Na vlásku

Na vlásku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460540/bmid_na-vlasku-jdW-460540.jpg 4 390 92

Dominic Russo. Na pohled odtažitý, zádumčivý, nepřístupný muž, ctižádostivý šéf, kolem kterého podřízení chodí po špičkách. Ally Moralesová. Nezávislá, otevřená, optimistická a kurážná žena, která se umí postavit za sebe i za druhé a nenechá se odradit neúspěchem. Co se stane, když se tyto dva živly střetnou, navíc na jednom pracovišti, v redakci exkluzivního módního magazínu? Zdá se, že to nemůže dopadnout jinak, než že se začnou vzájemně nenávidět až za hrob. Anebo přesně naopak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

By a Thread , 2020

alzbeta4340
11.06.2021 4 z 5

Je to trochu delší než by bylo nutné, ale zase jsem si opravdu početla. Pěkný "limonádový" příběh dvou čtyřicátníků, kteří se někdy chovají, jakoby jim bylo o mnoho let míň - beru to tak, že je autorka chtěla mít mladé i duchem :-).
Z doslovu vím, že L. Score mínila napsat kancelářskou romanci z doby po "#Me Too", což je sympatický záměr, který se dobře podařil.

ivetapl
11.06.2021 5 z 5

Aaaa, boží
Absolutně jsem to ,,žrala" od začátku do konce ️
Tohle je tak čtivě napsané! Vtipné, úsměvné, ňuňu..
Obě hlavní postavy jsou boží a úplně jsem si je zamilovala! Ally hned ve chvíli, kdy vešel Dominik do restaurace, kde pracovala. Dala mu slušnou sodu

Tohle si musíte přečíst a nenechte se odradit, že to je bichle. Je, ale nebudete se v ní nudit!! ️

petulkapeta
10.06.2021 5 z 5

Možná je to takhle jednoduché. Když někoho miluješ, odpustiš mu. Možná jde o to se odhalit a mít dost sily vyrovnat se se zraněním.
Asi takhle,máte rádi když se dva pozduchuji,rybou do sebe az to kolem nich jiskri az nakonec...
Prostě úžasná vtipna kniha u které jsem měla záchvaty smíchu a hodně jsem se bavila

Knihajeradost
06.06.2021 5 z 5

Tady opět platí "nesuďte knihu podle obalu", protože obsah je mnohem lepší, než obal. Tohle byl žhavý, přímo spalující příběh z kancelářského prostředí. Hlavní postavy mi byly sympatické a hodně jsem se bavila nad jejich dotahováním. Dominik se rád hádal a Ally za ním vůbec nezaostávala. Nebála se ho, jako ostatní a vždy mu měla co říct. Postavy mi svým chováním nijak nelezly na nervy, i když na můj vkus Dominic docela dlouho Ally odolával. Kniha se četla skvěle, nenudila jsem se. Je to nádherný příběh, chvílemi smutný, ke konci dojemný, ale hlavně vtipný. Hodně jsem se nasmála. Je to taková příjemná oddechovka, při které nemusíte moc přemýšlet. A ty dva epilogy na závěr? Jedním slovem, nádhera.

Ketfl
02.06.2021 4 z 5

Přiznám se, že kdybych knihu měla soudit podle obalu, tak ji asi přejdu bez povšimnutí. Jsem ale ráda, že jsem to neudělala a knihu si přečetla. Není to sice příběh, který by vám po přečtení zůstal ještě nějaký ten pátek v hlavě, ale mě se prostě příběh Dračice a Krasoně fakt líbil. Byla to pěkná, odpočinková a romantická četba. Občas se sice řešilo pořád to stejné dokola, někdy to působilo trochu protahovaně, ale vzhledem k tomu krásnému epilogu a epilogu navíc si vlastně nemůžu na nic stěžovat. Pěkná a nenáročná četba pro hezký večer. Spokojenost.

Nikyna8
30.05.2021 5 z 5

Moc krásná kniha, přečetla jsem. Ji jedním dechem. Obě hlavní postavy byli úžasný, vytáhli vás do děje. Romantické vtipne odpočinkové čtení. Těším se na další knihu od této spisovatelky.

Majuš333
30.05.2021 5 z 5

Dominica som si zamilovala už v prvej kapitole kvôli jeho 'láske k chlpáčom'...keďže ten môj odišiel pred pár dňami do nebíčka, tak to pre mňa bolo veľmi ťažké čítanie...
Vrele doporučujem prečítať si príbeh Dračice a Krasoňa, nebudete ľutovať a nenechajte sa odradiť hrúbkou knihy...

narisa
28.05.2021 5 z 5

Tak tato kniha se mi opravdu líbila. Byla opravdu velice čtivá a obě hlavní postavy byly velice sympatické. A to jejich vzájemné pošťuchování bylo úžasné. Navíc si mě Dominic získal svým úžasným srdcem. Opravdu krásné čtení. Přesně něco pro mě. Doufám, že od autorky u nás vyjdou i jiné knihy.

Anna195
28.05.2021 5 z 5

Keď som držala knihu v ruke a videla som tú hrúbku (540 strán), tak som sa fakt bála, že tu nájdem hluché miesta. Ale ani raz som sa nenudila.

Kniha je plná vtipných situácii a humor, a práve toto som na tom príbehu milovala. Skoro stále som sa smiala na rôznych situáciách, ktoré mali hlavní hrdinovia v knihe. Tak vtipný a zároveň romantický príbeh som teda nečakala. Prostredie módneho časopisu, kde sa príbeh odohráva sa mi veľmi páčilo.

Obe hlavné postavy si ma hneď získali. Hlavná hrdinka tejto knihy je Ally, ktorá nie je žiadna sivá myška, ale presne pravý opak. Ally bola pracovitá, skromná, dobrosrdečná, vtipná a vždy sršala pozitívnou náladou aj napriek tomu, že sa nachádzala vo veľmi ťažkej životnej situácii. Aj keď sa jej všetky problémy sypú na hlavu, tak sa nevzdáva a bojuje. A hlavný hrdina? Tak to bolo niečo pre mňa...Dominic pôsobí navonok ako on sám hovorí "syčák", ale pod tým všetkým sa skrýva láskavý muž. Dominicov život a vlastne aj jeho správanie k svojim zamestnankyniam ovplyvňujú skutky jeho otca, ktoré napáchal. S príchodom Ally si Dominic veľa vecí uvedomí.

Užila som si doberanie a hádky medzi nimi, tie ich škriepky či jednotlivé poznámky som milovala, dobre sa na tom bavila. Chémiu ste mohli cítiť počas celého príbehu a hneď od začiatku to iskrilo. S radosťou som čakala, kedy to medzi nimi vybuchne. A, že to vybuchlo, ale sú tu prekážky, ktoré musia prekonať. Musím pochváliť oba epilógy v knihe, ktoré boli úžasné. Sú tu aj zaujímavé vedľajšie postavy, ktoré celý príbeh skvelo dopĺňajú.

Mňa si príbeh získal a dúfam, že sa dočkáme aj ďalších kníh od tejto autorky.

KikaSpi
27.05.2021 4 z 5

Na začiatku som nechcela veriť koľko majú rokov hlavne postavi, to správanie som prisudzovala mladším.. Ale ak som nemyslela na vek tak to bola dobrá kniha, pri ktorej som sa aj zasmiala aj mi prišlo smutno pri určitých pasážach. Taka oddychovka, pri ktorej netrvalo rozmýšľať a čítala sa tak od polky rýchlo. :D

Zomy
25.05.2021 4 z 5

Tuhle knížku je třeba brát s velkou nadsázkou. Protože například věk hrdinů absolutně neodpovídá jejich chování, jak tady několikrát zaznělo. Věta: "Jsem syčák," je taky dost mimo. Knížce ale tyto "ujetosti" nijak body neubírají.

Je to čtení, kde se objevuje jedno klišé za druhým. A vůbec to nevadí, tady to funguje - a krásně.

Je to prachsprostá pohádka o Popelce, kde se dočteme, že až budeme v úplném svrabu, chudé a opuštěné, tak na nás tam venku čeká chlap, který je krásný a citlivý a bohatý a který nám snese modré z nebe. A o tom se hezky čte - obzvlášť, když je to podané vtipně a poměrně na úrovni.

ZapisnikTerky
23.05.2021 4 z 5

Od téhle růžovky jsem nic moc nečekala, ikdyž mě na Instagramu zaujala anotace... ale musím říct, že to je jedna velký pecka a až na pár drobností jsem si všech těch 540 stran (fyzicky je jich opravdu tolik) užila. Víc v mojí recenzi.

lusitta05
23.05.2021 4 z 5

Panebože,to bolo strán,trošku zdĺhavé,ale až tak to nevadilo,lebo sa to dobre čítalo. Vyvážil to "Krasoň" ten sa mi teda fakt páčil. Ally mi tiež pripadala mladšia. A koniec bol super.

Kukicka
20.05.2021 4 z 5

Tomu rikam vtipne, sladce a dobre napsana odpocinkova kniha. Tresnickou na dortu je poradny epilog

terikus
18.05.2021 5 z 5

Že začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Některé části by sice mohly být kratší, ale s knížkou, i tématem jsem byla spokojená, dobře se četla. Jen věk hlavních postav mi trošku neseděl k jejich chování, ale dalo se to přejít :-)

jeny-v
14.05.2021 5 z 5

Knih na toto téma je na trhu plno, u této mě zaujal jiný styl psaní, vtipná konverzace, úsměvné slovní výrazy a bojovný duch hlavních postav. Jedinou výtku bych měla k délce - 480 stran. Některé pasáže mohly být i zkráceny, přesto jsem si čtení love story užila.
Ally – sympatická, pracovitá, hubatá, přesto milá Dračice, která při každé vhodné příležitosti s radostí „načepýří peříčka“ Krasoňovi. Hned první konflikt v pizzerii byl kvůli telefonování, když mu vstoupila do služebního hovoru: Pane, jste tu pro výsledky testu na pohlavní nemoci nebo kvůli hemeroidům? Střelila jsem po něm takovým pohledem, že se mu koule musely scvrknout jako rozinky. Dobrý hlášky!!
Dominic – chladný, nabubřelý, stále naštvaný šéf, syčák a hulvát s komplexem, který se zasloužil v pizzerii o vyhazov obsluhy. Motto: Jak se asi mám tvářit, když musím zachraňovat rodinné jméno i rodinný byznys? K tomu ještě matka přijme do firmy asistentku a fousáče, které našla na autobusové zastávce!

LilianaFalcon
13.05.2021 4 z 5

Skoro jsem měla chuť dát jen 3 hvězdičky, ale to bych byla strašně přísná, jenže...
Tvrdit, že Dominicovi bylo 45 a Ally táhlo na 40? Jejich problémy by tomu možná odpovídaly, ale chování rozhodně ne.
Pak tam byla spousta nedotažených věcí, které jakoby autorka zapomněla, že o nich psala. Rozhodně mohla Ally trochu víc v Labelu kreativně využít. Možná by bylo lepší, kdyby toho Ally nedělala a neuměla tolik, kdyby se u ní autorka zaměřila na jednu věc, pak by to mohlo být zajímavější a nemusela to být taková bichle. Protože u takhle jednoduché romantiky je to prostě moc.
Taky by bylo fajn to nějak uzavřít i s Allyinou mámou.

Ale jinak to bylo vtipné, střety Ally a Dominica v první části byly vážně skvělé a četlo se to samo. Až poslední čtvrtina už mi přišla, že to autorka vážně ale vážně zbytečně natahuje.

hana1039
11.05.2021 5 z 5

Tak to byla super oddechovka, fakt, v první třetině mě bavily různé hlášky od Ally, to jsem se opravdu nasmála, jak,, živočišně,,nadávala a komentovala chování Dominika :-)),.. Vtipně napsaná kniha, i když mohla být o nějakých 50 stránek kratší, ale o to déle jsem si ji užívala!!!

lucie3944
10.05.2021 4 z 5

Do absolutní spokojenosti chybí kousíček - ten dějový zkrat na konci mi přišel hodně ¨na sílu¨, přeci jen, aby 45-ti letý chlap nebyl srovnaný sám se sebou.... No nevím. Ale jinak, dlouho jsem se u knihy tak neusmívala, dlouho jsem se na knihu tak netěšila a zároveň jsem se děsila, že už přijde konec. A i přes ten 'zádrhel' dávám 5 hvězdiček.

evineckY
07.05.2021 4 z 5

Kdybych nevěděla, kolik jim je, tak bych řekla, že hodně mladí, podle chování.
Jenže těch třicetiletých milionářů a chudých holek je tu tolik, že je spisovatelka udělala starší. Ally je úžasná, vtipná, skromná a pracovitá. Dominik je vzteklý, sebestředný a vinou otce zakomplexovaný idiot, který až se zamiluje a uvědomí si, že ne všichni ho chtějí využít se změní v ..... romantického chlapa. Za ten konec rozhodně hvězdičku navíc:-)

„Podívej se, ve vztahu nemůžeš tajit svoje pitomý rány a chyby.
Musíš je tomu druhýmu předvést a nechat ho, aby tě miloval i přesto. Mohl jsi jí ublížit jenom proto, že se ti otevřela.“

romantika

Lucy Score