Naděje v hedvábné hřívě

Příběh, který se skutečně stal. V životě čtrnáctileté Moniky se všechno točí kolem jejího koně, krásného hannoverského hnědáka s chytrýma tmavýma očima. Je její velkou láskou, společně už vyhráli mnoho závodů. Pak přijde okamžik, který jí změní život. Po pádu, jakých každý jezdec zažije více, dívka oslepne. Pojednou nic není jako dřív. Monika propadá beznaději, vyhýbá se kamarádům i rodičům, uchýlí se do svého temného světa a myšlenky na budoucnost jsou k zbláznění. Touha po Vitovi jí nedopřává klidu. Nejprve odmítá, ale pak přijímá pomoc, uvědomuje si, že život navzdory jejímu něštěstí nekončí. Bude ještě někdy jezdit na svém valachovi?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63090/nadeje-v-hedvabne-hrive-63090.jpg 4.436
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Víkend

Blindes Vertrauen-Eine wahre Pferdegeschichte, 2008

Kniha Naděje v hedvábné hřívě

HamplovaM
11.08.2016

Knížka se mi moc líbila.. Četla se snadno. Jedním dechem.. :) Je dobrá na zamyšlení abychom si uvědomili, co bychom si měli chránit.. Doporučuji čtenářkám (i čtenářům) ve věku 14 a starší.. :)

Liduhorse
10.04.2015

Tohle je strašně smutná knížka. Po přečtení si uvědomíte, že zrak bychom si měli chránit, a zrak je to nejcenější co máme. Knížku velice doporučuji, ale možná se i rozbrečíte. Já tyto knihy od Margot Berger čtu a sleduji, jestli nevyjde nová. Margot Berger je úžasná spisovatelka a já doufám, že se spisovatelství nevzdá. Já tuto knihu čtu už podruhé a vždy mě moc baví. Mám v plánu, si některou z nich koupit.

Willandra
06.10.2014

"Věčné popisování depresí a vzpomínek hrdinky" dělá z knihy něco víc než jen povrchní románek o koních, a to náhled do duše člověka, který najednou přišel o něco tak cenného, jako je zrak. Díky nedávným Světovým jezdeckým hrám v Francii a zhlédnutí výkonů tělesně postižených drezurních jezdců mě i ten happy end přesvědčil.

psokůň
26.02.2014

Nebaví mě jak je to napsané.Možná je to dobré,ale mě to věčné popisování depresí a vzpomínek hrdinky nebaví,ani ten happy end mě nepřesvědčil.

AnneEyre
02.05.2013

Rozhodně hezky napsaná, čtivá kniha, příjemné výrazy, srozumitelná i pro člověka, který se u koní příliš často nepohybuje. Jezdci dokáže dát motivaci a některým bláznům připomene, k čemu jsou všechny ty těžké černé ochranné věci, co mu zabírají místo ve skřínce jezdeckého klubu...

TessDragon
28.09.2012

Smutný,překrásný a dojemný příběh o dívce,které se přihodí nehoda s jejím milovaným koněm.Rozhodně mi jich bylo líto.

Pajinka200
14.09.2011

To jo :D Nechtěla bych to zažít :(

Alik14
14.06.2011

Hezká knížka k zamyšlení :)

Margot Berger
německá, 1949

Kniha Naděje v hedvábné hřívě je v

dalších seznamech1x