Nahoře bez… a dole taky

Nahoře bez… a dole taky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43976/nahore-bez-a-dole-taky-43976.jpg 3 57 9

Eroticky laděné povídky napsali studenti literární akademie Josefa Škvoreckého pod vedením editorky (a své profesorky) Ivony Březinové. Ta doplnila lechtivá vyprávění svých žáků, úsměvnými verši. Sborník vyzdobili ilustracemi tři mladí výtvarníci (též autoři textů) a vznikla tak knížka odhalující cudně věci necudné.

m2056
06.01.2024 2 z 5

Kniha povídek něco stojí za hodně ale je tu více povídek co je slabší odvar čaje.

Ann98
24.10.2023 3 z 5

Lehce laděné erotické povídky. Některé povedené, jiné méně. Povídky jsou opravdu kraťoučké, maximálně na tři stránky. Líbilo se mi, že se v knize střídají příběhy vážnější i ty vtipné.
Tím, že povídky psalo více různých studentů, každý má na sexualitu a erotickou stránku jiný pohled a tím pádem je každá povídka jiná a žádná není podobná té druhé.
Zpověď, Inkubus, Malá prostitutka .. za mě nejlepší tři povídky.
Možná taky ne, Narozeninový dáreček, Tajemství bráchova pokoje .. takový průměr, nezklamaly, ale ani ničím nenadchly.
Čára, XXX a různý pornáče; Lesboid; Co se děje pod postelí .. hodně slabé.
Ze zadu je to lepší a Robosexuál .. zbytečné povídky.

Afilada
17.05.2021 2 z 5

Sice atraktivní téma, ale je vidět, že jde převážně o literární začátečníky. Odvaha a náměty jim nechybí, to je důležité. Všem jim držím moc palce, až se jednou pustí do většího formátu, tak se budu těšit.

freejazz
03.11.2020 2 z 5

soubor etud na dané téma. občas trochu zajiskří, ale celkově nuda. snad se z těch frekventantů jednou stanou spisovatelé, jinak je to jenom jako vesnický literární klub.

mataaskorice
18.08.2020 5 z 5

Skvělá knížka. Sexualita z různých úhlů pohledu. Pedofilní povídka se i mně četla dost těžko a s odporem, ale i to je holt realita a drsných rozsáhlých knih na podobně morbidní témata je hromada. Myslím, že podstata pedofilie je tam vystižená na minimálním prostoru výborně. Povídka o tom, jak pasáci drží prostitutky, je taky děsivá. Nicméně drsné části vyvažují texty úsměvné. Nejvíc mě pobavila asi povídka Lesboid. Dobré čtení, je to zas něco jiného, pro mě příjemné, mladistvé osvěžení.

FleurDuMal
16.04.2020 1 z 5

Jedna za tu pedofilní, ta mi zvedla kufr.

novecento
30.04.2018 4 z 5

25 erotických povídek mladých autorů v mnoha podobách a s proměnlivou kvalitou textu. Některé jsou k zasmání, většina jen k pousmání. Najdete zde ale i povídky s velkým přesahem, za které by se nemusel stydět ani známý ,,Čaroděj,, Vladimír Nabokov. V těchto osudových příbězích je láska přetavena na modlu peněz, krutosti, násilí a pocitu marnosti. Své max. hodnocení 5***** a uznání dávám: Tomáš Tvrdý-Čára,XXX a různý pornáče, Kristýna Lyachová-Zpověď+Malá prostitutka, Eva Fraňková-Maminka+Dospělá. Zbylým autorům přeji hodně zdaru a štěstí při hledání zajímavých námětu svých dalších povídek.

milan.krimsky
08.01.2017 5 z 5

Povídky mladých autorů jsou pěkné; najde se v nich hetero i homosexuální orientace

nokid
08.08.2011 3 z 5

Dobré. Jak obsahem, ilustracemi i celkovou úpravou. A to jsou všechno prosím prvotiny od mladých!