Nad jezerem beze dna

Nad jezerem beze dna https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7109/modra-crew-thorgal-nad-jezerem-beze-dna-7109.jpg 4 53 5

Thorgal série

Modrá Crew série

9. díl

Thorgal a Aaricia jsou čerstvě svoji a jdou si hledat poklidné místo, kde by se dal strávit život. Místo toho se dostávají do podivné krajiny Aran, které vládnou tři starci. Poté, co Aaricia vyřeší hádanku s diadémem, stává se nedobrovolnou královnou o jejíž ruku se uchází celá řada nápadníků.

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew

Les Trois Vieillards du pays d'Aran , 1981

špulo
špulo
23.05.2021 5 z 5

Tento diel som si teraz prečítal asi po štvrtý krát a páčil sa mi rovnako ako tenkrát po prvé :). Jediná výčitka - trochu nedovysvetlený záver. Celkovo začínam mať pocit pri takomto opakovanom čítaní, že mohol mať každý diel o pár strán viac. Nu, máme, čo máme, tak si to užime ;)))

Ivan Kučera
Ivan Kučera
04.04.2018 3 z 5

Slabší Thorgal. Zbožňujem túto postavu a jej svet, ale na albume Nad jezerem beze dna bolo príliš poznať, že je predsa len dosť staré (patrí k najstarším thorgalovkám vôbec). Po vizuálnej stránke to nebolo také vyšperkované, ako sme u syna hviezd zvyknutí vďaka neskorším albumom. Čo je zvláštne, pretože Nad jezerem beze dna prišlo až po Zrazené čarodějnici a Ostrove v ledových mořích. Pritom tie sa mi páčili. Takže som automaticky počítal s tým, že sa mi bude páčiť aj nad jezerem bez dne. Ale nepáčilo. Katastrofa to samozrejme nebola, je to predsa Thorgal. Ale nechytalo sa to ani na najlepšie diely. Nepotešil ma scenár, ktorý je slabý a nudný (oproti prvým dvom dielom, ktoré bravúrne pracovali so „skutočným“ Thorgalovým pôvodom). Thorgal je tu prezentovaný ako chlap, ktorého stále niekto omráči, oklame, podvedie. Čo je na jeden strane fajn (s takým hrdinom sa súcití ľahšie, než s neporaziteľným, dokonalým supermanom), na strane druhej chudáka Thorgala občas až ľutujete a pýtate sa, či nepadol na hlavu, keď stvára také blbosti. Tak či onak pre fanúšikov pravdaže nutná povinnosť. Apropo: album číslo 17, Strážkyně klíčů, kvôli vracajúcim sa postavám (napr. Volsung z Nichoru alebo Strážkyňa) nadväzuje práve na komiks Nad jezerem beze dna.

gaspoda
gaspoda
24.02.2018 5 z 5

Navrat k fantasy s nadechem pohadky.
Rosinskeho kresba ženské figury radost pohledet nebo šilené výrazy vesničanů naháněj hrůzu.
JednohubkA na 30min.

HlavaXXII
HlavaXXII
13.04.2015 3 z 5

Ale áno, tretí diel Thorgala je celkom dobrý. Každopádne je rozhodne lepší ako predošlé dva a može za to hlavne lepší scenár, ktorý ponúka zaujímavú zápletku.

Kapis
Kapis
13.01.2014 4 z 5

Lepší než lukostřelci, zajímavý až bajkový příběh, na kresbu jsem si už zvykl, rozhodl jsem se, že si je postupně dokoupím všechny.

komiksy

Autoři knihy

Jean van Hamme
belgická, 1939
Gregorz Rosiński
polská, 1941

Kniha Nad jezerem beze dna je v