Na vlastní kůži

Na vlastní kůži https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26644/mid_na-vlastni-kuzi-nb8-26644.jpg 4 183 31

Na vlastní kůži série

Skutečný příběh o návratu z pekla prostituace a drog. Autobiografický příběh mladé Australanky, z které se stane regulérní "feťačka". Heroin opanuje celý její život. Odcizí se rodičům a kvůli krádeži ji vyhodí z práce. Život mladé ženy se točí už jen kolem jediné věci - kde sehnat peníze na "šleh"? Ocitá se jako nezkušená prostitutka na ulici, rychle se však novému "životnímu stylu" přizpůsobuje. Po čase stoupá po profesionálním žebříčku - z ulice odchází, začíná pracovat jako lepší prostitutka v honosném pánském klubu. Občas se pokouší závislosti zbavit, léčí se v odvykacím centru, ale droga je vždy silnější než ona. Navíc musí pracovat, aby zajistila peníze na drogy i pro svého závislého přítele. Život v bludném kruhu. Kate se z něj však po mnoha letech dokáže s pomocí rodiny a přátel vymanit, je zase "čistá" a odjíždí do Evropy začít "nový" život. Velmi upřímná autobiografie dívky, která se kvůli drogám dostane až na samé dno. Na autobiografickou prvotinu volně navazuje druhý román autorky Na vlastní pěst. Vyd. 1., dotisk 2009.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota

In my skin , 2005

Knižnípauza
02.09.2023 3 z 5

Začátek knihy mě doslova vtáhnul do děje a já jen valila oči. Styl jakým je kniha napsaná je jednoduchý a takový syrový.
Autorka vše popisuje beze studu a občas jen kroutíte hlavou.
Do půlky to šlo, ale pak se začal děj dost opakovat což mě bohužel začalo nudit.
Navíc mi hodně vadilo to, jak se autorka doslova chvástá tím, že je prostitutka.

Pokud vás téma drog zajímá, myslím si že tato kniha stojí za přečtení.

Meggie7
05.10.2020 5 z 5

další v řadě knih true story, které jsem přečetla.. moc hezky napsaná, přečetla jsem ji za pár dnů.. poutavý pravdivý příběh o tom jak lehce lze zapadnout až na dno... určitě doporučuji.

Radka1911
24.04.2020 5 z 5

Autobiografický příběh z prostředí prostituce a drog. Smutné, reálné.

Dzjnaa8
10.04.2020 5 z 5

Za mě teda velice dobrá kniha. Opravdu napsána beze studu se vším všudy. Šokující!!!

Ivet1990
12.01.2019 1 z 5

Knížka mě moc nezaujala

Sisssi
28.04.2018

Slečna je hrdá na to, že je kurva (pomáhá přece lidem, pardon, mužům) a její rodiče tolerují nejen to, ale i fetování. Opravdu si nejsem jistá, že by se autorka v něčem poučila, prozřela, dospěla. Dle obálky jde o "neotřelý talent v australské literatuře" - to tedy ani náhodou, napsané je to úplně obyčejně, spíš trochu nudně a autorčin diplom v oboru tvůrčího psaní patrně souvisí s otevřeností a na svou dobu šokujícím obsahem.

Orina
28.03.2018 2 z 5

Mám pocit, že Kate v podstatě situace vyhovovala a byla spokojená. To, že vlastní blbostí spadla do závislosti, bych nekomentovala, protože takový bylo, je a bude fůra. Ale pokud po měsíci, kdy je naprosto čistá, zamíří ze dveří léčebny přímo k dealerovi, je známka buď mdlého rozumu nebo prostě spokojenosti se závislostí. A myslím, že jsme všichni jasně četli mezi řádky, že na své řemeslo ku**vy je velmi pyšná. Kdepak, tato "hrdinka" ze mě soucit opravdu nevykřeše.

iveta4744
06.01.2018 3 z 5

Kniha má zajímavý příběh.

opicka
18.11.2017 3 z 5

Čtivý ale jednoduše napsaný. Více než o drogách je to o sexu. Vše děsně zjednodušené - závislost na drogách, prostituce i návrat do normálního života.

petra.kind
07.11.2017 3 z 5

Čekala jsem drsný a syrový příběh, ale při čtení jsem měla hodně rozporuplné pocity. Přišlo mi, že Kate vlastně vůbec nevadilo, že se zní stala prostitutka. Spíš že si v tom libovala. Četla jsem několik knih s touto tématikou, ale tohle je jediná, která na mě takto zapůsobila.

Veniquela
05.10.2017 4 z 5

Čekala jsem víc, ale i přesto mě bavila a dočetla jsem jí do konce :)

eliska3608
06.02.2017

Dobrý den mohu se zeptat zda máte někdo tuto knihu a nepotřebujete jí a mohla bych se svámi domluvit na koupi ?

Petrstik
14.07.2016 4 z 5

Zajímavý a celkem dobře napsaný příběh o feťačce, z které se stala prostitutka.

Babo
13.07.2016

Odkládám knihu nedočtenou. Nějak nejsem schopna vcítit se do problémů hlavní hrdinky.
Nedokážu pochopit člověka , který aspoň podle toho co o svém životě napsala , měl bezproblémový život, milující rodinu a přesto , snad z nudy spadla do závislosti na drogách.
Možná kdybych četla dál , tak bych něco našla a pochopila ,ale moc tomu nevěřím.
Jen se mi potvrzuje , že takové experimentování je opravdu nebezpečné .
Četla jsem už několik podobných románů a co mi z nich zbylo je , že jakákoliv závislost je neštěstí nejen pro postiženého ,ale i pro jeho blízké. Ta bezmoc , že není pomoci musí být hrozná.

papaja
06.06.2016 3 z 5

Styl psaní autorky příjemný a čtivý, však po obsahové stránce slabé, má očekávání kniha určitě nenaplnila, sice tam bylo popsáno pár nepříjemných chvil, které zažila coby prostitutka, ale když si vezmu dojem z knihy, tak mi přišlo, že z pohledu autorky není tak špatné šlapat. Pro mne zpověď puberťačky, která si plně neuvědomuje, co vůbec udělala. Další díl, dle popisu je jen popis sexu s chlapy, za což pro změnu zaplaceno nedostávala, si nechám raději ujít...

monishek
07.04.2016 5 z 5

Mam rada hlavne autobiografie. Vyhledavam knihy s drogovou tematikou, s prostituci apod. Tahle konkretni knizka patri mezi me oblibene. Radim ji mezi ty lepsi, kdyz to srovnam tematicky. Pokud ma nekdo rad podobna temata jako ja, tak knihu vrele doporucuji. Dokonce se musim priznat, ze zivot Kate dale sleduji na facebooku. .

Johanita
23.07.2015 5 z 5

Hodně čtivá kniha, taková dost naturalistická... zajímavé počtení o tom, kam až může děvče ze slušného rodinného zázemí klesnout. Líbí se mi, jak autorka detailně a upřímně popisuje prostředí pouliční prostituce a vykřičených domů, kterými prošla. Nestydí se za to a jde s kůží na trh, to je podle mě velká odvaha. Malinko mě zklamal závěr knihy, čekala jsem, že bude věnovat větší pozornost tomu, jak se z drog dostala. Nicméně po dočtení jsem tento titul ráda odložila pryč, zůstal ve mě takový tíživý pocit, odpor, znechucení...nevím jak to popsat. A tak to asi mělo být. Stojí za přečtení!

Kalima206
06.04.2015 5 z 5

Mě se kniha hodně líbila. Byla upřímná a četla sem ji jedním dechem. Mám ráda knihy s touto tématikou. DOPORUČUJI :)

dark.ma93
05.03.2015 2 z 5

četla jsem osobně lepší knihy s drogovou tématikou, ale oceňuji to, že je to autobiogratie a to, že autorka s upřímností mluví o svých problémech.

ClaireW
04.08.2014 4 z 5

První půlka knihy o drogách , druhá o prostituci . Četla jsem lepší knížky na toto téma .

drogy prvotina prostituce australská literatura autobiografické prvky

Kate Holden
australská, 1972
2006  75%Na vlastní kůži
2011  57%Na vlastní pěst

Kniha Na vlastní kůži je v