Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144817/bmid_na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4 7811 1629

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Ikar (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

Takyumímčíst
22.06.2021 4 z 5

Krásná knížka. Miluju asi všechny citáty.
Prvně jsem viděla film, u kterého pochopitelně ukáplo nemálo slz. Takže když jsem šla do knížky, věděla jsem, jaký bude mít konec. Knížka je plná krásných myšlenek, které se ale občas bijí s poněkud depresivnějšími myšlenkami a názory. Je to zajímavý pohled na svět. Hlavní hrdinka mi sice byla poněkud sympatičtější ve filmovém zpracování, tady mi občas přišla trochu dětinská, což je ale k jejímu "teen věku" vlastně v pořádku - na druhou stranu byla pak zas až přespříliš "dospělá". Nebrala jsem to ale jako žádné mínus a nijak mě to neobtěžovalo :)

DejSemTuKnihu
11.06.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Vtipná a zároveň smutná a deprimující. Co k tomu říct.. Prostě naprostá dokonalost. Tohle by si měl přečíst každý.

Ája404
08.06.2021 5 z 5

Moc se hezká knižka, ale moc smutná. Jak u filmu, tak i knížky jsem brečela. Velmi doporučuji

PeťulaV.
07.06.2021 4 z 5

Krásná, ale hrozně smutná. Téma jsem věděla, už když jsem tuto knihu začala číst, ale i tak mě to vzalo. Příběh o nemoci, umírání, vnitřní síle a odhodlání, ale i o lásce, porozumění a pochopení. Sama jsem si tímhle už několikrát prošla, takže jsem se do toho všeho vžila asi víc, než bych sama chtěla. V takové situaci člověk musí být silný, nic jiného nezbývá a autor toto všechno v knize popsal dokonale. Jen to zkrátka není jeden z těch příběhů, které končí šťastně a s hřejivým pocitem na srdci. Doporučuji všem těm, pro které to nebude až tolik osobní. Je to krásný příběh, procítěný, ale pro ty, co si něčím podobným už někdy sami prošli, je to prostě až tak reálné, že to bolí.

martineden
01.06.2021 4 z 5

Romeo a Julie s rakovinou. Křehké, dojemné, zároveň čtivé.

DolaLanka
31.05.2021 5 z 5

Nejprve jsem se rozhodla přečíst si knihu a až potom se podívat na film. Kniha mě vtáhnula do děje a každý den jsem se těšila až si chvíli ke knize sednu a budu si moc kus přečíst.

Vendy1993
31.05.2021 4 z 5

zase jedna z knížek kde jsem nejdřív viděla film a až pak četla knížku ;) a zrovna u Hvězd mám radši knížku...i když se to zas tolik neliší ;) je to až takové tragické...ale zároveň víte, že se stejně jednou někde sejdou (ať věříte v cokoliv) a stráví spolu zbytek věčnosti....opravdu je to napsané tak, že k sobě Hazel s Gusem děsně pasují...

Jessybelle
27.05.2021 5 z 5

Krásná smutně optimistická kniha...na životě dvou "dětí" ukazuje, že je potřeba svůj život prostě žít dokud můžeme... držela jsem jim pěsti, ale už z názvu knihy lecos vypovídá...
Já jsem nesmírně šťastná, že nám se synem hvězdy přály, je nesmírně těžké vidět své dítě bojovat s tak těžkou nemocí. Proto se mě tato kniha obzvláště dotýká...

Holkaodkoní
17.05.2021 5 z 5

Úžasná kniha se skvělým poutavým příběhem... Jsem spíše na horory, ale tohle bylo bezvadné, klobouk dolu...

Yevve
16.05.2021 5 z 5

Velmi krásná kniha. Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že si zasloužili šťastný konec. Ale ne všechny sny se plní.

alenkacermi
12.05.2021 5 z 5

No....pane jo. Já vím, že tak nějak tušíme, o čem kniha je a jak skončí. Ale....i tak je to nápor na vaše citová a nervová zakončení. Je to moc hezky napsané. Poslední stránky už jsem přes slzy neviděla

Calwen89
06.05.2021 4 z 5

Silný a emotivní příběh. Green tohle opravdu umí.. Vezme dvě děti, dá jim mozek intelektuálů, zkušenosti starších generací, emoce trpících, nevinnou lásku a vše okoření přiměřenou dávkou sarkasmu. To vše dohromady výborně funguje. Filmovému zpracování jsem se doteď vyhýbala, ale teď si ho s klidným svědomím pustím.

MikasaKubickov
06.05.2021 3 z 5

Přibližně první polovina mi přišla fajn a bavila mě, a to hodně, ale jakmile přišlo na Amsterdam najednou to bylo jiný. Přišlo mi, že ten romantický vztah tam byl trošku, násilně. Podle mě by stačilo, kdyby byli jenom kamarádi. A ano bylo to smutný, to rozhodně, ale nebrečela jsem... Film jsem ještě neviděla, ale možná se výjimečně jedná o knihu, která má lepší filmovou adaptaci.

Baruš111
05.05.2021 5 z 5

Kniha byla hezky napsaná dobře se četla i když byla smutná.

Knihomedvěd
05.05.2021

Jedním slovem nádhera. Krásný příběh plný porozumění a zamýšlení se nad světem. Opravdu k tomu nemám co dodat, myslím, že v knize je to vystihnuto správně: Kniha není o smrti. Je o lásce.

Siamy
04.05.2021 5 z 5

Kniha má silný příběh. Dokázala mě hodně rozbrečet ale každopádně je krásná.
Od začátku v podstatě víte co se stane a jen prohlížíte smrti postavy..
Každopádně knížku opravdu doporučuji

Jana512
28.04.2021 5 z 5

Kniha, která nám ukazuje, jak důležité jsou, zvláště u nemocných, mezilidské vztahy. Přátelství mezi lidmi, kteří prožívají podobné osudy mohou být nesmírně užitečná. I v omezených situacích si máme být na blízku. O tom nás přesvědčuje i tato dojemná knížka. Příběh je poutavý a krásný.

bookkoala
27.04.2021 5 z 5

Nádherná knížka! Autor nezklamal a vykreslil dokonalý příběh mladé tragické lásky. Dokázala jsem se do děje vžít a prožívat všechny pocity spolu s postavami tak, jak to má u dobře napsaných děl být. Velmi dojemné a zároveň s nádechem humoru, to nedokáže každý.

misha.ela
23.04.2021

Několikrát jsem měla slzy v očích...

baty
18.04.2021 5 z 5

Krásný dojemný příběh. Doporučuji si přečíst.