Nádherný šok

Nádherný šok https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383780/bmid_nadherny-sok-EaF-383780.jpg 4 3 1

JanaŠamšová
23.02.2024 5 z 5

NÁDHERNÝ ŠOK
Katar
"Doufám, že se zamiluješ do života. Doufám, že si jednou za čas natrháš květiny a přečteš knihu. Doufám, že si uvědomíš, že život není o nějakém komentáři od kluka, na kterého si za pár let ani nevzpomeneš. Doufám, že budeš vzorem, že budeš mít partu nejlepších přátel a že se možná dostanete i do problémů. Doufám, že si vytvoříš hodnotné vzpomínky, krásné fotky a jediná bolest, kterou budeš cítit, bude ta z šíleného smíchu. Doufám, že přeplaveš oceány a ucítíš špínu za nehty, když se budeš škrábat na ten nejvyšší kopec. Doufám, že poznáš sílu upřímného štěstí a rozeznáš rozdíl mezi moudrosti a jedničkami na vysvědčení. Doufám, že pochopíš, že můžeš být čímkoliv, o čem sníš. Doufám, že nebudeš jen sedět a stěžovat si na to, co se má změnit. Doufám, že Ty sám budeš tou změnou."

Tato autobiografie byla vskutku nádherným šokem pro mě. Knihu jsem si koupila na akci pro pejsky v útulku. Nic jsem od ní nečekala, četla jsem ji do únorové výzvy jako knihu od slovenské autorky a mile mě překvapila. Tato autobiografie odhaluje cestu za zdrojem lásky plnou mouder a citátů. A mě to jen ujistilo v tom, že když má člověk otevřené srdce a necháme vše pánu Bohu, a nebo pro ateisty to nechá volně plynout, tak vše přijde v ten daný okamžik. Jaká náhoda, že zrovna včera jsem shlédla film, který se velmi podobal této knize, jen byl z mužského pohledu. Náhoda či nikoliv?