Nado mnou nebo

Nado mnou nebo https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127364/nado-mnou-nebo-127364.jpg 4 6 2

Letecká spoločnosť vyberá z prihlášok uchádzačov najkvalifikovanejšieho ašpiranta na pilota, ale keď vysvitne, že je to mladá žena, rozvíri sa hladina nielen v leteckej spoločnosti, ale aj v celej krajine. Žena sa veľmi ťažko uplatňuje v typicky mužských povolaniach. Hrdinka románu Dudney však zdedila po otcovi, letcovi z povolania, nielen vzťah k tejto profesii, ale aj výbornú odbornú pripravenosť a ctižiadosť a dosiahne svoj cieľ. Mladá žena však paradoxne zlyhá v kritickej situácii práve preto, že v nej zvíťazí ženská senzitivita a cit.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Smena

She´ll Never Get off the Ground , 1971

magic11
18.10.2020 5 z 5

Povolání je mi blízké, tak jsem se začetla. Trošku mi vadila slovenština, protože v češtině jsem se k ní nedostala, ale spokojenost.

Ondrej _
18.06.2013 3 z 5

Príjemný romantický príbeh z prostredia leteckej spoločnosti. Hlavnou myšlienkou príbehu je pilotka s chlapčenským menom" Dudney, ktorá sa v prostredí typickým pre mužov stretáva najskôr s odmietaním, no neskôr s obdivom nakoľko pri snahe presadiť sa podáva výkony porovnateľné s mužskou konkurenciou. Dej sa príliš pomaly rozbieha, čo spsôobilo ,že som knihu dočítal až na druhý pokus. Kniha mi veľmi vzdialene mi pripomínala kliniku na letisku od H.G.Konsalika - tam je však dejových liniek aj akcie podstatne viac.

letectví

Autorovy knížky

Robert Jerome Serling
americká, 1918 - 2010
1974  83%Nado mnou nebo

Kniha Nado mnou nebo je v