bych doporučila všem, kteří mají takovéto feel good knížky rádi.
Já mám určitě v plánu si přečíst i nějaké další knížky od autorky, protože tahle se mi moc líbila a nalákala mě dál objevovat.
~
3,5*/5*

knihomolkaMist
12.06.2021 5 z 5

Tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala. Kasie je zkrátka sázka na jistotu :)
Příběh jsem si neskutečně užívala. Do Haydena jsem se totálně zamilovala a Giu i Bec si zamilovala! Mimochodem... příběh Bec by podle mě stál také za napsaní :)
Tato kniha se v mém pomyslném žebříčku knih od Kasie West řadí na druhé místo hned za Lásku a jiné úkoly, u které jsem si poplakala. Ale co si budem... i tady se draly slzy na povrch :D

A.books
21.04.2021 4 z 5

Milá knížka

Malíček
01.04.2021 4 z 5

Super oddechová knížka, která se hezky čte. Sice je poměrně předvídatelná, ale vzhledem k tomu, že se jedná o romantickou knihu určenou zejména pro dívky, tak se nemůžeme divit.
Gia asi nebude jednou z mých oblíbených hlavních postav, ale zároveň ji nepovažuji ani za nesnesitelnou, takže si hezky našla zlatou střední cestu. Náhradní Bradley, to je jiné kafe. Od začátku mi sednul a zamilovala jsem si ho.
Celkově knihu hodnotím velmi kladně, Kasie Westová prostě snad nikdy nezklame.

Ella161
20.02.2021 4 z 5

Moc milý příběh na dlouhý večer, když si chcete odpočinout či odreagovat :)

Pája699
01.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Krásné, milé, pohodové počtení s příběhem Gie a Haydena. Gia přijde na to, že není zase tak důležité být oblíbená na škole, vyhrát královnu plesu a kolik lajků má její fotka na sociálních sítí. Ještě že dostala kopačky před maturitním plesem..... teď to nemyslím nijak zle :-) Za mě zatím nejlepší kniha od autorky. Sice je to asi pro jinou generaci než jsem já :-D ale i tak jsem se nenudila. Mám ráda takové to příběhy, je to balzám na duši.

Damonka12
31.01.2021 5 z 5

Typická kniha od Kasie West, já ti knihy miluji. Dokonalá romantika a velmi sympatičtí hlavní hrdinové. U knihy jsem se také několikrát zasmála a dokonce mě dokázala i párkrát překvapit. V žánru YA contemporary romantika je tahle autorka tou nejlepší.

Blanka29
23.01.2021 5 z 5

Dalsi krasna oddechovka, u ktere dokazete vypnout a oddat se pouze pribehu. Vesmes knihy od teto autorky maji vzdy nejake poselstvi a v teto knize to neni jinak. Zabyva se socialnimi sitemi, ktere ovlidnuji nas zivot a jejich dopady na spolecnost. Skoda, ze kniha tak brzo skoncila, rada bych vedela, jak to bylo dal :)

knihomolkaL
13.12.2020 3 z 5

Příjemná, milá, nenáročná oddychovka.

bookworm_girl
01.12.2020 5 z 5

Tato kniha mě opět nadchla. Je to sice strašné klišé, je úplně jasné jak to skončí a je to v podstatě jen hloupounká oddechovka, ale i tak si mě tahle knížka něčím strašně získala.

Je to především asi postavami, protože ty jsem si tu vážně oblíbila. Ať už hlavní hrdinku, které jsem často rozuměla a chápala jsem proč se cítí tak, jak se cítí a proč se chová tak, jak se chová. Zkrátka jsem se do její role dokázala vcítit. Taky mě zaujal "náhradní Bradley" (jehož jméno nebudu zmiňovat v případě že by toto četl někdo kdo knihu ještě nepřečetl a neměl tak zkažené překvapení o jeho jméně). Ten byl podle mě vážně skvělá postava, připadal mi strašně milý a prostě takový ten vážně fajn fajn kluk. Někdy se choval trošku jako blbec, ale to se dá pochopit. To se asi v takovém věku chovají občas všichni.

Jsou tu samozřejmě i postavy, které mě vytáčely, především Jules a ostatní Giiny kamarádky. Nezískaly si mě ani v průběhu čtení, no konec mě utvrdil v tom, že jsou to celkem kravky :D

Jak už je u Kasie zvykem, tohle bylo neuvěřitelně oddechové a hlavně čtivé, i když je to taková kniha trošku "o ničem" vůbec mě nenudila, naopak jsem se od čtení nemohla odtrhnout a zkrátka čtivost tu rozhodně nechybí.

Námět téhle knihy není zrovna dvakrát super originální, ale to mi asi ani nevadí, protože jinak na této knížce asi nenajdu žádné jiné mínusy. Pokud hledáte vtipnou, odpočinkovou knihu u které vypnete a nebudete muset o ničem přemýšlet, myslím, že tohle je volba přesně pro vás. Pokud vám tedy nevadí sladká romantika a velké středoškolské klišé.

Ale neodpustím si poznámku, ta obálka je vážně odpudivá :D

Nakonec tedy hodnotím 5/5 a 97%.

Fortuna7
15.11.2020 5 z 5

Milé, vtipné a oddechové.

Acourtofbook
07.11.2020 4 z 5

kacenka03
30.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Skvělá knížka, úžasně vtáhne člověka do děje. Celou dobu jsem byla plná nadšení, očekávání a všech emocí, který mám, ale nakonec se mi dostalo zklamání. Konec mě vážně vyvedl z míry, čekala jsem nějaké rozuzlení s jejími kamarádkami a ono nic. Že nakonec s Heydnem skončili spolu je skvělý, ale co ty kámošky? Budou spolubydlící? Budou se dal bavit a bude Jules furt taková jaká byla nebo se konečně zcelili? To je za mě opravdu chybějící část v knize. Ale jinak úžasný oddechový a rychlý čtení, ale ten konec mě zklamal. Takže ztrhávám jednu hvězdu za tohle, ale jinak jsem si čtení užila na plno, to se musí nechat!

JanuldaN
29.10.2020 3 z 5

Krásná romance, kterou si užijí mladé i staré čtenářky. Nenáročné, klišovité, milé... Moje první Kasie West a jsem spokojená. Přesně tohle jsem čekala - odpočinek u knihy.

Kekik
29.10.2020 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst další autorčinu knihu.
Nejsem již cílová kategorie, ale to vůbec nevadí. Mám ráda příběhy ze školního prostředí. Plusem této knihy jsou sympatické postavy. Především Bec jsem si oblíbila okamžitě. Zasloužila by si vlastní příběh. A samozřejmě čtivost.
Autorka poukazuje na to, jak nám životy ovlivňují sociální sítě.
Těším se na další knihy autorky.