Nahořklá vůně chmelu

Nahořklá vůně chmelu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444864/bmid_nahorkla-vune-chmelu-92B-444864.jpg 3 11 3

Viktor Eret série

< 7. díl

Jaká je příčina smrti sedmasedmdesátileté Julie Doubravové? Vše nasvědčuje tomu, že kdosi měl důvod ztrpčovat jí život a neustále v ní udržovat pocit viny. Ta se skutečně skrývá v dávné minulosti, kdy povinností středoškolské mládeže byla účast na chmelových brigádách, kde byli dospívající občas stavěni do situací, s nimiž se těžko vyrovnávali. Vyšetřování se ujímá kriminalista Viktor Eret, který brzy narazí na případ tragické smrti mladého chlapce, který by se současnou vraždou mohl souviset. Zkušený vyšetřovatel je navíc brzy postaven před velké morální dilema… TIPY pro Vás... celý text

konicekbily
18.12.2022 2 z 5

Není to svým způsobem snad ani detektivka, je to snad nějaké nejasné autorčino zamyšlení nad vývojem událostí kolem smrti jedné staré ženy. Formou krátkých kapitol mělo asi být pokusem o zrychlení děje, ale děj to nemá prakticky žádný - nebylo co urychlovat!

zdenaR
28.05.2022 3 z 5

Pro mě nová autorka české detektivky.
Kniha se mi četla, jen bych ji nenazvala detektivkou, spíše psychologickým románem.
Zajímavé postavy, napětí, i když "pachatel" byl celkem předvídatelný.

Aghatte
21.08.2021 2 z 5

Jednoznačně nejhorší z celé série.
Kdybych četla tento díl jako první, k dalším bych se už nedostala.
Vyšetřovat nebylo co, uměle natahovaný děj, kdy hlavní osoba nechtěla říct, co ví. CO JÍ TO VLASTNĚ TAK ZNIČILO ŽIVOT?
Viktor Eret zde naprosto zbytečný.
Neustálé opakování - to vy nemůžete pamatovat, to bylo tenkrát- jak když to je někdy ve středověku. Přitom cílová skupina čtenářů budou lidé spíše straší, takže moc dobře víme, co je "Ludmila" a "Kahan" :-)
Ze slušnosti jsem knihu přečetla celou, ale považuji to za ztrátu času.

2005  50%Nevěry
2005  86%Nevěry II
2014  77%Dva kroky od stínu
2001  67%Kateřina Veliká
2020  78%Pod jabloní

Kniha Nahořklá vůně chmelu je v