Na vlastní pěst

Na vlastní pěst https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68670/mid_na-vlastni-pest-II5-68670.jpg 3 45 7

Na vlastní kůži série

< 2. díl

Ve strhujícím pokračování své autobiografie vypráví Australanka Kate Holdenová úplně jiný příběh než byl ten o jejím propadu na dlažbu ulice a do chtivých rukou mužů, kteří si za sex rádi zaplatí. Po odvykací kúře a nalezení cesty zpátky ke své rodině se Kate rozhodla odejít z Melbourne – tentokrát za nalezením sebe sama. Na vlastní pěst je příběhem její cesty do Říma a Neapole, ze zaběhnutého světa flirtů a sexu k lásce, od ztráty k porozumění – a pak zase zpátky. V okouzlující biografii však najdete obojí – sex s cizinci i utrpení zlomeného srdce. Příběh je o pyšné touze po nezávislosti i tíži samoty, která se s ní pojí ruku v ruce. Je o ztrátě sebe sama v lásce k druhému a objevení své pravé identity skrze něžné ruce milence. Ale především je Na vlastní pěst knihou o pouti ženy za odhalením pravdy o sobě samé. A taky o snaze tu novou pravdu přijmout. Kate Holdenová říká: „Nejde o knížku o sexu, ale o knížku plnou sexy okamžiků.“ A dodává: „Doufám, že dokážu představit mužům ženskou sexualitu ve světle, ve kterém ji dosud neviděli.“ Neuvěřitelně otevřená zpověď o sexu a hledání sebe sama.... celý text

Romány Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

The Romantic , 2010

Radka1911
11.02.2024 4 z 5

První díl této autobiografie Na vlastní oči se mi líbil a upoutal mne. Toto pokračování už zdaleka tak zajímavé nebylo.

Sisssi
30.04.2018

Styl psaní působí v er-formě ještě laciněji než v první knize. Autorka je děvka nejen z povolání, ale i povahou a ještě se jí dotkne, když to někomu vadí. "Já jen, když chci udělat někomu radost tím, že s ním půjdu do postele, myslela jsem... myslela jsem, že je to správné. Že je to hezké." - když se v podobném slyslu vyjádří Shannon z Lucky Louie, je to správně pubertálně trhlé, ale od třicetileté Kate to zní nezrale, ujetě a svědčí o dost pokřiveném pohledu na svět a život, stejně jako její věčné přesvědčování okolí o tom, jak těžce pracovala (jako prostitutka) a že se teď vůbec jen nečinně neválí.

en.bee
03.10.2016 5 z 5

Kniha se mi strasne libila, dost mi toho dala, muzu doporucit.

Petrstik
14.07.2016 3 z 5

O hodně horší a zbytečné pokračování předchozí knihy.

luciefeix
11.09.2013

absolutne me kniha zklamala .. hledani sama sebe ale vlastne se o nic nesnazila a jen prezivala a uzivala si s chlapama

Georgine
28.01.2013 2 z 5

Velké zklamání z knihy i hlavní hrdinky. Prvnímu dílu se absolutně nemůže rovnat.

Luczynka
04.01.2013 2 z 5

O hodně horší, než skvělý "první díl".

sex erotika autobiografické prvky

Kate Holden
australská, 1972
2006  75%Na vlastní kůži
2011  57%Na vlastní pěst

Kniha Na vlastní pěst je v