Na vlásku

Na vlásku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460540/bmid_na-vlasku-jdW-460540.jpg 4 390 92

Dominic Russo. Na pohled odtažitý, zádumčivý, nepřístupný muž, ctižádostivý šéf, kolem kterého podřízení chodí po špičkách. Ally Moralesová. Nezávislá, otevřená, optimistická a kurážná žena, která se umí postavit za sebe i za druhé a nenechá se odradit neúspěchem. Co se stane, když se tyto dva živly střetnou, navíc na jednom pracovišti, v redakci exkluzivního módního magazínu? Zdá se, že to nemůže dopadnout jinak, než že se začnou vzájemně nenávidět až za hrob. Anebo přesně naopak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

By a Thread , 2020

Literarytwins
07.07.2022 5 z 5

Když jsem zjistila, že jde poměrně o bichli, tak jsem měla trochu obavy, co mohu od této knihy i autorky očekávat. Byla jsem však opravdu mile překvapena. Ano kniha by možná mohla mít o nějakou tu stranu méně, ale za celou dobu jejího čtení jsem nenarazila na nějaké "hluché místo", kde bych se nudila. Příběh krásně svižně plyne a strany tak doslova utíkají pod rukami. Autorka píše velmi čtivě, poutavě a vtipně. Samozřejmě jako u většiny knih tohoto rázu musí člověk přimhouřit oči nad reálností příběhu, který je značně zidealizovaný. Ally a Dominic byli neskutečná dvojka! Zamilovala jsem si je oba okamžitě. Neskutečně jsem se u knihy bavila díky jejich neustálému hašteření, které vedlo od nepřátel k milencům. Ally si rozhodně nebrala servítky a nebála se ničeho, dlouho jsem se u knihy tolik nenasmála jako zde. On nabručený nedostupný kravaťák, ona chudá ženská v existenční krizi, která se statečně pere se všemi překážkami, které jí život klade do cesty. Další plus uděluju autorce za zpracování společenské problematiky #meetoo. A co bych knize vytkla? Možná o mohla mít o nějakou tu stranu méně. Moc mě neuchvátila ani neoslovila obálka knihy. Ale nejvíc mi asi nesedl už přehnaně přeslazený závěr/ epilog knihy. Chápu svatbu děti atd. Ale zde mi ukončení příběhu přišlo jako několikanásobná výhra v loterii, společně s osobním džinem v lahvi a vílou kmotřičkou. Už toho štěstí a skvělých věcí bylo na můj vkus přespříliš a zbytečně to příběhu ubralo ještě víc na "reálnosti". Ale celkově s přimhouřeným očkem nad závěrem musím říct, že to byla pecka! Moc se mi kniha líbila! Vtipná, svižná oddechovka na víkend. :)

suzanne1997
20.05.2022 2 z 5

Kniha, v níž slova a řádky utíkají až překvapivě rychle. Neustálé špičkování hlavních postav společně s jiskřením, které mezi nimi probíhá, dodává příběhu tu správnou energii. Přestože je kniha opravdu dobrá a vypravěčský talent autorky se nezapře - kniha dokáže vtáhnout a nepustit, něco mi na těch několika stech stranách vadilo. Kdo ví, jestli to byl vyšší věk hlavních postav než na kolik se opravdu chovali (mimochodem někdy mi Ally připadla svým jednáním dvacetiletá, ne téměř dvojnásobek), nebo popis nepopis prostředí, ve kterém se nacházeli, možná přílišná kombinace mnoha příběhů, přičemž ani jednomu nevěnovala autorka patřičnou pozornost, možná taky přeskakování z jedné situace na další bez hlubšího vysvětlení, prožitku - tak máme to za sebou, o otci jsem napsala, v domě už byla, tak honem někam jinam, ale je také pravděpodobné, že se mi tohle všechno jenom zdálo.
Autorka s knihou neuvěřitelně spěchala těžko říct kam, aby přidala napětí, vsunula jednu velice ohranou zápletku, která snad funguje všude, jenom tady je podle mě naprosto mimo. Stejně tak postavy, které se nevyvíjely a děj, který negradoval - a ty dva epilogy to u mě fakt nezachránily. Za mě tedy ne, i když se mi dějová linka líbila, nedokázala jsem si přestavit prostředí, kniha mne nepohltila a já jsem nebyla její součástí, jako bych se na děj dívala v televizi a čekala, až bude reklama.
Kdyby děj posunula o dvacet let jinam a z postav udělala osoby mladší, děj - množství postav proškrtala a věnovala se každé části zvlášť podrobněji, získala by si mě a možná bych jí tu jednu hvězdičku navíc i nechala. Takto se to ve mě bije a pořádně nevím, co si o díle myslet.
Avšak stoprocentně chválím autorčino psaní, její styl i odvahu zapojit do knihy humor a neotřelá témata. Za mě tedy slabší polovina a knihu už do ruky asi nevezmu.

Aquagirl
06.05.2022 5 z 5

Vtipné a moc příjemné čtení. Líbí se mi styl, jakým autorka píše a celkově mě příběh úplně pohltil. Nejdřív jsem se trochu bála, že je to docela bichle a bude trvat dlouho než ji přečtu, ale zhltla jsem ji před víkend. Super knížka!

Laf
21.04.2022 5 z 5

Trochu jsem se bála, co na mě bude čekat po otevření knihy, ale nezklamala. Kniha mnohokrát překonala má očekávání. Děj pěkně plynule utíkal. Nejvíce jsem se zasmála u hašteření hlavních postav. Takové chvíle mám v knihách ráda. A celkově i příběh byl pěkně zpracovaný. Nestačila jsem se ani nudit, jak mne kniha vtáhla. Vřele všem doporučuji. Rozhodně nebudete litovat :)

Lofda
19.04.2022 3 z 5

Já vlastně nevím, jak knihu ohodnotit, ale asi budu přísná, víc než 3* dát nemůžu. Obal krásný, ale zavádějící, evokuje spíš teen romantiku. Věk obou postav kolem 40let, jako vážně? Uberte 10 let a pak tomu uvěřím.. Ale nebudu jen kritizovat, občas to bylo milé, vtipné.. Úvodní hašteření mě bavilo asi nejvíc, vlastně další celkem pěkná kancelářská romantika. Tentokrát ale spíš z kategorie Neurazí/nenadchne..

moma08
14.03.2022 5 z 5

Tenhle příběh jsem si nesmírně užila. Musím říct, že jsem se opravdu nasmála. K tomu mě potěšilo, že hlavní postavy byli teda věkově už starší, i když někdy jsem o tom díky jejich chování pochybovala, ale jsem ráda, že autorka se nebála použít hrdiny, kterým už je více než třicet let.
Budu doufat, že se ještě někdy v budoucnu setkám s nějakým autorčiným počinem.

Gabetka
14.03.2022 3 z 5

Tak zaprvé, kniha byla čtivá a v těchto dnech příjemně oddechová. Ale kdyby byla o kapku kratší, vůbec by to neškodilo. Počáteční hašteření hlavních postav bylo vtipné a bavilo mě, v části "toužím po tobě k smrti, ale nemohu tě mít" mohla autorka klidně ubrat, následovala erotická smršť a pak červená knihovna jako vyšitá. Četla se fakt lehce a pokud nečekáte něco originálního a přínosného, tak si ji s klidem přečtěte.

tatafa
08.03.2022 5 z 5

Na vlásku je opět knihou, která naprosto splňuje vše, co očekávám od romantických příběhů pro ženy - je čtivá, odlehčenou formou přibližuje aktuální společenská témata a mezi hlavními postavami to na dálku jiskří (nejen) vzájemnou přitažlivostí, ale také pořádně ostrými slovními přestřelkami.

Příběh čtenáře zavede do exkluzivního lifestylového časopisu, kde se střetává svět rozlétaných umělců s pragmatickými manažery, a také svět bohatých manažerů s chudými dělníky.

Román lze vyzvihnout za velice aktuální společenské problémy, které předkládá v odlehčené formě. Čtenář má možnost se seznámit se zákulisím prestižního módního časopisu, ale také s fungováním systému zdravotního pojištění a sociální péče o pacienty s psychickým onemocněním v USA. Při čtení některých pasáží až člověka mrazí nad tím, jak těžce dostupné je pro pracujícího člověka udržet v USA místo v domově s pečovatelskou službou nebo jak těžké je smířit se s tím, že váš nejbližší člověk vás díky nemoci nepoznává.

Románu lze zcela jistě vytknout značné množství generalizací, klišé a předvídatelný děj, který se příliš neliší od řady dalších slown-burn příběhů z kancelářského prostředí. Ale to už k tomuto žánru prostě patří.

Příběh Na vlásku bych vřele doporučila každé romantické duši, která má ráda jiskřivé romány, ve kterých si pro chudou dívku přijede bohatý princ na bílém koni a nezalekne se jejího ostrého jazyka ani svéhlavé povahy.

MirkaProk
22.01.2022 2 z 5

Nooo co napsat. Tak určitě je to šílená romarťárna, ale tak pro náctileté. Věk hlavních postav mi také neseděl, takhle se lidi ve 40 letech nechovají. A to jejich, chci ji a vlastně ji nechci, ale jo vlastně chci a nebo vlastně nechci ‍️a ona to samé. Lezlo mi to na nervy. No celkový závěr nic moc a už bych to nikdy znovu nečetla.

petusska01
11.01.2022 4 z 5

Mne sa to páčilo. Akože, nebol to veľmi originálny príbeh ale u týchto kancelárskych romancí, kde sa najprv nenávidia atď atď, už neviem čo by sa dalo vymyslieť nového. Taktiež som už niekde aj čítala o žene, ktorá spala v chajde a mala 5 úväzkov a muž jej nosil jedlo... Je to taká zlátanina, ale nebolo to zlé. Celkom vtipné a milé. Postavy mi boli celkom sympatické a na konci to bolo až vyložene presladené. Podľa mňa, nie je chyba si to prečítať ale asi to nie je vyslovene nutnosť chýbajúca ku šťastiu.

Kskaja
04.01.2022 3 z 5

Od začátku mi byly postavy nesympaticke a ubihajicim dějem se to nezměnilo. Ally mě vyloženě štvala. Jinak se to četlo rychle. Žhavý to bylo. Fajn. Ubrala bych pár stran.

pollyn
03.01.2022 4 z 5

Teda, ten věk postav opravdu nesedí. Rozhodně bych jim hádala minimálně o deset let méně a věkový rozdíl mezi nimi ještě prohloubila.
Každopádně to byla moc povedená slow-burn romantika na pěkných pár stránkách. Bavilo mě, že je to rozsáhlejší než průměrných 250 stran obdobných titulů, stihla jsem si je oba zamilovat :-)

barborelka
30.12.2021 3 z 5

Kdyby měla kniha tak o 200 stránek méně bylo by to lepší, moc popisování módy, kdo měl co na sobě atd....příběh Ďábel nosí Pradu v tištěné podobě.......ale jobylo to hezké, bavila jsem se tak do půlky knihy, Ally byla vtipná, drzá a s Dominikem se nepárala....ALE pak se začalo vše opakovat....Ally se naštvala na D. Pak se na něj zase naštvala atd atd ... Její tvrdohlavost byla az přespříliš.....takže jsem pak některé stránky přelétla...takže průměr žádná hitparáda

Kristy.Seb
29.12.2021 4 z 5

Lidé tvoří příběh.

Pověst se nedá budovat tím, že se věci zametou pod koberec.

Vy ovládáte svůj příběh a to, jak se vypráví.

Nědy je jen nás, abyste vesmíru sami řekli, co chceme.

Občas se člověk musí smířit s nepohodlím, aby se dostal k dobrým věcem.

Tajnosti nakonec jenom hnisají.

Příběh byl klasické klišé, ale bylo to sakra vtipný, žhavý a četlo se to samo.

Ralemo
15.12.2021 5 z 5

Krásně napsaná kniha, klasické téma šéfa a podřízené, jak už jsem četla několikrát. Až na to Dominicovo vzdorování. Příběh zajímavý, se zápletkou, docela dlouhý a natažený příběh, ale nevadilo mi to. Zajímavé prostředí pro ženy, módní časopis, focení, luxusní značky oblečení. Vtipná knížka. Doporučuji.

havrmoni
19.11.2021 5 z 5

Tak to bylo...no páni... jízda. Tohle mě fakt bavilo. Nevím jestli je to překladem, ale už dlouho jsem nečetla knihu, kde se snad neopakovala slova. Nevím jak bych to vyjádřila, napadá mě jen výborná slovní zásoba. Zpočátku jsem se bála , že je to moc dlouhé. Ale čím víc jsem četla tím více jsem chtěla. Z těch slov, z těch odstavců a stránek na mě opravdu vyskakovaly emoce, jiskření a všechno to ostatní. Opravdu moc povedený příběh.

Kuci12
07.11.2021 4 z 5

Ju hů, tak tohle jo. Jasný důkaz o tom, jak může jedna pizza změnit život. Má to všechno, co žena v příběhu potřebuje a skvěle to funguje. Vtip, chemie a city všude kolem. Módní časopis, krásné šaty, ženy a další z mužů na imaginární literární seznam potencionálních manželů :-)

laura
05.11.2021 5 z 5

Možná je to takhle jednoduché. Když někoho miluješ, odpouštíš mu...

Ano, možná je to takhle jednoduché. A možná, že ne.

Vtipné, milé, oddechové čtení, kde to jiskří humorem, sarkasmem, ironií a neskutečně trefnými slovními přestřelkami, což mě asi na příběhu bavilo úplně nejvíc. Ally a její prostořekost mi sedla a Dominic... byl prostě Dominic :) Věčně nabručený velký méďa, který byl občas na zabití a dost často k politování. Ach, ti chlapi :)

Ano, možná je to takhle jednoduché ;)

Když někoho miluješ, odpouštíš mu...

anna7852
04.11.2021 5 z 5

Nádhera,kniha od začátku do konce dokonalá.
Žádná část kde bych se nudila nebo premahala nebyla.
Hodně stránek a přesto jsem nechtěla aby skoncila

Terka18
03.11.2021 5 z 5

Tak tohle byla naprostá paráda. Knihu jsem zhltla během dvou dnů a suprově jsem se bavila. Užívala jsem si rychlé a urýpané dialogy mezi hlavními postavami, zasmála jsem se a i jsem skoro brečela. Úžasná kniha.

romantika

Lucy Score