Nacisté a okultismus: Temné síly ve službách třetí říše

Nacisté a okultismus: Temné síly ve službách třetí říše https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30101/bmid_naciste-a-okultismus-temne-sily-ve--4TM-30101.jpg 3 18 3

Existují nějaké důkazy, že se Hitler dostal pod vliv černých mágů, kteří ho zasvětili do tajemství ezoterických věd a využili jej jako média pro zlé síly? Na stránkách této knihy se poprvé rozkrývá utajovaná část historie Třetí říše v plné šíři, Hitlerovo spojení s okultními vědami a nacistickou fascinaci symboly magické síly, jako jsou svatý grál nebo "kopí osudu".... celý text

Literatura světová , Esoterika, astrologie, okultismus , Historie

Vydáno: , Svojtka & Co

Nazis and the Occult: The Dark Forces Unleashed by the Third Reich , 2007

vvikingg
18.12.2023 1 z 5

dobrá slátanina, jak by řekl Švejk , to je blbý to se bude líbit :-) nakladatelství Svojtka občas sáhne vedle tohle je příklad. Výcuc neověřených informací z pofiderních webů na internetu.

pupak13
19.09.2021 1 z 5

Špatné, špatné a zase špatné - zajímavý název, ale to je tak jediné, co se dá na této knize pochválit. Je to snůška nesmyslů, chyb, odborných názvů kterým nikdo nerozumí a blábolů. Tak předně se ptám, pro koho je kniha určena? Pro odborníky, těžko, tolik nepřesností a chyb jsem už dlouho v knize neviděl, a pro širokou veřejnost? Také těžko, kniha je prošpikována tolika cizími slovy, že občas věty přestávaly dávat smysl. Nevím jestli to ve vydavatelství vůbec někdo četl. Vypadá to, že ne. Sice vydavatelství v knize kromě autora uvádí také překladatele a člověka, který by měl dohlížet na odbornou stránku knihy, ale výsledek je nulový. Zkrátka je zde až příliš vidět snaha rychle vydělat peníze prodejem knihy, ale zajímavý název knihy a hákový kříž na titulní straně, nestačí. Jediné, proč jsem dal jednu hvězdičku v hodnocení je snad ta grafická část - spousta fotografií. Sice ve většině případů nemají s textem vůbec nic společného, ale alespoň se v nich nelže. Samotnému rozboru knihy se věnovat nebudu, to by se sem nevlezlo, snad můžu uvést jednu chybu pro doložení nesmyslů v knize.
Na straně 123 autor píše: "2. února 1943 po měsících těžkých bojů muže proti muži se zbytky armády polního maršála Bocka vzdaly u Stalingradu rusům". Fedor fon Bock byl sice maršál, ale od 13. 7.1942 byl od armády odvolán a poklidně žil do konce války v Bavorsku, tudíž se nemohl podílet na bitvě o Stalingrad.

RimmerCZ
17.02.2012 2 z 5

Knihy o nacismu a válce mám rád ale tentokrát jsem sáhl vedle. Autor operuje na zcela spekulativní úrovni, ale vůbec si to nepřipouští. O spoustě událostí referuje, jako by se prokazatelně staly a bylo to tak obecně známo, že to není třeba ani dokládat žádnými důkazy. Své teorie podává jako zcela neochvějná fakta.
Těšil jsem se na tajemno a nástin možností, co nacisté asi tak prováděli a místo toho jsem byl zavalen "tvrdými fakty" bez jakéhokoli důkazu s pramálem tajemného.

nacismus Adolf Hitler okultismus

Kniha Nacisté a okultismus: Temné síly ve službách třetí říše je v