Náhoda nebo osud

Náhoda nebo osud https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154125/nahoda-nebo-osud-154125.jpg 4 125 43

Příběhy lidí, kterým náhoda změnila osud. Obyčejná náhoda už mnoha lidem změnila život. V pěti povídkových příbězích Magdy Váňové se objevují náhody humorné, ironické, nesmyslné i záhadné. Psychologicky jemným odhalováním lidské povahy, ve které dřímá osud každého člověka, zachytila autorka hru nepředvídatelných náhod v té chvíli, kdy z ní vzniká nové pokračování skutečného příběhu... celý text

elisa194
03.05.2016 5 z 5

I když se jedná o povídky, kniha je čtivá a líbí se mi, jak umí spisovatelka vtáhnout čtenáře do děje a pak najednou nečekaný zvrat. U některých jsem byla i mírně šokovaná, jak nakonec vše dopadlo.

Jossie
13.04.2016 3 z 5

Napsáno hezky a čtivě, trochu mi vadila jména postav (proč spisovatelé dávají tak divná jména?) a hlavně když už jsem četla počtvrté o nějakém náhodném zabití nebo vraždě, bylo toho moc. A v poslední povídce to bylo přehnané už do krajnosti.

hanka616
02.02.2016

Pár pěkných a hezky napsaných povídek.

myryjam
17.01.2016 5 z 5

Na rozdíl od některých knih autorky nedává povídka prostor pro překombinování děje. Všechny povídky jsou krásně vypointované. Povídkové knihy mám ráda, málokdy ale mají všechny povídky v knize stejnou úroveň, což ale o této knize neplatí. Všechny povídky jsou stejně dobré. Za mne 100 procent, pokud hledáte dobré babské čtení.

Marika Vanova
18.07.2015 4 z 5

Na povídky moc nejsem, mám raději delší příběhy, ale tyto mne zaujaly, docela čtivé.

Milena1962
01.04.2015

Zajímavá oddechová kniha.

anelaz
13.02.2015 3 z 5

Opravdu odpočinková četba, zvlášť jsem se bavila u druhého příběhu...:-)

Vendelína
05.02.2015 5 z 5

Příjemné čtení na dovolenou a do mhd. Krátké a přesto úderné povídky ze života. Kniha mě velmi mile překvapila. Již druhá povídková, která patří od Váňové mezi mé nej.

panda1
10.08.2014

Knihy Magdy Vánové mám velice ráda.Přiznám se ale,ze toto dílo mě neoslovilo.Myslím,že romány jdou autorce mnohem lépe než povídky.

Ruxandra
23.01.2014 5 z 5

Příběhy ze života a jako vždy perfektní literární zážitek! Jen se mi jednotlivé povídky, se svými takřka pochmurnými konci, moc netrefily do mé depresivní nálady a moc mi jí nezlepšily :)

konformita
22.01.2014 5 z 5

Paní Váňová nezklamala. Opět velmi zajímavé dílko.

renataab
12.01.2014 4 z 5

Nejsem typ na povídky, ale tyto od M.Váňové mě potěšily, poučily, šokovaly, zaujaly... Opět je srovnávám s K.Čapkem s Povídkami z jedné a druhé kapsy. Stojí za přečtení, doporučuji.

1alena1
29.12.2013 5 z 5

Pět lidských příběhů. Poutavě napsané, nejsou to povídky se šťastným a krásným koncem, ale tak se to bohužel v životě stává. Možná někdy trošku přehnané, ale i to se bohužel v životě stává. Stojí za přečtení a stojí za zamyšlení, jestli některé ošklivé lidské vlastnosti také nemáme a jestli by s tím nešlo něco udělat. život letí jako voda, dělejme si ho hezčí a chovejme se pode toho.

kika 13
07.12.2013 3 z 5

Spíše smutné příběhy,ale dá se u nich něčemu přiučit.

Ankavi
11.11.2013 3 z 5

Útlá kniha, čtivé povídky, ale romány Magdy Váňové považuji za lepší.

stanza
08.11.2013 5 z 5

Kniha se četla dobře, nezklamala, pobavila, ale romány od Magdy Váňové mám raději.

JaKlima
23.09.2013

Povídky dobrý, ale mám radši román.

HDosoudilová
04.08.2013 5 z 5

Knihy této autorky se čtou skvěle a povídky nezklamaly, naopak. Velmi mě zaujaly, jsou zajímavé a zvláštní... Je zde ukázání toho, jak i nejlepší přítelkyně může být zároveň ta nejzákeřnější i to, jak člověk náhodou a velmi lehce může skončit na ulici... řekla bych, že jsou hodně poučné a k zamyšlení, nejen k tomu, že jsou lidé, kteří jsou na tom mnohem hůř než my...

VladkaBU
12.07.2013 5 z 5

Ač nejsem povídková, do této knížky jsem se pustila s chutí. Od Magdy Váňové Přítulný Zajíček nezklamal, a totéž jsem čekala od Náhody nebo osud. Každý příběh se mi líbil

hrabenka
18.05.2013 4 z 5

Kniha povídek,mně překvapila,četlo se překvapivě dobře,zajímavá témata.