Nadpozemská

Nadpozemská https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129940/bmid_nadpozemska-129940.jpg 4 764 142

Nadpozemská série

Zjistit, že jste částečně anděl, není zrovna běžná rutina ani procházka růžovým sadem, zvlášť když víte, že máte naplnit na Zemi poslání, že máte úkol, který byl svěřen jedině a právě vám, ale nikdo vám neřekne, jaký ten úkol přesně je. Nicméně Clara, hlavní hrdinka trilogie Nadpozemská, se s tím statečně pere. Dokonce se snaží zjistit, kdo je ten pohledný kluk, kterého vídá ve svých snech a který zjevně nějak patří k jejímu poslání. Má ho zachránit? Je tohle smyslem jejího života? Nadpozemská je příběhem nejen o andělích, ale zejména o lásce, přátelství, osudu a volbách, které někdy musíme učinit, aniž bychom chtěli.... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Unearthly , 2011

SBH
05.07.2018 4 z 5

Jednu hvězdu sundávám za kýčovitou a nevkusnou obálku, která naprosto nesouvisí s úrovní knihy.
Dál následují už jenom pozitiva. Clara používá jak rozum, tak svobodnou vůli, a nemusí to světu dokazovat žádným teatrálním rebelstvím. A v nejdůležitější chvíli udělá správnou věc. Příběh si pohrává s tématem nejasného proroctví, kdy vyvstává otázka, zda by ke klíčové události vůbec došlo, kdyby jednotliví účastníci nebyli oběťmi svých vizí. Slabším bodem je pro mě jednoznačná definice zla. Dobří andělé mají právo i na případné chybičky, ale ti zlí zřejmě nemůžou projevit ani stín dobra. Škoda, ale vkládám naději do dalších dílů.
Překladatelce Ivaně Svobodové, prosím, vysvětlete problematiku podmiňovacího způsobu ("kdybysme") a zvratných zájmen.

Lily-fairy
15.06.2018 odpad!

Odloženo pro prapodivný styl psaní a úvod děje

Er.es
28.05.2018 2 z 5

Fantasy mi bohužel přišla strašně předvídatelná, nemastná a neslaná. Nedá se srovnávat s jinými sériemi. Dialogy nebyly záživné, žádná akce, hlavní postavy děsní sucháči bez energie, možná by to mohl zachránit Tucker, ale ani ten nakonec nepřidal hvězdu navíc. Je mi to líto, další díly mám k dispozici, ale nevím, zda na ně přijde řada, a když ano, beztak si nebudu pamatovat ani jména hlavních postav…. Tak třeba někdy…

Amitiel76
14.05.2018 5 z 5

Další z knížek pro "náctileté", která mě neskutečně chytila.....
Děj mě vtáhl od první stránky. Nebyly tu žádné nudné nebo zbytečné pasáže, které by mě nutily přeskakovat listy. Četlo se to úplně samo.
Hlavní hrdinka Clara, mi byla z duše sympatická. Všechno to odkrývání její andělské podstaty jsem s ní prožívala. Všechny ty problémy ve škole, se spolužáky....ten zmatek v hlavě, který působily její vize. Pak to rozpolcení, které cítila v srdci, když si musela zvolit mezi láskou a "posláním"....ten pocit, že zklamala, ale prostě nemohla jinak. Nezradila své srdce, a mě skoro emoce převálcovaly....
A Tucker.... no, kdo by v sedmnácti netoužil po takovém "panu dokonalém" :-)))
A Christian? To odhalení v poslední kapitole bylo překvapivé. I když o něčem takovém, jsem uvažovala po celou dobu. Něco kolem něho bylo prostě "zvláštní"...
Určitě si z knihovny přinesu i další dva díly, protože rozhodně musím vědět, jakým směrem se bude děj ubírat. A to jsem opravdu zvědavá :-)))

Magdyla.8
26.03.2018 3 z 5

Krásná andělská trilogie. Četla se rychle a příjemně. Příběh byl kouzelný

Market116
24.03.2018 5 z 5

Andělsky krásná knížka. Příběh mě od začátku přímo upoutal a moc krásně se četl. Vlastně až moc rychle, na poslední stránce jsem ani nechtěla věřit, že už je konec.
Claru jsem si hned oblíbila...kvůli těm oranžovým vlasům mi jí bylo líto...já bych to asi nepřežila...naštěstí si vlasy nebarvím :) Samozřejmě nesměl chybět milostný trojúhelník...mým favoritem se stal jednoznačně Christian...Tucker se mi ani trochu nezamlouvá, neříkám, že je špatný...ale já radši tmavovlasý :) Trošku mě mrzelo, že Christian vlastně Claru sám poslal Tuckerovi do náruče a ten ples?...tak jen doufám, že se to ještě změní.
Jinak celý tento nápad s (hodnými a zlými) anděly se mi moc líbí a nadchl mě. Rozhodně doporučuji a moc se těším na další díly.

JitulHa
05.03.2018 3 z 5

Ke čtení Nadpozemské jsem se rozhodla ve chvíli, kdy jsem byla bez sebe nadšením z fantasy série Drahokamy od Kerstin Gier, dostala jsem chuť přečíst si něco podobně fantastického a romantického, tehdy jsem narazila na tuhle knihu. Příběh o andělech s příměsí zamilovanosti se zdál být přesně to pravé ořechové. Avšak Nadpozemská má očekávání bohužel nenaplnila. Přišlo mi, že všechny ty věci kolem andělů byli v knize jenom na pozadí, aby měla nějaký ten zvláštní nádech. Řešila se zde hlavně samotná ústřední hrdinka Clara, její úvahy a problémy. Navíc autorka téměř v každé kapitole psala o Clařině bezchybnosti a všestranném talentu - Vím, byla přece anděl, a k andělům dokonalost patří, přesto mi připadalo, že na to autorka dávala přehnaný důraz. Podobný pocit jsem měla i z Christiana, který byl také jako vystřižený z katalogu. Mnohem více jsem si v knize oblíbila postavy vedlejší jako například Jeffereyho, Angelu nebo Tuckera. Navíc děj i samotný byl hodně předvídatelný, za mě tedy dost průměrný příběh.

KaileyBlot
29.10.2017 5 z 5

Moc hezká knížka se zajímavým tématem. Akorát ten začátek mi přišel trochu uspěchaný, prostě nás autorka mrskne do děje a cpe do nás informace hned od první strany. Neberu to ale jako špatně, je to rozhodně potřeba, jelikož je téma knihy opravdu dokonale promyšlené a zajímavé a informací je hoodně. Kniha mě opravdu bavila a doporučuju ji. Byla tak lehce fantasy - jen ke konci trochu více, vtipná, milá... prostě skvělá!

TerraNova
05.10.2017 5 z 5

Tohle byla první kniha s tématikou andělů, co jsem četla, takže nemůžu moc hodnotit tématu, co se andělů týče, ale mě se příběh - odvíjený od nich, andělů - líbil. Nemůžu taky říct, že jsem něco nepředpokládala, ale rozhodně jsem si myslela, že Christian bude mít jinou povahu a Clara beztak skončí s ním. No, evidentně jsem tu knížku hodně podcenila, protože ani jedno z toho se tak trochu nestalo.
Chvílemi mě opravdu štvala Clařina mamka, jelikož jí absolutně nic nehodlala říkat, ale po Claře chtěla, aby ji říkala vše a poslouchala jí. Trošku nevyvážený vztah, myslím. Wendy byla skvělá, jen mi jí je líto vůči Claře. Taky by k ní mohla být upřímnější, zasloužila by si to. Tucker se mi líbil od začátku, byl prostě rýpavý a vtipný. Dokonalá kombinace, aby ho nešlo jen tak přehlídnout. Jsem ráda, že nebyl jen vedlejší postavou. Angela mi byla celkem nesympatická a přišla mi až moc přátelská, takže ji moc nevěřím, ale kdo ví, co se stane (dá se říct, že mi na ní něco nesedělo, navíc, když vezmeme v potaz, kdo jsou její rodiče... vlastně, jen jeden z nich). Třeba je vážně ta hodná. Clara podle mě jednala tak, jak měla. Podle srdce. Díky bohu, že tak udělala. Sice zatím nevím, jaký dopad to na vše bude mít, ale to je mi momentálně jedno, protože přežili ti, kteří jsem chtěla, aby přežili. :D
Za mě určitě palec nahoru. Bezva knížka, bezva příběh, bezva postavy. Doufám že v příštích dílech se to zaměří i víc na jejího bratra nebo třeba otce, o kterým zde byla jen lehká zmínka.
Obálky jsou taky úžasné, ale škoda, že ta dívka na obalu nemá nic společného s Clarou v příběhu. Ale i tak si myslím, že se to překousnout dá, protože jsou to fakt krásný obálky.

Tenebien
15.09.2017 5 z 5

Mělo to svoje chyby. Nebylo jich málo, ale překvapivě mi vůbec nevadily.
Tentokrát ani ten trojúhelník nebyl tak nasí*ací.
Bohužel to nebylo nijak objevné a převratné, tudíž celkem předvídatelné (jo, zvraty mi byly jasné), ale fakt mě to nějak netankovalo, protože knížka byla strašně čtivá, že se od ní nedalo odtrhnout.

A mohla bych si postěžovat na ten přebal? Jakože Clara s tou paní na obálce nemá nic společného... :D

Kdo by to byl řekl, že nakonec přečtu v krátké době dvě série s andělským tématem? :D (čteno v originále)

AnusaUltra3600
24.07.2017 4 z 5

! POZOR SPOILER !

Knihy jako takové mě bavily, přišlo mi to super vymyšlené a propracované, občas mě trochu štvalo jak Clara nic nevěděla, kvůli tomu aby rodiče chránili jí i Jeffa. Přes první léto přišel příjemný zvrat v podobě Tuckera a jeho románek s Clarou nebyl nijak přehnaný jako, že spolu nemůžeme být, protože by do Tuckera uhodil blesk, ale mělo to smysl a důvod což se dneska v YA literatuře jen tak nevidí. Chrstian mi přišel dobře propracovaný a přesně takový jak by se od něj očekávalo. Musím přiznat, že jsem od začátku fandila Tuckerovi a trochu jsem měla strach, že by se Christianovy mohlo podařit Claru sbalit, ale nepovedlo se. Hodně sympatická mi byla Angela, protože v podstatě jen díky ní jsem se něco pořádného dozvěděla a uváděla děj do pohybu.
Za mě hodnotím 9/10

viky.rella
14.07.2017 5 z 5

Začnete číst a už se nodtrhnete. Ano, tak to skutečně je. Nadpozemská je naprosto ideální na odpočinek nebo pro lidi, kteří u zdlouhavější knížky nevydrží. Samozřejmě, nemůžete čekat nic složitého. Jak už jsem napsala, jedná se o knihu odpočinkového rázu- vtáhne do děje, ale nemá kdovíjak hluboké myšlenky. Tím nechci říct, že si potrpím na složité knihy, jednoduché mi prozatím vyhovují. Mozek dostatečně namáhám ve škole. Díky příběhu Clary jsem se na chvíli povznesla nad svůj každodenní život. Držela jsem jí palce s posláním, bála se černokřídlých a naprosto se zamilovala do Tuckera. Takže ano, doporučuji.

kokobela
17.05.2017 5 z 5

Nádherná kniha! Je psána na způsob že se hned začtete. Dopadlo to úplně jinak než jsem si myslela. Všem milovníkům nadpřirozených bytostí knihu naprosto doporučuji

JmenujiSeZuzla
06.05.2017 3 z 5

Konečně jsem našla neobyčejnou, málo známou romarťárnu! Clara docela sympatická spolu s ostatními postavami se mi líbila. Děj byl perfektně vymyšlený a krásně popsaný. Dávala jsem si od knížky pauzy, takže četba mi trvala trošku déle, ale včerejškem dočteno a super! Zachránění Christiana mi ze začátku přišlo blbé! Chtěla jsem, aby se v knize stal další zvrat, ale nakonec , jak se to všechno vyvinulo tak super. Druhá část naprosto super!
#TeamTucker

violet1313
18.04.2017 4 z 5

Jistě, je to romantická YA fantasy kniha, ve které se city teenagerů staví na první místo. Ale stojí to za to... Možná protože to tak vlastně funguje vždy.

Clara je milá protagonistka, která vlastně nedělá tolik chyb, ze kterých by jste si rvali vlasy a umí se o sebe postarat. Většinou. Pojmutí celého konceptu nephilim..jako polovičních či čtvrtečních andělů je skvělé a donutí vás taky chtít létat.

Knihu vřele doporučuji, jistě není to naprosto dokonalé dílo bez chybičky, ale rozhodně se mi dostalo pod kůži a nejednou mě dohnalo k slzám a o to vlastně jde ne?

NikolP.
14.03.2017 5 z 5

Patří k jedné z knih, na které jen tak nezapomenete a budete na ni rádi vzpomínat! :)

Smilee
14.02.2017 3 z 5

Když jsem jí četla poprvé před několika lety, byla jsem z ní hodně nadšená. Nedávno jsem jí vytáhla znovu a musela jsem se smát. Hlavní hrdinka mi byla hodně nesympatická, patří k těm, které si hrají na ty silné holky, ale nakonec se zhroutí kvůli všemu. A vůbec všechno na ní mě vytáčelo. Jediného, koho jsem si oblíbila byl Christian s Angelou.
Cílovou věkovou kategorii to ale rozhodně zaujme. Pro mě už to bylo takové oddechovější čtení, nad kterým jsem nemusela moc přemýšlet a zjistila, že takové knihy už pro mě moc nejsou :)

anonym02
29.01.2017 5 z 5

Začátek mě moc nezaujal. Bylo to takové zdlouhavé, ale potom se to rozjelo a já musím říct, že jsem s knihou maximálně spokojená

LoverBooks
20.01.2017 5 z 5

Vážně skvělá knížka

sylva8672
08.01.2017 5 z 5

Kniha mi ze začátku přišla taková vlažná a bála jsem se, jestli to byla správná volba. Ale pak se to rozjelo a kniha mě naprosto pohltila!!!!! :-) příběh je taková ta romantická klasika, ale moc se mi líbilo prostředí, kde se děj odehrává a i postavy mi byly moc sympatické. Hlavně teda Tucker :-) takže už se nemůžu se dočkat, až začnu 2. díl!!

láska americká literatura andělé romantika

Cynthia Hand
americká, 1978