Nad Českými zeměmi slunce nezapadá ekniha

České střemhlavé bombardéry proti carským bitevním lodím. V polovině 19. století postihla svět katastrofa. Celé části zemského povrchu byly vymazány, hladiny oceánů se zvedly. Zanikly celé státy, jiné vznikly. Jedním z nich bylo Česko-slovenské království. V polovině dvacátého století je z království námořní velmoc s koloniemi a državami po celém světě. Kdo vládne mořím, vládne světu. Ale Češi nejsou jediný národ, který touží vládnout oceánům, jedním z největších hráčů na světovém poli je carské Rusko, které si brousí zuby i na česko-slovenské území. Carovo námořnictvo má drtivou materiální převahu. Aby Češi mohli vyrovnat síly, musí vsadit na novou, nevyzkoušenou zbraň. Námořní letectvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436676/nad-ceskymi-zememi-slunce-nezapada-sU8-436676.png 4.1151

Nad českými zeměmi slunce nezapadá 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno (ekniha), Brokilon

Kniha Nad Českými zeměmi slunce nezapadá

Nenasyta

Velice čitelná kniha se zajímavou premisou. Alternativní historii běžně neholduji, ale u této knihy jsem se upřímně bavil a nemůžu se dočkat, až se pustím do dalšího dílu. Co je mi víc než příjemné je fakt, že zde nedochází k žádné snaze démonizovat protistranu a je to opravdu prostě válečný román ze dvou stran.

nero 13
06.10.2020

Musím autora pochválit za jeho fantasii, stvořil opravdu zajímavý propracovaný alternativní svět do kterého se má představivost hned zapojila a já fandil Česko-slovenské flotile aby ten střet proti Rusům zvládly.
Mám jedinou výtku, v knize by mohly být více propracovanější mapy.

psychousek
24.09.2020

V polovině 19. století se stala Velká bouře, která rozdělila svět dalšími moři. Některé státy v podstatě zmizely, zatímco jiné se začaly prosazovat a vzkvétat. A hlavní boje přestaly být o moc, ale o jídlo a zdroje. Do této situace jako čtenář vstupuji a snažím se zorientovat. To, že svět postihla katastrofa jsem zpracpvala rychle, že Rusko je carské taky nebyl problém, ale že Česko-Slovensko je království a navíc má loďstvo, to mi hlava dlouho odmítala.

Zajímavé na knize je, že nesleduje žádný příběh člověka, hlavní postavou je království a jeho potřeby, kterým slouží kapitán lodi, pilot, i všichni ostatní. Autor se navíc nezaměřuje jen na české země (a jejich državy), ale dovoluje nám nahlédnout i do ruského carství a nabízí jejich perspektivu.

Luke249cz
01.09.2020

Vůbec netuším, proč jsem se o této serii knih dozvěděl až teď, ale musím říct Česko-slovenské království do toho! Pokud jste viděli celou sérii Letadlové lodi Enterprise, tak si tyhle knihy zamilujete! O tom nepochybuji. Pro budoucí čtenáře bych měl dvě rady. 1) do google zadejte: radio dixie kotouč. Vyjedou vám recenze na knihy. Nemusíte je číst. Pro vás jsou, ale důležité obrázky! Takže když budete číst o SB-5 Albatros, budete vědět, že se mluví o Dauntlessech. (To platí i o letadlových lodích třídy Blaník, či bit. lodích třídy Jagellonský atd.). No a za 2) když v knihách budou bitvy, zapněte si YT a pusťte si k tomu Two step to hell - Victory, Star sky a jen čtěte!

rimar
06.08.2020

Skvělá kniha. Jediné co jsem nepochopil proč mají ponorky Rusové a Češi ne. Snad se dozvíme v dalších dílech. Byla to taková trochu předělaná bitva u atolu Midway kde byl průlomový první velký úspěch letadlových lodi a došlo ke změně námořní války, tedy pokud nepočítám japonský nálet na Pearl Harbor, který ničivou sílu letadel ukázal, ale zde byli lodě zakotvené. Rozhodně se těším na další díly ze série.

zofie3000
26.07.2020

Tak na to že to bylo o letadýlkách a lodičkách, tak mě to bavilo. Charaktery jsou dobře vykreslené a bitvy popsané, takže i amatér jako já si to uměl představit. Rozhodně objev

anticlovek
01.07.2020

setting a svět paráda. kdo by si nechtěl počíst o českých letcích a lodích bojujících proti přesile ruského carství?:) jen mi přijde, že samotná akce/boje mohly být propracovanější a lépe popsané, ale možná ze mě mluví jen mé krvelačné já

jarmuk
24.05.2020

četl jsem až po přečtení 2. dílu. I tak zhltnuto za 2 večery. Moc mě ba.