Načítání

Načítání https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400066/bmid_nacitani-t2S-400066.png 4 36 13

Román Vadima Petrova na aktuální téma virtuálních životů, kyberterorismu a fake news. Adam je představitel internetové generace. Také je programátor, počítačový hacker a aktivista. Je přesvědčený, že dosavadní společenská pravidla musí skončit a nahradí je jiná. Internet a volný přístup všech a ke všemu k tomu dává jedinečnou příležitost. Ne všechny z jeho generace to trápí, život nabízí tolik jiných povyražení než měnit svět, ale je to jedna ze zábavných možností. Adamova přítelkyně Eva má například o životě zcela jinou představu. Daniel je čerstvý důchodce. Snaží se ještě nějak chytit. Jenže pracovní trh potřebuje mladé lidi, kteří dokážou přepínat mezi reálným a virtuálním světem automaticky, bez přemýšlení. Navíc Daniel cítí, jak mu ubývá energie. Dost sil ho stojí, aby se přicházejícímu stáří ubránil a přirozený úpadek organismu zpomalil. Jeho o dost mladší partnerka Clare věnovala veškerý čas kariéře a životnímu stylu bez dětí. Velkou rodinu ale vždycky chtěla. Má poslední příležitost něco s tím udělat. Posledním z hlavních hrdinů je Wang. Životní tragédie mu změnila pohled na svět. Stal se vnímavější. Ti všichni mají silnou touhu po životní změně. Jen potřebují impulz.... celý text

Radek99
31.01.2022 5 z 5

Vizionářský román proložený častými až esejistickými pasážemi, kterým autor sofistikovaně těží z přelomové doby, ve které právě žijeme - konce éry nedávno utlumené alfabetické kultury (tedy kultury založené na písmu) a nově nastoupivší kultury piktografické (založené na obraze), klipovité, stavící na klipovitosti vnímání, přicházející prve s nástupem MTV a komerčních televizí, ještě silněji pak s érou internetu a sociálních sítí. Jde též o rozkol generací (autorem umně zvolené typyzované hlavní postavy), generace Y a především generace Z vyrůstající s tabletem téměř už v kolébce versus od nových technologií svým věkem odstřižená generace lidí v pokročilém produktivním a především postproduktivním věku, které obrazně ujel technologický vlak a která má a bude mít problémy nejen v profesním životě, ale vůbec fungovat v digitalizované společnosti, státní správě, světě...), k tomu Vadim Petrov chytře staví radikalizující se svět levé a pravé části politického spektra, progresivistickou touhu měnit svět a civilizaci v samých jejích základech x konzervativní obavy ze změny toho, v čem člověk žije většinu života; neobyčejnou sílu a trvanlivost konspiračních teorií a potřebu interpretovat složitý a odtažitý mechanismus fungování světa... Tahle kniha předkládá vskutku mnoho témat k zamyšlení...

speciale88
24.12.2021 4 z 5

Zajímavé téma. Zpracování knihy velice dobre. Člověk i zapremýšlí nad dnešním světem.

icewind
17.10.2020 4 z 5

Nazval bych to spíš jako příběhová esej nebo rozprava o kyber rizicích. Postavy působí jako diskutující se svými vyhraněnými názory nejen ohledně možností a nástrah virtuálního světa, ale i toho skutečného, takže se sem vejde i tématika migrace, terorismu, globalizace včetně přesahu do našeho lokálního dění a otázky jak moc je nutno vlézt Číňaňům do zadnice než se zjistí, že i ta je jeden velký fake :) Bavilo mě to, příběhová zápletka včetně rozuzlení sice trochu přitažená za vlasy, ale zde považuji za podstatnější obsah nad formou a to se dle mého docela povedlo.

Veroba
10.08.2020 5 z 5

Knihu jsem koupila v Levných knihách. Neměla jsem velká očekávání, možná proto mě příjemně překvapila. Přečetla jsem ji za den, nedalo se od ní odtrhnout. Jde o příběh několika lidí a hlavním tématem je moc digitálních technologií. Vede k uvědomění si, že jsme součástí velké mašinérie a z toho plynoucích možných negativních důsledků. Doporučuji.

HDosoudilová
16.06.2020 3 z 5

Zajímavá kniha... Kromě příběhu pěti lidí, se v knize objevují důležitá témata dnešní doby jako je virtuální svět, politika, ekologie, kyberšikana... mile mě tato kniha překvapila. Byť nevím, jestli se k ní ještě někdy vrátím.

Pampalini
02.05.2020 3 z 5

Na mně to působilo rozporuplně - silné a hluboké myšlenky, hodně podnětů k zamyšlení a na druhé straně absence uceleného příběhu a smysluplných charakterů. Postavy nemají osobitost a slouží jen jako prostředek pro filozofování. Všechno se kroutí o hrozbách kyberprostoru, o manipulovatelnosti, o snahách dominovat. Knížka mi připadá jako přepis poznámek a úvah k něčemu většímu.

Mergirus
03.01.2020 5 z 5

Z téhle knihy až mrazí, kam by to mohlo opravdu dospět.

IvikaS
01.01.2020 4 z 5

Zajímavé ale vzdálené. Jako by to bylo o lidech o kterých jsem slyšela ale neznám je, nejsou v mém blízkém okolí.

ivanaci
21.09.2019 4 z 5

Pohled do světa dnešních mladých - technologie vládne

MirrorIsis
29.08.2019 5 z 5

Excelentní

kirkpatrick
03.03.2019 4 z 5

Opět krátká kniha, přečetl jsem ji za dva dny. Autor sice knihu napsal jako příběh, ale především jde o palčivá témata dnešního světa ve kterém se děj odehrává nebo v rozhovorech hlavních postav. A to potvrzuje i doslov na konci knihy.

PETROS33
10.12.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Určitě ji doporučuji těm, kteří chtějí pohodové čtení z pohledu na dnešní akční svět, který je ale zároveň tak trochu bláznivě protkaný technoloogickými novinkami a utíká velmi rychle.

seburnaj
08.12.2018 5 z 5

Vadim Petrov píše čím dál tím lépe. Pro nás 60+ zajímavý pohled do jiného světa. Doporučuji přečíst

internet

Vadim Petrov