Nádherné úterý čili Slečna Brambůrková chodí po světě

Nádherné úterý čili Slečna Brambůrková chodí po světě https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223378/nadherne-utery-223378.jpg 5 80 17

Když chceme, aby byl někdo ještě lepší, než je, udělejme mu radost, to je jednoduché.“ A tak se jedno nádherné úterý rozhodne být ještě nádhernější a dá se do řeči s babičkou, která kdysi ztratila milovanou panenku a nikdy se nedozvěděla, jak to s ní dopadlo. Legendární autorka obrázkových knih Daisy Mrázková vypráví poetický příběh o tom, že příčina smutku jednoho člověka může být zdrojem radosti pro jiného.... celý text

Vikuška185
16.09.2022 2 z 5

Kniha byla hezká i když krátká, byla poučením o tom, že vše je k něčemu dobré a udělat radost někomu v okolí je hezké. Mám raději méně okaté pointy a více příběhu, ale pro menší čtenáře bude asi dostačující.

changaj
30.11.2020 5 z 5

Pohádka jako pohlazení peříčkem..."Všecko chodí pořád po světě".

haha_ja
16.10.2020

Knížku jsem vytáhla z regálu v knihovně jen díky výzvě a nelituji. Přečetla jsem ji se svými dětmi (3 a 5 let) a každý jsme si z toho příběhu něco odnesli. Dcerka ocenila krásné a jemné ilustrace a dokázala o nich dlouho vykládat. Synovi byla sympatická prošedivělá babička a bylo mu líto, že je smutná. A mě nadchla jemnost příběhu a květnatost jazyka. Krásný a dojemný příběh na deštivé ráno, když se vám nechce z peřin ven. Ještě máme v záloze "Můj medvěd Flóra" a jsem na tento příběh rovněž zvědavá.

saruse
03.08.2020 5 z 5

To je takové pohlazení. Stejně jako "Můj medvěd Flóra" a další knihy paní Mrázkové. Jemné ilustrace, dětsky zvídavé a křehké texty, fantazie, něha, dobrosrdečnost... Maminky, nezapomínejte na tyto knížky, až přijde čas, kdy vaši drobečkové už čtení více vnímají. Dětské oči u příběhu D. Mrázkové září a děti se celkově zklidňují.

Gabi13
07.05.2020 5 z 5

Byla jsem unavená a chtělo se mi zalést s knížkou a vzala jsem si knížku paní Mrázkové do ruky. Po 15 minutách se mi rozlilo tělem teplo a spokojenost. Děkuji za takové krásné knihy, které nemusejí mít 500 stran a přesto vám dají mnoho.

petra3763
30.04.2020 5 z 5

Poeticky pribeh o tom, ze kazda akce vyvola reakci a i negativni zazitky mohou mit dalekosahle pozitivni dusledky pro mnoho lidi. Knizka pro deti, rekneme mladsi skolaky, kterou mohou stejne tak cist dospeli s krasnym pocitem na dusi. Ja se k ni vracivam... lze precist za 10 minut pred spanim a vznest se do vyssich sfer. Velmi povedene. Takova nenapadna filosofie. Navic krasne poeticky ilustrovana.

Litocha
18.03.2020 5 z 5

Opravdu působivá, trošku smutná, ale ne bezútěšná kniha napsaná a ilustrovaná tak, jak to uměla Daisy Mrázková. Je obdivuhodné, jak dokázala závažná témata a myšlenky podat lehce a poeticky, jak se dokázala dívat na svět čistýma očima a přenést to na stránky knížky.

Knihomura
08.03.2020 5 z 5

Co dodat? Knihy Daisy Mrázkové jsou všechny kouzelné!

essterkaa
05.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha s krásným poselstvím, že nic, co se na světě děje není zbytečné. Překrásný příběh zajímavé ilustrace.

bacouch
03.02.2020

No toto! Daisy Mrázkovou mám zafixovanou jako autorku Haló, Jácíčku, která mě k smrti nudila. Ale tohle byla taková paráda, že okamžitě letím do knihovny sehnat od ní další knihy. Výtvarně i příběhově nádherný příběh.

Resi
02.02.2020 5 z 5

Krásný příběh, který mě velmi dojal.

kamibe
22.01.2020 5 z 5

Krásnější knížku do Čtenářské výzvy jsem si vybrat nemohla. Jemná, něžná, okouzlující. Řekla bych, že vlastně zjemňuje ono příslovečné "všechno zlý k něčemu dobrý" a ukazuje, že to dobré se někdy projeví zkrátka až za čas. Že tedy nemusíme být smutní, ale máme být trpěliví.

blacklucie
14.01.2020 5 z 5

“Je všecko všude dost nádherné ?” ... tahle knížka určitě je!

Lencza
01.01.2020 5 z 5

Moc milá knížka o tom, jak se radost šíří mezi lidmi... nevím, jestli jsem si víc užívala text, nebo ilustrace. Myslím, že se líbila i dětem (3 a 5), i když není ani od Disneyho, ani o prizceznách :)

Knižní střípky
01.12.2018 5 z 5

Velmi krásná knížka a ty ilustrace....srdce jásá.

Alíša236
03.05.2018 5 z 5

jedna z nejmilejších dětských knih co znám

triatlet
29.12.2016 5 z 5

Krásný poetický příběh doprovázený stejně krásně poetickými kresbami.
V knihovně máme vydání z r. 1977.

pro děti pro děti od 3 let pro děti od 4 let

Daisy Mrázková