Na všechno buď připraven!

Na všechno buď připraven! https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461996/bmid_na-vsechno-bud-pripraven-wAr-461996.png 5 10 2

Památce těch, co se nevrátili. Memoáry bývalého politického vězně 50. let evokují atmosféru Mírova, Jáchymova, Leopoldova a přibližují osudy mnoha známých osobností. Strhující příběh z let, kdy šlo doopravdy a doslova o krk. Buď připraven! Tak zní skautské heslo. Je ale možné být připraven úplně na všechno? Bylo mu dvacet let, když si vyslechl návrh na trest smrti. Jeho největší vina? Miloval skauting a nechtěl se ho vzdát. Strhující příběh z let, kdy šlo doopravdy a doslova o krk. Anabáze českého „Motýlka“ komunistickými kriminály doby, které se dnes říká padesátá léta. Lubomír Školoud ten příběh na vlastní kůži prožil, Petr Štěpánek sepsal. Varování pro slabší povahy! Vkročíte do míst, o kterých mnozí dodnes netuší, že existovala, a stanete se svědky událostí, nad nimiž se vám zatají dech. Přesto – a kupodivu! – se občas budete i smát.... celý text

nokid
04.12.2023

Souhlasím s předchozím. Je třeba si tu dobu připomínat, třebaže jsou to smutné příběhy.

Katka2382
21.06.2020 5 z 5

Skvěle napsaná a hodně čtivá kniha.Velice cenné svědectví z Československých lágrů.Doporučuji.